HTC Desire/Bravo

8 952 vizualizări
219 răspunsuri
autor subiect #136
ady_uaic
MW Addicted
1823 mesaje
din 24/06/2006
3 aprecieri
09 iunie 2010, 09:36:09
le face singur, no worries.
SGS2
Publicitate
Publicitate
Jaipur
MW Liker
89 mesaje
din 22/01/2010
09 iunie 2010, 12:32:53
Le-am facut eu:D am stat aseara am copiat la ele mi-a mers si pe desire si pe toshiba eu credeam ca trebuie sa instalez ROM din nou la tg dar a mers si asa cu ele copiate
Hamann85
Începător
13 mesaje
din 27/04/2009
10 iunie 2010, 13:28:25
Buna, numai ce am achizitionat si eu acest telefon, de la vodafone cu internet voda life! Prima impresie e placuta, mai ales ca am trecut de la un TyTN II direct la Desire pe android.
Intr-adevar bateria pare a fi minus-ul acestui device, l-am incarcat full, scos de la incarcat in jur de ora 23, butonat pana la ora 01 (internet,aplicatii) lasat peste noapte in stand by, butonat inca vreo ora astazi, iar la ora aceasta 13, e gata bateria. Cam asta ar fi prima experienta cu bateria, poate ca nu ma pricep eu, dar am folosit Taskiller cand l-am lasat in stand-by inchizand multe aplicatii. Orice sfat privind imbunatatirea vietii bateriei ar fi bine venit(setari,ceva aplicatie,orice)

Setarile de internet s-au facut automat, chiar si mail-urile, numa am introdus user si parola la clientii yahoo si gmail, super simplu si rapid, fara probleme.

De camera sunt multumit, cum pozeaza si filmeaza, pentru un telefon de genu e foarte buna.

M-ar interesa foarte tare programul iGo pe acest telefon, din ce am mai citit pe aici pe forum e un pic "complicat" de facut acest lucru, poate cineva binevoitor sa faca un mic tutorial cu toate cele necesare,harti...

In final, mai postati la topicul de aplicatii esentiale :) ca si restul sa se inspire de acolo, ce aplicatie ar merita si care nu.
autor subiect #139
ady_uaic
MW Addicted
1823 mesaje
din 24/06/2006
3 aprecieri
10 iunie 2010, 13:37:04
@Hamann85 am facut deja micul tutorial  :P. cauta printre topicuri....
SGS2
BGMARIAN
MW Luver
177 mesaje
din 05/02/2008
11 iunie 2010, 17:25:47
ei domnilor, daca ar fi sa ne luam dupa spusele celor de la HTC, mai avem 12 zile pana la marele UPDATE..... deci, cu toata viteza inainte.... spre FROYO!!
ciprianionut
Începător
2 mesaje
din 13/06/2010
13 iunie 2010, 04:14:12
Salut.Am si eu intrebari si pareri despre HTC desire.
Prima impresie este ca merge rapid si pe net si ca si telefon dar in afara de numele de iphone KILLER eu i-as spune TIME KILLER deoarece este un telefon care iti mananca timp enorm din viata si pe care unii dintre noi dupa cum mai spunea cineva nu il vom folosi la capacitatea lui niciodata.
O problema pe care am observat-o am pus ceasul sa sune de cateva ori alarma am setat tot cum trebuie am selectat toate zilele imi spunea mai sunt 2 min pana la alarma si el nu suna..
Menitionez ca este updatat la zi.
Asta nu e cea mai grava problema din punctul meu de vedere .
Cel mai grav lucru este si va intreb pe voi daca e cineva in stare sa imi raspunda tehnic deoarece in tot acest topic nu s-a vorbit de loc de camera foto si de video.
1-Htc desire filmeaza penal mai rau decat un nokia primele modele..filmeaza 3gp cu sunet infect .
2-Fotgrafiile le face bine ziua dar atunci cand esti intr-un salon de restaurant si totusi e lumina el isi modifica timpul de expunere cum vrea el si face pozele blurate ca iti tremura mana.
Am citit pe net si problema asta se pare ca se rezolva la urmatorul update prin faptul ca te lasa sa modifici timpul de expunere....
Acum revin la punctul 1 camera video,vreau sa va spun ca am intrat pe forumul asta sa gasesc o speranta..am telefonul de o saptamana dar sunt dezamagit deoarece eu vreau sa si filmez cu telefonul nu vreau calitate de camera video dar atunci cand nam camera video sa pot face niste amintiri frumoase stiti si voi cu baietii la bautura pe malul marii la un foc conteaza enorm..dar HTC DESIRE este praf la video.
Acum intrebarea mea este...oare trebuie alt soft sa pot trage calitate superioara video cu HTC desire? daca da datimi si mie numele softului ...daca nu spunetimi sunt informatii ca se va reglementa aceasta situatie? sa se modifice formatul de salvare video ?
Eu vreau sa il vand sa iau un Samsung modelul ultim care filmeaza HD si are totul mult mai performant ca HTCul ...
Acum daca imi puteti raspunde sa pot sti si eu ce sa fac il vand il tin ...
Pacat un telefon cu tehnologie de ultima ora camera de 5mb pixeli ,flash si sa nu faca ei sa slavezi intr-un format mai bun...calitativ...
Majoritatea dintre voi poate nu folosesc camera foto sau video dar eu da...mai ales cand ai 2 copii si vrei amintiri atunci cand nu ai camera video la tine sau aparat foto..o sa ganditi la fel ca mine in timp..
Jaipur
MW Liker
89 mesaje
din 22/01/2010
13 iunie 2010, 09:27:54
A mai patit cineva sa i se restarteze telefonul si dupa incarea boot-ului inainte sa bagi PIN telefonul sa scoata niste sunete ciudate(parca ar fii soneria unui telefon fix sau mai vechi)?
Si vroiam sa mai intreb ce inseamna "R" de la semnal...mi-a aparut acum cateva zile.
Hamann85
Începător
13 mesaje
din 27/04/2009
13 iunie 2010, 13:36:31
Din cate am intales cam in 2 saptamani ar trebui sa apara varianta 2.2 de android care ar rezolva unele chestii.
As avea niste niste intrebari,cum se face aceasta trecere la varianta noua?eu am 2.1 update 1 - se poate face din Settings > About phone > System software updates? sau trebuie iara ceva system hack?complicatii de genu...

Inca ceva, daca foloseste cineva News de aici, cum se poate seta la widget un site de rss ca fiind principalul? si daca aveti ceva linkuri de rss romanesti.
Multumiri anticipate
DSF
zZz ツ
6921 mesaje
din 28/04/2005
281 aprecieri
Android 2.1
13 iunie 2010, 13:40:44
@ciprianionut, n-ai ce sa-i faci, toate deviceurile htc sunt praf la capitolul asta. Eu zic sa mergi pe samsung galaxy s (daca iti place), nu doar camera o are mai buna ci si displayul, senzorul capacitiv (la desire nu e dual touch cu bugs), cpu si gpu net mai performant decat solutia trista de la qualcomm, memorie rom mai mare, memorie interna mare, etc. Htc nu mai merita in conditiile actuale, serios.

@bgmarian.. eu zic ca nu vor fi asa rapizi. Cei cu htc hero stiu cat de mult a intarziat updateul 2.1.

Vrei si tu o semnatura asemanatoare? Vezi topicul de creare timeline telefoane mobile.
odyn_n
MW Luver
108 mesaje
din 26/05/2009
Opera Mini
13 iunie 2010, 14:50:48
@Jaipur, R de la semnal cred ca inseamna roaming!
Jaipur
MW Liker
89 mesaje
din 22/01/2010
13 iunie 2010, 15:00:39
odyn_n 13-06-2010 14:50:48
@Jaipur, R de la semnal cred ca inseamna roaming!
M-am gandit si eu la asta dar eram in tara...
ciprianionut
Începător
2 mesaje
din 13/06/2010
13 iunie 2010, 15:24:24 • actualizat 13 iunie 2010, 15:27:58 (1 ori)
L-am pus deja la vanzare cu 1500 ron 2 ani garantie husa piele ,incarcator masina si folie pusa pe el..stare ca si nou...o sa iau un Samsung I9000 Galaxy S o sa ma rupa la bani si momentannici nu am vazut la vanzare pe la noi...daca ati vazut pe undeva dati de stire.
Tin neaparat sa filmeze bine...
Repet celor ce au HTC Desire nu fiti dezamagiti este super telefon merge de inebunesti dar eu vreau sa si filmeze bine...
Apropo am facut si eu testul cu ecranul si mie imi merge perfect ecranul..nu da spatii goale..
Inca ceva Samsung I9000 Galaxy S are camera de 5 mb pixeli iar Samsung I8520 Beam are 8 mb pixeli + Scratch-resistant surface alte diferente fiind ca i9000 are blutooth 3.0 iar Beam are flash pe camera..iara sunt nehotarat care din ele cele 2 samsung sa iau..
Clauds
MW Liker
57 mesaje
din 22/12/2007
14 iunie 2010, 09:51:00
Obscuru' date='9th June 2010, 11:49
Dupa timpul de folosire pana in prezent ma declar multumit de baterie. Pe mine ma tine in medie cam 2,5 zile adica aproximativ 60 ore.
Mod de folosire:
- vorbit cam 10 min pe zi (in medie) ... foarte putin.
- 3 conturi de mail sincronizare automat la fiecare ora (unul exchange si 2 yahoo)
- sincronizare vreme
- calendar, organizer, alarma ... functii cotidiene zilnice.
- ceva net dar destul de putin
Calitatea retelei in locul unde stau este foarte proasta asa ca telefonul consuma destul de multe resurse (cred) cand se tot chinuie sa caute o liniutza de semnal 3G sau revine in GSM only si tot asa ...
Am facut un experiment in ultima vreme si am comutat device-ul in mod GSM only (transfer de date doar GPRS).
Am observat cu aceasta ocazie ca bateria ma tine cu aproximativ 20 ore mai mult (ca inainte - modul prezentat mai sus - dual mode) iar toate task-urile prezentate mai sus (toate sincronizarile de mail, vreme etc) functioneaza perfect.
Atunci cand vreau sa folosesc net-ul il comut rapid pe 3G si gata (switch-uirea dureaza cateva secunde). Durata de viata a bateriei este mult mai buna  ;)
Jaipur
MW Liker
89 mesaje
din 22/01/2010
14 iunie 2010, 12:28:11
Jaipur 13-06-2010 09:27:54
A mai patit cineva sa i se restarteze telefonul si dupa incarea boot-ului inainte sa bagi PIN telefonul sa scoata niste sunete ciudate(parca ar fii soneria unui telefon fix sau mai vechi)?
A mai patit cineva asa ??
Publicitate
Publicitate
autor subiect #150
ady_uaic
MW Addicted
1823 mesaje
din 24/06/2006
3 aprecieri
16 iunie 2010, 17:12:00
Egg daca va mai aminti de jocul cu ouale, ala portabil, cu iepurasul...uitati varianta imbunatatita:

http://img69.imageshack.us/img69/9573/51420110.jpg
SGS2
Înapoi la Android OS
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 12 ani
ady_uaic
MW Addicted
Ultimul acum 9 ani
Cataljn
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 28% ⋅ 37
  • E frumos dar nu prea 23% ⋅ 31
  • Laser frate! 49% ⋅ 65
Au votat 133 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.021⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!