Recuperare date pierdute!

210 413 vizualizări
93 răspunsuri
#91
simplu_m
MW Veteran
683 mesaje
din 09/02/2009
10 aprecieri
24 aprilie 2014, 00:15:50 • actualizat 24 aprilie 2014, 00:18:41 (1 ori)
Am incercat cateva programe printre care si cele enumarate de voi pe aici cu exceptia lui iCare data recovery si testdisk, cu cel din urma nu am reusit sa ma "inteleg". programe incercate
@Cint am incercat acel program chiar si varianta pro si nu am gasit optiunea de UNFORMAT amintita de tine. Ciudat este faptul ca nu gasesc nici o poza sau fisier text in partitiile formatate de parca nu ar fi existat nimic pana acum acolo. A mai incercat cineva sa formateze o partitie cu win 8 si sa recupereze continutul sters in vrun fel  ? Probabil formatatea care a facut-o win 8 nu a fost "quick format" si asta ar conta...
Alte idei?
Publicitate
Publicitate
#92
Cint
好人礼服黑色
15174 mesaje
din 05/10/2005
61 aprecieri
26 aprilie 2014, 16:59:45
http://www.easeus.com/resource/unformat-ntfs-fat-drive.htm

Daca nu a fost quick... Cam greu sa recuperezi ceva dupa umplerea cu 0....
Usually I should post my phone name, PC config here... but IT'S NOT ABOUT THE HARDWARE ANYMORE. May you live in interesting times!
TIME is the greatest gift of all. "Waste" your time wisely.Don't waste your time with someone who doesn't have it to spend it with you
#93
DSF
zZz ツ
6921 mesaje
din 28/04/2005
281 aprecieri
17 mai 2016, 10:39:09 • actualizat 17 mai 2016, 10:48:56 (3 ori)
Salut,

Ce programe mai recomandati pentru a recupera fisierele cu tot cu structura de directoare dupa un quick FORMAT?
HDD-ul e unul extern de 1TB si ii ia mult sa scaneze. (vreo 6-10 ore). Am incercat rapid cu R-undelete Home si am lasat cateva minute si am vazut ca mi-a aratat un preview cu structura originala de fisiere si foldere.
Acum incerc si cu Runtime getDataBack (aplicatia asta are o optiune special pentru scan: systematic file system damage, eg: Format or Disk).. ii ia peste 7 ore jumate sa scaneze.  Poate stiti voi o solutie mai rapida. Sau macar mai robusta, sa fiu sigur ca recuperez toate fisierele in format original.

Edit: si Runtime getDataBack afiseaza structura originala cu fisiere si foldere. Nu pot sa spun acelasi lucru despre "EaseUS Data Recovery Wizard" (am incercat si cu detailed scan si am asteptat cateva minute).

Multumesc

Vrei si tu o semnatura asemanatoare? Vezi topicul de creare timeline telefoane mobile.
#94
Arrow
MW Addicted
9475 mesaje
din 30/07/2005
29 aprecieri
17 mai 2016, 12:11:01
iCare Data Recovery Software il folosesc...programul recupereaza pe categorii, imagini, muzica,clipuri etc.Am recuperat informatii de pe hdd ce erau stocate de 4 ani...bine nu a fost 100% dar 85% au fost recuperate fara erori
Înapoi la Software
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 18 ani
wapavo
MW Veteran
Ultimul acum 2 ani
theapostle832
Acces restricționat
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 28% ⋅ 38
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 32
  • Laser frate! 49% ⋅ 66
Au votat 136 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.023⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!