Povestea mea

2 232 vizualizări
147 răspunsuri
audculori
MW Addicted
1444 mesaje
din 31/01/2009
35 aprecieri
27 mai 2009, 16:26:18
Incep s-a ador mw , macar nu mai cumpar revista povestea mea  :D
Publicitate
Publicitate
Alecs
MW Addicted
3348 mesaje
din 27/04/2007
14 aprecieri
Windows CE
27 mai 2009, 16:46:21 • actualizat 27 mai 2009, 16:50:15 (1 ori)
:lol: :lol: :lol:

Inteleg multe din lucrurile traite de Raoul, coincid cu unele aspecte din viata mea. Eu am fost mai smecher insa cu o chestie: nu m-am lasat niciodata antrenat de anturaj, nu absentam de la ore si faceam totul ca sa imi pastrez o imagine nestirbita in fata profesorilor. Si am avut multe de castigat cu aceasta atitudine.
audculori
MW Addicted
1444 mesaje
din 31/01/2009
35 aprecieri
27 mai 2009, 16:48:52
De ce razi ?
Alecs
MW Addicted
3348 mesaje
din 27/04/2007
14 aprecieri
Windows CE
27 mai 2009, 16:52:08
de faza cu revista Povestea mea ( indiferent ca e gluma sau ai vb serios)
audculori
MW Addicted
1444 mesaje
din 31/01/2009
35 aprecieri
27 mai 2009, 16:54:40
Am fost foarte serios  :D Exemple de povesti ca acestea sunt si in revista aceea . Nu m-as mira ca cei de la revista s-a culeaga de aici povesti pentru ei  :D  :D
EviL
MW Moderator
3089 mesaje
din 25/11/2005
181 aprecieri
Opera Mini
27 mai 2009, 17:15:24
interesant ... uite cum ajungi sa cunosti mult mai bine un user mw ... iti poti face o pare,afla ce fel de om e ,ce personalitate are, am citit si eu postul ca pe intamplari adevarate in autobuz in drum spre casa si mi.a placut
.................................
ABSENT NEMOTIVAT !!!
Adevarul se afla dincolo de noi ...
audculori
MW Addicted
1444 mesaje
din 31/01/2009
35 aprecieri
27 mai 2009, 17:18:05
Naspa este ca nu mai scrie nimenenea :( :cry:
Raoul
MW Addicted
12436 mesaje
din 09/01/2006
18 aprecieri
27 mai 2009, 19:16:57
Alecs 27-05-2009 16:46:21
Inteleg multe din lucrurile traite de Raoul, coincid cu unele aspecte din viata mea. Eu am fost mai smecher insa cu o chestie: nu m-am lasat niciodata antrenat de anturaj, nu absentam de la ore si faceam totul ca sa imi pastrez o imagine nestirbita in fata profesorilor. Si am avut multe de castigat cu aceasta atitudine.
Mai,stai linistit ca referitor la anturaje nu era chiar asa. Nu din cauza lor chiuleam,ca si acum dealtfel. Nu era problema ca umblam cu respectivii,imi erau prieteni buni,dar nu aveam nici un viitor daca o tineam in ritmu ala. Si la scoala eram si eu mai "jmecheras",tineam mult la aspectul meu in fata profesorilor. La fel si acum. Deci am stiut sa ma descurc in toate :)
audculori
MW Addicted
1444 mesaje
din 31/01/2009
35 aprecieri
27 mai 2009, 19:55:18
Cum tineai la aspectul tau in fata lor daca le chiuleai la ore ? Plecai capul in Pamant de rusine ?
Raoul
MW Addicted
12436 mesaje
din 09/01/2006
18 aprecieri
27 mai 2009, 19:56:57 • actualizat 27 mai 2009, 19:57:15 (1 ori)
Crezi ca plecam chiar de la toate? Sau aveam absente cate am in liceu? Nu. Oricum ma descurcam. Bineinteles ca unii profesori se prindeau,incapusera sa ma stie de "jmecheras" si aveau grija sa ma taxeze,insa am trecut peste toate!
audculori
MW Addicted
1444 mesaje
din 31/01/2009
35 aprecieri
27 mai 2009, 20:00:58
Lasa ca e bine s-a fi mai smecher in viata Raoul  :D Sa fi jupan  :D  :D
Marian22
MW Veteran
783 mesaje
din 06/09/2008
Symbian
27 mai 2009, 20:28:54
Eu m-am nascut in 1985 pe atunci timpul trecea foarte greu. Fara stres , fara griji (ce mai viata, spun acum). Apoi a aparut primul hop... Scoala.
In primi patru ani am luat numai premiul III (fara spagi si fara trafic de influenta :roll: ) . Apoi urmatorii patru ani au trecut fara evenimente deosebite. Primul examen din viata mea (examenul de in/capacitate (dupa caz) ). Surprinzator l-am luat, nu stiu cum dar probabil ca m-au ajutat ramasitele invataturilor anterioare :)) ramase intacte pe memory stick brain :roll:
Dupa succesul acesta rasunator a trebuit sa ma inscriu la liceu (nu din cauza inteligentei mele exagerate ci doar de frica unor scoli profesionale anonime si complet inutile). Dupa aceasta perioada am ajuns in pragul BAC-ului. Item si aici. Nu stiu cum am reusit sa il iau, oricum nu cu home delivery :))
dupa ce m-am trezit din transa si din betie, a trebuit sa mai dau si din picioare  :D macar pe alocuri si m-am angajat ca ajutor de bucatar. Nici bine nu mi-am intrat in mana (nu ca mi-as fi intrat vreodata ) a venit "invitatia" de a satisface stagiul militar in propriile ei asternuturi  :D . M-am prezentat in fata unitatii din Drumul Taberei (Bucuresti). Am facut cunostinta cu prostia si excesul de zel al unor cadre ramase cu sechele din perioada comunista :roll: am facut de toate pe acolo de la planton , garda , SSC. Am participat la inundatiile de la Chiselet, Spantov,Manastirea. Apoi la finalul stagiului militar am trecut iar prin stresul predarii serviciului de SSC si a materialelor luate in primire de un tampit. Logic ca nu imi ieseau pernele la numar daca pe timp de noapte erau transformate in torpile si rachete de croaziera :roll: dar am confectionat altele din panza umpluta cu paie din saltele  :D pana s-au prins tilicarii ca saltelele aratau ca paturile (fiind golite de continut). La capitolul plecari acasa eram printre lideri. De multe ori erau de gen azi plec weekend acasa vin luni si plec acasa iar marti  :D deh inteligenta mea incepuse sa functioneze la capacitate maxima :roll:
si acum am ajuns in zilele noastre, cu stres, draci, griji :roll: si timpul trece de parca e pe derulare.

Asta e ... Va place sau nu asta a fost , este si va fi viata mea.

:roll:

have a fun.  :D
whiteboy
MW Addicted
5940 mesaje
din 01/03/2008
5 aprecieri
27 mai 2009, 21:59:59
@Raoul, impresionanta viata;)
eu m-am nascut in prima zi de toamna in 1992 :)
Ai mei locuiau intr-o garsoniera unde mi-am petrecut o buna parte din viata, totul a fost normal pana in clasa a VI-a, cand am cunoscut cu ajutorul unui unchi niste baieti "foarte de treaba". Am inceput sa lipsesc de acasa, mama stia ca sunt cu unchiul meu la el, defapt noi eram aiurea prin baruri/strazi..etc. La sfarsitul clasei a VI-a am aflat ca unii dintre ei se ocupau cu droguri si alte chestii de genul, a fost un soc pentru mine, atunci am inceput sa fumez. Nu am putut spune asta nimanui, pe la mijlocul clasei a VII-a, in vacanta de Craciun, eram undeva in Moldova, si unul dintre acei baieti a fost prins, atunci a trebuit sa dau declaratii si alte chestii, afland ca unchiul meu este consumator, apoi ca sa fie toata treaba completa au aflat si ai mei ce faceam eu defapt, nu aflasera inca de viciul meu, la care ajunsesem la 10-15 tigari pe zi. Am fost pedepsit o buna bucata de vreme, tatal meu nu stie nici acuma care au fost problemele pentru ca el a lucrat tot timpul in alte localitati, in aceeasi iarna ne-am mutat l-a un apartament la 40 de metri de fosta locuinta reusind sa pastram si garsoniera fara sa o vindem, care acuma este data in chirie. Pana la sfarsitul clasei a VII-a cand a trebuit sa obtin cel putin o mentiune, dar am luat locul III, am stat inchis in casa pierdandu-mi toti prietenii.
De la inceputul clasei a VIII-a am dat de alt anturaj "in fata blocului", incetasem sa mai fumez, dar datorita lor m-am prostit de tot, am inceput sa chiulesc, sa ajung beat acasa, sa ma cert cu mama pentru ca m-am "stricat". Am tinut-o tot asa, in anul acela urma sa dau capacitatea, nu invatam, chiuleam, dar am fost mereu prezent la geografie, unde am avut mereu rezultate excelente. In vara aceea m-am prezentat la Examenul de capacitate la Limba si Literatura Romana mahmur, inainte cu o seara fusese majoratul unui prieten si am petrecut, din fericire l-am luat cu 7.20. Apoi la matematica am scos un 6 si un pic. Iar la geografie 10, eu si inca un coleg am fost singurii din judet care luasem 10, bineinteles cand au aflat ai mei au fost foarte mandri de mine, mama chiar ma iertase pentru tot ce am facut rau, asta pana in prima Sambata cand am fost cu prietenii si colegii in discoteca, am amestecat bautura, am fumat, "m-am distrat", cand am ajuns acasa realizasem ca nu mai aveam telefonul, am lasat hainele cum am apucat prin casa pana in dormitor, iar tata de dimineata mi le luase si imi gasise un pachet de tigari intr-un buzunar al gecii.
Nu am dormit mult, el ma trezit, atunci a fost cel mai groaznic scandal din toti anii mei, nu vreau sa intru in alte detalii inutile, am suferit mult pentru ca ii mintisem si pentru pedeapsa primita, nu mai aveam voie la PC/TV. Vara aceea a fost un chin. Dar tot in vara aia am cunoscut o fata, pe care o placeam de mult timp, asta datorita tatalui meu care ma trimitea duminica la Biserica, intr-o zi ea a intrat in vorba cu mine si m-a intrebat: "La cat esti tu de nebun si la cate prostii faci cum de vii si pe la Biserica?", eu i-am spus ca sunt obligat, urmand ca intr-o zi sa iesim impreuna la un suc, evident nu aveam bani si nici permisiunea, norocul meu a fost ca ai mei plecasera la o nunta si mi-au lasat strictul, eu avand un card cu micile mele economii, caci avusesem planuri mari in trecut, am apelat la el pentru a o putea scoate pe acea tipa la un suc si o prajitura, m-am simtit foarte bine cu ea. Apoi un timp nu am mai vorbit decat prin SMS-uri. Cand a inceput scoala mi-a expirat pedeapsa si am inceput sa ies cu ea, am fost un an si un pic foarte buni prieteni, ieseam aproape in fiecare seara afara, ne distram, noi doi si inca o pereche(atunci). Am uitat sa precizez ca am intrat la liceul care mi-l doream si am fost al 6-lea pe lista de inscrisi dupa medie :). A fost ziua ei, i-am cumparat un plus, destul de mare fara nici un text pe el, i l-am oferit, a inceput si sa planga(probabil de emotii), apoi am inceput sa fim mai apropiati, dar nu destul, pentru ca erau alti oameni care nu voiau acest lucru, o parte a lumii foarte invidioase care doreau sa nu fim impreuna si tot ne baga "bete-n roate". Am trecut peste tot, am terminat clasa a IX-a, ea a VIII-a, a intrat la liceul la care dorea, a venit vara, eu am plecat in Italia, unde mi-am petrecut vacanta invatand multe lucruri si simtind prima oara in viata cat de greu este fara cei dragi langa tine si cum este sa lucrezi afara, am stat 3 saptamani degeaba doar la plaja, iar apoi am fost la munca cu un prieten de al matusii mele, tamplarie, am castigat 1000E in 2 luni si putin din care mi-am luat un Laptop si un PPC.
In toamna cand am ajuns acasa eram mult mai schimbat, si cu psihicul mult mai dezvoltat, zic eu, au inceput certuri intre mine si prietenii mei, dupa care vreo doua saptamani in care nu m-am vazut cu nici unul din ei.
Intr-o seara(30 octombrie 2008) am vorbit cu acea tipa cu care ma intelegeam super si o placeam si ma placea sa ne intalnim la "banca noastra". Am iesit afara ne-am intalnit, i-am cerut prietenia si mi-a acceptat-o, urmand 6 luni(7 luni fara 3 zile) de dragoste fara margini intre mine si ea, sper sa fim asa si in viitor, este o fata extraordinara pe care o iubesc foarte mult si inseamna foarte mult pentru mine, si stiu ca si eu la fel pentru ea, as vrea sa tina cat mai mult relatia intre noi doi.
Cam atata am facut la viata mea, si am ascuns unele lucruri pentru ca nu au fost importante.
;)
ov1d1u
MW Moderator
5625 mesaje
din 12/12/2007
90 aprecieri
27 mai 2009, 22:20:19
:cry: Cate chestii se pot ascunde in trecutul unui om...
Publicitate
Publicitate
Cint
好人礼服黑色
15174 mesaje
din 05/10/2005
61 aprecieri
27 mai 2009, 22:22:47 • actualizat 27 mai 2009, 22:23:46 (1 ori)
EviL 27-05-2009 17:15:24
interesant ... uite cum ajungi sa cunosti mult mai bine un user mw ... iti poti face o pare,afla ce fel de om e ,ce personalitate are, am citit si eu postul ca pe intamplari adevarate in autobuz in drum spre casa si mi.a placut
ai grija ce selectezi ca adevarat  ;)

si era o vorba "binele se uita repede"
Usually I should post my phone name, PC config here... but IT'S NOT ABOUT THE HARDWARE ANYMORE. May you live in interesting times!
TIME is the greatest gift of all. "Waste" your time wisely.Don't waste your time with someone who doesn't have it to spend it with you
Înapoi la Free zone
Topicuri similare
AnteRio
acum 14 ani
175
2 823 vizualizări
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 18 ani
Laur
MW Addicted
Ultimul acum 15 ani
Raoul
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 28% ⋅ 38
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 32
  • Laser frate! 49% ⋅ 66
Au votat 136 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.024⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!