Cum fac teme pentru symbian?

993 vizualizări
40 răspunsuri
Blandu
Art Director
6161 mesaje
din 25/08/2005
20 aprecieri
Android 2.2
31 ianuarie 2011, 19:00:33
ascary 31-01-2011 09:29:08
@Blandu Cum eu sunt musulman (alhamdulillah) chiar nu are nici o treaba ortodoxia in ceea ce am spus.
Sa-mi ierti ignoranta,dar eu chiar nu inteleg ce ai vrut sa spui cu "Stim ce urmaresti"!? Suna a acuzatie a unui grup ("Stim").
Blandu,esti unul din userii pentru care am avut un respect deosebit,datorita consistentei si obiectrivitatii postarilor tale. N-as vrea sa ma fi inselat.
Chiar nu iti recunosc stilul de aceasta data. :(

(am facut varza topicul,meritam fiecare cate o mustrare)
Toata lumea stie ca ai ceva personal cu tapu. Daca nu intervenea el nu sareai nici tu sa iei apararea unui idiot care a intoxicat forumul cu intrebari tampite si analfabete.
Iei apararea unui cretin ce nu e in stare sa invete nimic si nici o farama de respect nu are.
Nu stiu cum de nu e banat inca... probabil nu mai e in stare nimeni sa ia masuri.
Am facut varza un topic varza ce nu are niciun scop si rost deci nu e mare branza.
Am folosit cuvantul ortodox ca o chestie generala. Scuze daca ti-am ofensat religia. Termenul vine din lb greaca si inseamna dreapta cunoastere sau dreapta privire. Deci poti interpreta fara conotatie religioasa. Ma refeream la faptul ca incerci sa iei apararea analfabetului doar ca sa ii arunci ceva in ochi tapului.
In fine. Ai inteles ce am spus.
Publicitate
Publicitate
ascary
Guru Member
2107 mesaje
din 29/04/2009
37 aprecieri
31 ianuarie 2011, 20:10:09
Blandu 31-01-2011 19:00:33
Am folosit cuvantul ortodox ca o chestie generala. Scuze daca ti-am ofensat religia. Termenul vine din lb greaca si inseamna dreapta cunoastere sau dreapta privire. Deci poti interpreta fara conotatie religioasa. Ma refeream la faptul ca incerci sa iei apararea analfabetului doar ca sa ii arunci ceva in ochi tapului.
In fine. Ai inteles ce am spus.
Potrivit preceptelor musulmane,Islamul si Crestinismul sunt doua religii monoteiste surori. Nu mai jignit deloc.
Ma repet,nu i-au apararea nimanui,dar nici nu imi place sa vad pe cineva ca este pus la zid doar pentruca nu stie ce spune sau nu stie sa se exprime corect. Nici unul dintre noi nu ne-am nascut experti.
Daca e sa oferim o "paine" sa o facem fara sa-i spunem saracului,"calicule".
Cat priveste mai vechiul meu conflict cu tzapul,nu stiu ce sa zic...I-am urmarit postarile care denota un bogat bagaj de cunostinte IT insa uneori are un fel acid si repezit de a spune ceva incat chiar daca ajutorul oferit este bun si la obiect,modul in care o face te lasa cu un gust amar in gura .
Din acest punct de vedere chiar nu-l inteleg.Poate nici nu vreau si nici nu pot. In fine,nu sunt eu cel mai in masura sa-l judec.

Am inteles ce ai vrut sa spui si sper ca si tu ai inteles ce am vrut eu sa scot in evidenta.
Desktop: i7 6700k: Liquid Cooler NZXT Kraken X62 280mm/ Mobo Asus Strix Z270F Gaming/ Ram:GeIL's DDR4 EVO X 16GB/ Video: Asus Strix GTX 1080 Gaming 8GB/ Stocare:SSD Samsung 960 EVO Series 250GB m2 SSD Kingston 128GB,SSD Samsung 850 EVO 250GB + 1TB HDD Lighting: NZXT HUE+ RGB / Fan: NZXT Aer RGB/ Case: Silverstone Primera pm01w-RGB/ Sursa: Corsair HX850i Platinum / Laptop:Alienware 17 R2 (touchscreen) GTX 980M/ 1x1TB HDD/ 2x256GB SSD 16GB DDR3 Phone: Galaxy S7 Edge
autor subiect #33
kernkraft
MW Lurker
200 mesaje
din 17/01/2011
Nokia6600
31 ianuarie 2011, 21:02:55
Imi cer scuze daca am ofensat pe cineva,dar stiu si eu sa injur.De ce se iau toti de mine?Eu nu am mai fost pe forumul asta.Si blandu nu vezi ca folosesc semnele de punctuatie?Si daca m-ati jignit nu am ripostat deoarece nu ma cobor la nivelul vostru.Si nu imi bat joc de nimeni.Atat am avut de zis.Punct.Cer administratiei sa faca ce crede de cuviinta.Sa ma banneze sau sa va dea la toti cei ce m-au insultat un warn.
filip
MW Addicted
2171 mesaje
din 06/02/2008
50% warn
31 ianuarie 2011, 21:27:03
Cel mai simplu era sa nu-l bagati in seama, ii dadeati un raspuns, daca il ignora, il ignorati si voi, eventual ajungea sa fie banat pentru ca posta consecutiv. De ce va place sa jigniti, e de inteles pana la urma, e natura umana. Dar ma amuza ca sunteti partial rationali, partial agresivi. Alegeti-va o cale, altfel nu da bine.
Blandu, tu i-ai spus lui ascary ca are un motiv ascuns pentru care ii ia apararea lui kernkraft. Toata lumea are motive ascunse. Toate deciziile se iau din egoism, mai ascuns sau mai pe fata. Asta e firea lucrurilor, niciodata nu se va schimba nimic.
Arrow
MW Addicted
9475 mesaje
din 30/07/2005
29 aprecieri
31 ianuarie 2011, 22:20:08 • actualizat 31 ianuarie 2011, 22:31:17 (1 ori)
decat sa luati in deradere ortografia sau modul de postare a unu subiect mai bine sariti cu niste informatii specifice.Daca nu stiti stati in banca voastra,de cand exista mw-ul sunt mari 'isteti ai lb.romane' ce au crescut cu manualul in mana si nu pot trece de aceste erori in greseliile de exprimare.5% din continutul unui topic asta contine pe forum.Eu unul(care de obicei ma exprim prost) sunt satul de acesti isteti care asta fac"isi exprima inteligenta in corectarea pe forumuri" a unor useri pe care-i umileste mai mult sau mai putin.Ma bucur ca pe acest subiect se bazeaza forumul!!
Blandu
Art Director
6161 mesaje
din 25/08/2005
20 aprecieri
Android 2.2
01 februarie 2011, 00:09:19 • actualizat 01 februarie 2011, 00:24:15 (2 ori)
Sunt anumite reguli de bun simt printre care si acela de a folosi un cod bine stabilit pentru exprimare care se numeste limba. Daca nu o stapanesti creezi probleme in ceea ce priveste fluiditatea comunicarii si daca nu vrei sa faci nimic pentru a corecta acest fapt esti un nesimtit (pentru ca nu iti pasa de faptul ca altii respecta acele reguli pentru ca totul sa decurga normal).
Ce poate fi mai josnic si mizerabil decat cineva care nu isi cunoaste propria limba si isi face semenii sa se uite chioras la exprimarile sale?
Daca e un lucru rau ca MW promoveaza un pic de cultura si bun simt atunci ma declar printre cei mai rai!
Ai niste reguli de scriere si de vorbire. Nu le respecti? Mars la REBU sau SALUB. Acolo comunicarea nu este pe primul loc.

Hei tu mare posesor de symbian, daca nu te cobori la nivelul nostru de ce cauti ajutor aici? Si ce te scuzi ca nu ai mai fost pe forumul asta? Te-a acuzat cineva? Faptul ca folosesti semne de punctuatie nu inseamna ca le folosesti si bine sau ca ai inceput sa scrii corect. Stai linistit.
Stii sa injuri? Nu cred! Ne faci o demonstratie?

Acary, nu a sarit nimeni direct pe primul posesor de symbian. Daca ai fi cautat ai fi gasit n posturi prin tot forumul punand intrebari tampite. Mi-a dat si PM in care imi cerea rezolvari sfinte la nu stiu ce probleme si se comporta de parca ar fi trebuit sa ii cunosc problemele. Mi-a luat ceva sa il fac sa inteleaga faptul ca nu ma intereseaza symbianul si nici nu inteleg ce scrie. Deci nu a sarit nimeni in capul lui fara motiv.
Sa il ignori filip? A fost ignorat si posta ca disperatul singur. Deci nici asta nu merge.
Si poate ar fi inteles ca nu e binevenit un astfel de comportament si limbaj daca nu erau 2-3 care sa ii arate compasiune si sa ii dea nas. Acum urla ca stie si el sa injure. Eu tot nu il cred. Vreau sa vad cat si ce poate.
autor subiect #37
kernkraft
MW Lurker
200 mesaje
din 17/01/2011
Nokia6600
01 februarie 2011, 09:34:19
Stiu ca imi iau bann
ascary
Guru Member
2107 mesaje
din 29/04/2009
37 aprecieri
01 februarie 2011, 11:14:50
Blandu 01-02-2011 00:09:19
Acary, nu a sarit nimeni direct pe primul posesor de symbian. Deci nu a sarit nimeni in capul lui fara motiv.
Desigur ca am putea dezvolta subiectul pe inca 10 pagini si sa devina "moust useful thread" pentru cateva zile :)
Ce am avut de zis am zis.Mie mi-e simpatic @kernkraft cu symbianul lui cu tot :) Probabil sunt subiectiv,unde ma regasesc pe mine acum multi ani in urma (uhh).

@kernkraft Nu injura man.Nici aici,nici in alta parte.
Desktop: i7 6700k: Liquid Cooler NZXT Kraken X62 280mm/ Mobo Asus Strix Z270F Gaming/ Ram:GeIL's DDR4 EVO X 16GB/ Video: Asus Strix GTX 1080 Gaming 8GB/ Stocare:SSD Samsung 960 EVO Series 250GB m2 SSD Kingston 128GB,SSD Samsung 850 EVO 250GB + 1TB HDD Lighting: NZXT HUE+ RGB / Fan: NZXT Aer RGB/ Case: Silverstone Primera pm01w-RGB/ Sursa: Corsair HX850i Platinum / Laptop:Alienware 17 R2 (touchscreen) GTX 980M/ 1x1TB HDD/ 2x256GB SSD 16GB DDR3 Phone: Galaxy S7 Edge
tzapu
MW Addicted
3263 mesaje
din 12/02/2008
26 aprecieri
01 februarie 2011, 11:18:30
chiar daca injura, chiar daca nu injura, tot un rebut social o sa ramana..
autor subiect #40
kernkraft
MW Lurker
200 mesaje
din 17/01/2011
Nokia6600
01 februarie 2011, 13:39:50
Eu injur da nu aici am symbt chat si ma injur cu un prieten.Ne place sa ne injuram cateodata ne si batem
filip
MW Addicted
2171 mesaje
din 06/02/2008
50% warn
01 februarie 2011, 15:23:05
Mai in afara de faptul ca aparea topicul lui in partea de sus a listei, de fiecare data cand posta, nu vad cu ce ar mai putea sa deranjeze. Normal, te deranjeaza daca il citesti. Cu toate astea, nu e ca si cum te-ar deranja vecinul de alaturi. Normal, prostia deranjeaza, insa nu poti sa scapi dea. Am fost si eu prost, dupa mine va fi altul, mai tanar etc. Mai tii minte ce-am facut acum cateva luni, cand am avut discutia aia? Ce pretentie sa ai... Incerc sa iti dau un sfat util si tie Blandu, si tuturor celor care se mai enerveaza: nu foloseste la nimic. Singura cale prin care il poti opri, daca chiar te deranjeaza este reclamatia la moderator, sau daca esti moderator, banarea. Sau mai e a 3-a varianta, aflii adresa userului si il bagi in sperieti :lol: in situatia mea, in calitate de troll a functionat. Dar fara sa te enervezi. Fiti mai pragmatici, mai eficienti, e redundant sa incerci sa explici cuiva ca greseste, cand e clar ca nu o sa bage la cap. Ii explici o data, nu baga la cap (fiindca nu vrea, nu-l intereseaza), il "executi" cu un ban sau cu o reclamatie in vederea banarii. E simplu. Ce atata munca de convingere, apar tensiuni intre userii mai vechi... mi se pare total aiurea.

Poftim ca rezultat, dupa atatea pagini de scris userul ne povesteste ca se injura si se bate cu un prieten. La asta ii trebuie lui telefonul. Deci pentru asta va zbateati voi sa-l ajutati. Intreb: merita?
Înapoi la Software Symbian S60
Topicuri similare
alinCobra
acum 12 ani
23
159 798 vizualizări
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 11 ani
kernkraft
MW Lurker
Ultimul acum 11 ani
filip
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 28% ⋅ 37
  • E frumos dar nu prea 23% ⋅ 31
  • Laser frate! 49% ⋅ 65
Au votat 133 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.023⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!