Problema Qtek 9090

266 vizualizări
1 răspunsuri
autor subiect #1
AndreyBBS
Începător
5 mesaje
din 01/01/2011
05 martie 2011, 09:11:18
Astazi mi-am cumparat un htc 9090 si mi-am dat seama ca sunt varza in ceea ce priveste smatphone-urile.
Dati-mi si mie un sfat si spuneti-mi cum sa-l trec din limba italiana in limba engleza ca nu inteleg nimic si spuneti-mi mai ales cum il conectez la PC ca ma uit la el si nu stiu de unde sa incep. :help:
Publicitate
Publicitate
szmirika
MW Addicted
2550 mesaje
din 27/07/2005
28 aprecieri
Opera Mini
05 martie 2011, 11:46:13 • actualizat 05 martie 2011, 11:54:19 (1 ori)
Prima data ca sa poti sa faci toata treaba ca la carte trebuie sa ai un pc si un cablu usb(presupun ca ti-a dat in cutie),instalezi in pc microsoft activesync descarci de aici http://catagprs.evonet.ro/ppc/programe/active%20sync/as%204.5.msi conectezi telefonul la usb(daca ai probleme la conectare verifica in telefon la Start/settings/connections/usb to pc si debifezi ''advanced networking'' sau daca ai si optiunea de mass storage bifezi active sync) , intri pe http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=386 si cauti un rom care iti place tie si crezi ca e bun.Tot acolo gasesti si mai multe informatii despre cum sa bagi romul,hardspl etc.Sa nu bagi romul daca telefonul e codat in retea pentru ca risti sa ramana blocat in bootloader si iti ei adio de la telefon,mai intaii decodezi.Recomand inainte sa bagi softul sa bagi hardspl.Eu am explicat pentru windows mobile.
Înapoi la HTC PocketPC
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 10 ani
AndreyBBS
Începător
Ultimul acum 10 ani
szmirika
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 27% ⋅ 35
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 131 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.067⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!