Opera Unite si my Opera

336 vizualizări
5 răspunsuri
autor subiect #1
TABela
MW Addicted
3952 mesaje
din 05/08/2008
78 aprecieri
27 aprilie 2010, 09:09:32 • actualizat 27 aprilie 2010, 09:22:05 (1 ori)
http://unite.opera.com/
eu si unite
http://napok.csavagyok.operaunite.com/
http://my.opera.com
eu si
http://my.opera.com/Csavagyok
avantajele sint multe.Primim 1 gb spatiu gratis pentru poze,etc.
Rectific.Au crescut la 2 gb spatiul acordat. :)
Unite s-a dezvoltat foarte mult,stiu ca de la inceput am avut unite,si acum sint aplicatii care pot fi rulate in unite.
Daca vi-se pare interesant subiectul...daca nu la trash :cool:  :D
Publicitate
Publicitate
autor subiect #2
TABela
MW Addicted
3952 mesaje
din 05/08/2008
78 aprecieri
29 decembrie 2011, 00:11:18
Findca am probleme cu port forward, am apelat la unite.
Vad ca topicul acesta l-am deschis mai bine de 1.5 an si nu a avut subces  :P
Am facut un nou cont la opera, am instalat Unite si aplicatia Web Proxy.
Am setat Apache pentru Unite.
Urmatoarele probleme au aparut:
In Apache root nu a vrut unite sa se conecteze la __index.php. Mi-am dat seama ca o fi un bug, si am redenumit fila __index.php , in az__index.php, deci sa nu inceapa cu "__".
O alta problema, la o pagina am problema de encoding. Asta numai prin unite.
Alta problema este ca daca nu am in folder index.php, nu va deschide folderul prin index of , imi da o eroare, dar eu am in apache setat sa deschida folderele (ori-cum nu conteaza la securitate), so  :P
Foloseste cineva prin unite apache server?  :D
pex
MW Addicted
2280 mesaje
din 10/11/2005
Symbian
29 decembrie 2011, 08:23:37
îmi place că ești consecvent,așteptăm să treacă anul pentru următorul mesaj  :D
autor subiect #4
TABela
MW Addicted
3952 mesaje
din 05/08/2008
78 aprecieri
29 decembrie 2011, 13:35:28
:D
Am mai rezolvat din probleme, mai exact stiu de ce au aparut problemele ce am scris.
Se pare ca unite nu recunoaste unele caractere la denumirea folderelor. Mai exact _ - %20 (space) etc.
Ce am mai observat, daca o fila a fost salvata gresit encoding poate sa o ia razna unite in afisare. De-si in apache nu cauzeaza probleme.
Cea mai mare probleme este la afisarea imagine thumb prin php script. Nici nu stiu de cate ori am reusit cu php thumb sa omor opera :xD Chestia asta am citit si la alti care au scris posibile buguri in web proxy aplicatie. Totusi am observat o viteza superioara de acces a serverului prin unite, fata de accesare normala prin MyIP:80.
Deci avantaje exista. Celalalt avantaj ce nu am avut ocazia sa incerc ar fi daca avem IP dinamic. (am IP static). Eei si cu un IP dinamic o sa fie accesibil serverul, datorita conectarii prin unite(socket?), nefind necesare programe gen No IP, sa., sau sa tot rescriem adresa de legatura etc... Ne revedem la anul...(2012.01.xx) :lol:
autor subiect #5
TABela
MW Addicted
3952 mesaje
din 05/08/2008
78 aprecieri
01 ianuarie 2012, 12:19:26
Si uite asa a mai trecut un an, si azi dimineata am gasit raspunsul la o intrebare mai veche.
Deci problema era la caracter encoding nu de la server si nici de la unite, problema era in file lang.php Cum naiba se intampla ca nu reuseam sa salvez corect in utf8 nu stiu, dar pana la urma l-am salvat in Unicode big endian si mi-a dat o pagina de patratele, dupa care l-am salvat iarasi, si de data aceasta in UTF8, si voala, au disparut patratelele la caractere speciale, merge la fel de pe proxy internet si-si vazut de pe localhost. Palpitant :lol:
ov1d1u
MW Moderator
5624 mesaje
din 12/12/2007
89 aprecieri
Opera Mini
01 ianuarie 2012, 13:54:25
Unite asta ce e? Un mediu de executie, cum e Java? In ce sunt scrise aplicatiile pentru el? Si, cel mai important, aplicatiile pentru Unite sunt portabile (multiplatforma, mai exact)?
Înapoi la Software
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 11 ani
TABela
MW Addicted
Ultimul acum 9 ani
ov1d1u
MW Moderator
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 27% ⋅ 35
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 131 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.016⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!