salutare

171 vizualizări
1 răspunsuri
autor subiect #1
vladhtc
Începător
1 mesaje
din 04/12/2011
04 decembrie 2011, 19:41:03 • actualizat 04 decembrie 2011, 19:43:11 (1 ori)
de curand miam cumparat si eu un htc HD 2 .am fost foarte bucuros ca am facut rost de banii...insa...dupa o zii de folosire foarte slaba mi sa dus touchscreenul la el.adica mai exact nu mi se mai deblocheaza.la inceput am patzit asa am apasat butonul roshu de inchis convorbire si se mai debloca cand si cand acum deloc.ok!! azi 04.12.2011 miam comandat un touchscreen la pretzul de 150 ron asta dupa ce am dat 700 de ron pe tel.rog ajutor cumva.nu stiu ce model de htc hd 2 e...am vazut mai apoi dupa ce am dat comanda ca touchscreenul e de doua feluri cu conector sau lipire .nu stiu daca am luat bine modelul de touch screen.cum fac sa imi dau seama inainte de a da banii pe produs?multzumesc anticipat
salutare posesori de htc

Note: Posts were merged
Publicitate
Publicitate
relu
MW Moderator
2387 mesaje
din 10/03/2006
170 aprecieri
04 decembrie 2011, 21:47:44
Salutare. Avand in vedere ca problema e mai urgenta si mai delicata, o sa trec cu vederea faptul ca nu ai citit regulile si ca ai creat un topic nou inainte sa cauti unul existent, potrivit pentru tine.

1. Iti poti da seama ce iti trebuie doar demontand telefonul.
M-am uitat putin dupa el pe net si din cate imi dau seama, varianta prin lipire inseamna ca vei cumpara doar geamul cu touchscreen, iar varianta cu conector inseamna ca vei cumpara si displayul si geam cu touchscreen, gata asamblate, doar sa le montezi in telefon si sa conectezi mufa.
2. Daca nu ai mai facut asta pe un alt telefon asemanator, iti recomand sa cauti un tutorial, preferabil video(gasesti pe youtube daca vei cauta), iti cumperi instrumentele necesare(surubelnite si un clips pet desfacut carcase) si sa fi foarte atent!
3. Cel mai bine ar fi sa mergi la un service daca ti-e frica ca-l strici.
"Chiar și moartea e un început!"
Înapoi la Probleme hardware
Topicuri similare
viovio86
acum 9 ani
0
142 vizualizări
salutare în Nokia  
Deschis de viovio86 ⋅ acum 9 ani
Alecsandru
acum 10 ani
5
327 vizualizări
salutare în Software Android  
Deschis de tyty ⋅ acum 10 ani
adelinus
acum 10 ani
0
213 vizualizări
Salutare în Trash  
Deschis de adelinus ⋅ acum 10 ani
Sagittarius
acum 10 ani
0
59 vizualizări
Salutare în Symbian S60  
Deschis de Sagittarius ⋅ acum 10 ani
ov1d1u
acum 11 ani
4
202 vizualizări
salutare în Probleme software  
Deschis de giuseppe ⋅ acum 11 ani
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 10 ani
vladhtc
Începător
Ultimul acum 10 ani
relu
MW Moderator
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 27% ⋅ 35
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 131 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.031⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!