Pe care dintre smartphone-urile astea sa mi-l iau?

1 242 vizualizări
19 răspunsuri
pedro2767
MW Lurker
458 mesaje
din 10/01/2011
43 aprecieri
09 ianuarie 2013, 20:08:22 • actualizat 10 ianuarie 2013, 20:23:12 (7 ori)
CrYs22 09-01-2013 10:04:41
. Samsung e naspa e mobil de femei. E lucios. E inutil.
Sper ca e o gluma ce ai spus mai sus, ca pe mine ma amuza tare mult ce spui tu acolo.

1.pe ce te bazezi cand spui ca e pt. femei
2.e lucios si cei cu asta ...sau nu : E singura marca care face telefoane lucioase ?
3 de ce e inutil? care crezi tu ca e util si de ce acela e util si S II nu e util?

Scuza-ma dar daca ce ai spus mai sus, dupa tine e criteriu de a nu iti alege un telefon ...inseamna ca...e grav.

De fapt ...cred ca Samsung a ajuns pe primul loc in topul celor mai vandute telefoane si a depasit Apple tocmai din cauza ca : sunt pt. femei, sunt luciose si inutile.Si Galaxy SII a fost ales telefonul anului 2011 (si tarziu a fost depasit in 2012)tocmai din aceste cauze ,adica e cam(dupa cum ai spus tu) "naspa", telefonul asta :)
The force is with you young Skywalker , but you are not a jedi yet.
Publicitate
Publicitate
Blandu
Art Director
6161 mesaje
din 25/08/2005
20 aprecieri
10 ianuarie 2013, 04:26:22 • actualizat 10 ianuarie 2013, 04:28:31 (2 ori)
CrYs22 09-01-2013 10:04:41
Daca e 1700 ron de ce i spui ca e bun s2, ca ai alege unu. Si mai spui de pret ca de ce sa aleaga unu la 1700 ca nu mai merita. Samsung e naspa e mobil de femei. E lucios. E inutil.
Se pare ca nemaifiind atat de "prezent" pe aici nu mai stiu care dintre voi sunteti prosti si care nu. Din pacate m-am bagat in dezbateri cu unul foarte prost.
Ca sa inchei, am spus ce as alege eu din lista din primul post (indiferent de pret) si am subliniat ca le-ar putea achizitiona mai ieftin sau ar putea sa se orienteze catre altele mai noi si mai performante pentru suma ce o are la dispozite.
Cat despre postul tau... nu am ce sa aleg. Mi-e greu sa inteleg ce ai vrut sa spui, dar banuiesc ca ai o problema cu Samsung. Foarte bine. E problema ta, confrunt-o. Nu o varsa pe mine. Eu am ales Samsung din varii motive ce ma privesc in mod subiectiv. Tu ai ales HTC din alte motive ce te privesc cu aceeasi subiectivitate. Cred ca omul, daca a mai dat pe aici, a inteles ca tu ii recomanzi HTC, eu ii recomand Samsung si el le va testa si va alege unul care ii place mai mult, intervenind iarasi, aceeasi subiectivitate.
Lucrurile sunt simple. In loc sa sari la gatul meu ca dau 100RON pe abonament sau ca te doare capul de la Note, mai bine i-ai spune omului de ce ai alege tu HTC fata de Samsung sau LG. Nu cred ca te-ar invinovati cineva ca iti plac device-urile mai grele, cu o carcasa mai robusta si mai complicata ca si design si pentru ca - probabil - nu instalezi sute de aplicatii ca sa iti faci griji de memoria sistemului. Mi se pare perfect normal si inteleg ca ai alte preferinte.
Faptul ca tu nu intelegi asta, te face prost, clampau, idiot, ingust la minte (agramat cu potential analfabet, judecand dupa felul in care iti asterni gandurile) si lista poate continua.
Acestea fiind spuse, imi cer scuze ca te-am judecat gresit, (my bad) si te invit sa faci ce ascund stelutele din postul anterior. Iti sugrez sa aduci o perna. O sa dureze si altfel o sa iti lezezi genunchii.
DSF
zZz ツ
6921 mesaje
din 28/04/2005
281 aprecieri
Android 4.1.2
10 ianuarie 2013, 12:14:49
Blandule.... fii mai bland :))

Nu cred ca persoanele care vin cu mistocareli sau ironii ieftine ar trebuie bagate in seama.

Legat de subiect, si eu am SII si recomand. De altfel foarte rezistent. L-am scapat de cateva ori, ultima oara pe gresie. Rama putin proeminenta mi-a salvat displayul de atatea ori.. In diverse locuri a sarit vopseaua de la impact.

Vrei si tu o semnatura asemanatoare? Vezi topicul de creare timeline telefoane mobile.
CrYs22
MW Lurker
284 mesaje
din 06/07/2012
1 aprecieri
11 ianuarie 2013, 08:58:19
Blandu cum sa spui ca dureaza mult fiindca telefonul comunica cu partitia de pe card ? Pai are cumva MMC sau primul tip de card sa dureze mult ? Iar design robust si carcasa grea e doar la samsung. Arata tu un hTC prost facut. Sau un hTC la care sa sara vopseaua in urma unei cazaturi.
pauza
autor subiect #20
flashu
Începător
4 mesaje
din 06/01/2013
13 ianuarie 2013, 21:54:55
Multumesc tuturor pentru sfaturi.

Eu spusesem maxim 1700 pentru ca il pot lua mai ieftin cu cateva sute de lei, dar am dat valoarea de piata. Bugetul meu e mai mic.

Evident, vorbesc de pret fara contract.

Va rog sa nu va mai injurati de la telefoane. :down:

Multumesc din nou.
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 10 ani
flashu
Începător
Ultimul acum 10 ani
flashu
Începător
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 28% ⋅ 38
  • E frumos dar nu prea 23% ⋅ 31
  • Laser frate! 49% ⋅ 65
Au votat 134 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.021⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!