nokia 6234 - blocare apeluri si miniopera

994 vizualizări
3 răspunsuri
autor subiect #1
tatic
Începător
22 mesaje
din 01/05/2010
01 mai 2010, 17:08:08
Salut!

E primul meu mesaj pe acest forum si sper sa nu fie ultimul.

Am un nokia 6234 de care sunt foarte multumit insa de curand am 2 probleme nerezolvate si daca ati putea sa imi "dezlegati misterele" v-as fi foarte recunoscator.

#1: aveam instalata o versiune de mini opera, si prin aceasta aplicatie intram pe facebook si jucam un joc (mafia wars). La un moment dat insa opera mi-a zis ca a aparut un update si sa-l instalez, l-am pus si de atunci nu mai imi incarca aplicatia. avand si cealalta versiune in telefon (nu s-au suprascris) am incercat acolo dar nici acolo nu mai vrea. asta era prin iarna, iar de atunci cei de la mafia wars au facut si ei upgrade-uri la aplicatie... acum nici nu mai stiu de la ce nu merge. vreo idee cum as putea sa fac sa mearga iar aplicatia mafia wars?

#2: e mai serioasa problema asta, e unul care ma tot stresseaza cu bip-uri asta dupa ce acum vreo 4 luni mi-a dat zeci de apeluri ca el cauta nu stiu ce gagica. am incercat romaneste sa ii explic faptul ca are numarul gresit, nicio sansa. ii stiu numarul de telefon, dar de atunci da bip-uri de pe nr privat in medie de 3-4 ori pe zi in fiecare zi de 4 luni, la ore diferite (24/24). cum se pot face (pas cu pas) grupurile de numere care ma pot apela, iar la restul sa le dea respins/ocupat? teoretic in meniu am gasit ceva, dar nu m-am descurcat. ce regret optiunea asta de la ce ericsson am mai avut...

Va multumesc,
Alex
Publicitate
Djpytyku
MW Lurker
362 mesaje
din 07/09/2008
01 mai 2010, 17:59:00 • actualizat 01 mai 2010, 17:59:15 (1 ori)
deci, sa joci mafi wars online ai nevoie de flash 10, desi nu am jucat pe facebook nimic ca nu cred ca am cont.
la a 2-a optiune mai viseaza, daca aveai un symbian poate mergea.
Java master.
ov1d1u
MW Moderator
5624 mesaje
din 12/12/2007
89 aprecieri
01 mai 2010, 19:58:16
Nu mai poti juca Mafia Wars din doua motive: ori cei de la Mini Opera au facut vreo modificare prin care au stricat compatibilitatea cu jocul, ori jocul a fost portat pe Flash sau Shockwave (banuiesc ca inainte folosea Javascript de vreme ce iti functiona cu Mini Opera). Cu privire la a doua problema... nu prea ai ce sa faci. Telefoanele Nokia S40 nu dispun de functii de blocare a apelurilor. Tot ce poti sa faci este sa scrii o cerere catre Politie prin care sa prezinti situatia si sa ceri blocarea accesului acelui numar catre numarul tau
autor subiect #4
tatic
Începător
22 mesaje
din 01/05/2010
01 mai 2010, 20:02:04
am inteles, m-ati lamurit. macar sa nu mai caut rezolvarea la grupuri si blocare...
iar legat de Mafia Wars nu e o tragedie, intr-adevar au bagat mult flash in ultima perioada in joc.

visez la un nokia C5 care sa rezolve toate :)

multumesc de raspunsuri,
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 11 ani
tatic
Începător
Ultimul acum 11 ani
tatic
Începător
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 27% ⋅ 35
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 131 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.020⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!