iPhone 3G

11 807 vizualizări
462 răspunsuri
stargate
MW Addicted
2400 mesaje
din 22/02/2006
26 august 2008, 02:43:48
Nu stiu ce telefon ai prins sau poate iphone 3g se misca mai prost... dar asta pe care il am eu zboara... nu are treaba cu netul. Poate erai conectat prin wifi si aveau probleme cu conexiunea locala... asta daca te referi la net. Daca te referi la meniuri... al meu zboara prin ele si prin aplicatii.
[img]http://www.fightersoft.ro/sigs/sig.php?username=stargate.png[/img]
visit my blog
Publicitate
Publicitate
Cint
好人礼服黑色
15174 mesaje
din 05/10/2005
61 aprecieri
26 august 2008, 08:04:32
asta 3g era lent si in meniu si in browser... da-o incolo... daca si la tastatura virtuala avea ditamai lagul cand introduceam text.

chiar si ppcurile cu wm2003 ,n-au nicio emotie la introducerea textului din keypad virtual... da-o incolo. :down: uite ca nu m-am jucat si pe iphone normal sa le compar. dar asta 3G mi-a lasat o impresie slaba :down:
Usually I should post my phone name, PC config here... but IT'S NOT ABOUT THE HARDWARE ANYMORE. May you live in interesting times!
TIME is the greatest gift of all. "Waste" your time wisely.Don't waste your time with someone who doesn't have it to spend it with you
Claudiu21
Doctor
1461 mesaje
din 08/11/2005
6 aprecieri
50% warn
26 august 2008, 08:29:39
Din ceea ce am tot citi aici am observat ca toti cei care nu au un iPhone is scarbiti,oripilati,indignati,plini de besini etc.Cei care au unul..nu prea au ce comenta.
Mai fratilor....iPhone-ul merge impecabil.E adevart ca ii mai lipsesc lui multe dar in viata asta pt ce traiesti? Nu sa te bucuri de "frumusetea" tehnologiei? La ce bun un telefon care face o groaza de lucruri dar care te forteaza sa-ti pui mintea in priza cu diverse coduri si "n" aplicatii si interfete si trickuri etc?
Telefonul asta chiar e frumos;un punct de reper in tehnologia asta0; te incanta modul de utilizare.,iti intuieste gesturile.Eu nu detin varianta 3G dar e asemenator cu 1st gen.Nu stiu ce balarie au adus astia de la Orange sau ce limitari are dar iPhone-ul e un telefon grozav.Il folosesc din octombrie 2007 si e impecabil.Inca mai "atrag" priviri cand vorbesc la el (desi nu-mi doresc asta,nu-s genul) sau merg intr-un bar si-l pun pe masa (ca nu le tin in buzunar ) si se uita unii ca la OZN.Sa nu uitam ca la momentul aparitiei sale a inglobat peste 300 de chestii noi in tehnologia mobila.Browserul Safari e impecabil.Din ceea ce am vazut in filmuletul cu browserul care se incarca greu si apareau acele patratele ca in Photoshop ,eu n-am patit niciodata si al meu n-are 3G.N-are niciun fel de lag.Are un procesor de 600mHz.
Nu-l puteti compara cu WM sau Symbian pt ca el nu are sistemele astea de operare.Pe segmentul lui e cel mai tare.Asta ca sa nu mai zici ca il poti folosi si ca un iPod.
De ce aplicatiile pt, WM sau chiar Symbian uiq compiaza trasaturile iPhoneului ( cele cu touch flo, teme etc) ? Pt. ca, chiar arata bine, a ridicat stacheta in tot ceea ce inseamna interactiune cu un telefon si design.Eu n-am vazut inca o aplicatie pt. iPhone sa copieze vreo tema de WM sau Symbian; si nici nu vor fi..atata timp cat iPhoneul e taticul la tot ceea ce inseamna creeativitate grafica.
Ma declar...PRO iPhone :)
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
26 august 2008, 08:42:41
M-am jucat si eu cu Iphone 3G, ieri la Orange Shop Piatra-Neamt si...numic special, nu ma da pe spate. In proportie de peste 90% subscriu si eu la spusele lui Cint. Nu as renunta in veci la WM in favoarea unui Iphone. Bine are el cate aspecte la care exceleaza, dar cu o floare nu se face primavara.
FlorinXstyle
theXpower
3208 mesaje
din 06/08/2005
13 aprecieri
Symbian
26 august 2008, 09:05:10
Eee. . .Sunte.ti voi obsedati de WM . . de nu va place Iphone. . :)
Cint
好人礼服黑色
15174 mesaje
din 05/10/2005
61 aprecieri
Windows CE
26 august 2008, 09:19:15 • actualizat 26 august 2008, 09:24:25 (1 ori)
da procesorul ala d 600 e atat de slab incat are lag la tastatura virtuala...

m-a marcat oribil chestia asta . multi touch pe naiba cand el si la single touch are emotii

pretul e relativ ok pentru cat poate ,dar la abonament de 3 euro nu 59  :P
ps : tastaturile wm aveau skinuri cu mult inainte ca macar iphone sa apara

si da... iphone nu are rival. corect . dar la cate telefoane a scos apple ...

Note: Posts were merged
Usually I should post my phone name, PC config here... but IT'S NOT ABOUT THE HARDWARE ANYMORE. May you live in interesting times!
TIME is the greatest gift of all. "Waste" your time wisely.Don't waste your time with someone who doesn't have it to spend it with you
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
26 august 2008, 09:45:05
...Sunte.ti voi obsedati de WM . . de nu va place Iphone...
Nu vorba de obsesia fata de wm si/sau dispret fata de Iphone, dar pe mine ma intereseaza si marfa nu doar ambalajul, sau modul de prezentare al unui produs. Din punctul meu de vedere Iphone = Marketing impins la exterm! Sa presupunem ca Iphone ar fi beneficiat de o politica de marketing asemanatoare cu cea de la, Sagem, sa spunem: Oare ar mai fi avut acelasi impact asupra publicului?
stargate
MW Addicted
2400 mesaje
din 22/02/2006
26 august 2008, 10:42:22
Off... imi vine sa ma duc special la Orange sa vad ce prastie de telefon au pus acolo de tot spuneti ca e unresponsive.

Da-o dracu de treaba ca nu am avut niciodata probleme cu asta si mi s-a parut cel mai dinamic telefon ever in meniuri. Vorba lui Claudiu21, credeti ca s-ar mai chinui toti sa-l copieze?

Daca un telefon beneficiaza de un marketing bun asta inseamna ca automat e prost?

Iar o spun... aleg oricand WM... daca ar fi sa am de ales intre un C100 si un iphone aleg C100ele... nu pot sa traiesc fara WM din cauza ca am o gramada de chestii care ruleaza pe el... dar sunt destul de mare sa recunosc ca iphoneul este un telefon foarte reusit.
visit my blog
Cint
好人礼服黑色
15174 mesaje
din 05/10/2005
61 aprecieri
Windows CE
26 august 2008, 10:44:44
stargate , daca te duci du-te la ala de la orange shop dunarea
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
26 august 2008, 11:00:28
...Daca un telefon beneficiaza de un marketing bun asta inseamna ca automat e prost?...
...Dar e valabil si reversul medaliei: Un marketing bun, nu inseamna neaparat un produs bun!
Eu nu am avut ocazia sa ma joc , cu un Iphone 3G, din afara, ca sa spun asa, poate astea din shop-urile de la noi sa fie usor modificate, nu stiu. De regula se stie ca absolut toate produsele ce vin pentru Romania au unele lacune.
stargate
MW Addicted
2400 mesaje
din 22/02/2006
26 august 2008, 12:09:13
Dunarea? Unde e asta?

Da, sa stii ca au stat sa adune modele stricate si sa le trimita pe toate in Romania.  :D

Sunt sigur ca legatura la internet era facuta pe un wifi obosit cum se intampla in toate magazinele. Eu nu ii inteleg pe aiuritii care se ocupa cu prezentarea produselor in magazine... exact cum se intampla in 99% de malluri cand te duci sa iti iei un tv sau o plasma au toate purici. Mai bine le tii dracului inchise.
visit my blog
Cint
好人礼服黑色
15174 mesaje
din 05/10/2005
61 aprecieri
iPhone
26 august 2008, 12:24:27
e la universitate. Scum posted de pe iPhone 3g don vitan mall . Same shot :down:
filip
MW Addicted
2171 mesaje
din 06/02/2008
50% warn
Symbian
26 august 2008, 13:16:20 • actualizat 26 august 2008, 13:19:41 (1 ori)
Totusi iPhone 2G se misca binisor, am vazut eu si am si butonat (stai - adica apasat pe ecran :roll: ). Mi-a placut chestia cu zoom si scroll. :))
Diu
MW Addicted
4446 mesaje
din 04/09/2005
1 aprecieri
26 august 2008, 15:46:17
Operatorul de telefonie mobilă Orange a recunoscut că a plătit figuranți care să formeze cozi false în fața magazinelor din Polonia care comercializează terminalul iPhone.

"Este vorba de o acțiune de marketing. Ne-am gândit ca este o strategie interesantă", a declarat purtătorul de cuvânt al filialei poloneze a companiei France Telecom, Wojciech Jabczynski.
http://www.capital.ro/articol/cozi-false-la-iphone-in-polonia-111734.html

Oare si la noi au platit pe aia 1250 care au facut precomanda inainte sa afle si de pret? :))
Publicitate
Publicitate
stargate
MW Addicted
2400 mesaje
din 22/02/2006
26 august 2008, 16:35:28 • actualizat 26 august 2008, 16:35:54 (1 ori)
Eu unul n-as intelege logica cozilor pentru iphone... il gasesti pe toate drumurile... Nu Orange e eroul iphone in Romania... ci baietii care le-au adus inaintea lor.

Care magazin de la Universitate? Concept (ala de langa Muzica) sau ala de langa fantana?
visit my blog
Înapoi la iOS
Topicuri similare
kiusro
acum 8 ani
5
579 vizualizări
iphone 3gs update !!! în iOS  
Deschis de catacam66 ⋅ acum 12 ani
Arrow
acum 9 ani
28
11 157 vizualizări
Cum pot decoda iPhone 3G? în iOS  
Deschis de -=DyK=- ⋅ acum 13 ani 1 2
Dany_boy
acum 10 ani
129
2 936 vizualizări
Noul IPhone 3G S(speed) în iOS  
Deschis de dorinzanfir ⋅ acum 13 ani 1 2 8 9
vali191991
acum 11 ani
4
2 050 vizualizări
iPhone 3G Problem, nu iese din recovery mode în iOS  
Deschis de kayla ⋅ acum 11 ani
btz
acum 11 ani
0
259 vizualizări
need help with iPhone 3G în Modding iPhone  
Deschis de btz ⋅ acum 11 ani
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 14 ani
ZMEU.NET
Acces restricționat
Ultimul acum 8 ani
PhenNnom
MW Moderator
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 28% ⋅ 37
  • E frumos dar nu prea 23% ⋅ 31
  • Laser frate! 49% ⋅ 65
Au votat 133 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.024⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!