Funny&love SMS

3 759 vizualizări
216 răspunsuri
szmirika
MW Addicted
2549 mesaje
din 27/07/2005
27 aprecieri
27 iunie 2008, 22:52:31 • actualizat 27 iunie 2008, 22:54:42 (2 ori)
Azi noapte am vrut sa iti trimit un sms,dar tot ce am putut scrie a fost " http://elouai.com/images/yahoo/25.gifnoh ss!W ! ". Acesta nu a avut nici un sens pana cand nu lam citit invers ...
Publicitate
Publicitate
clau
MW Addicted
1951 mesaje
din 18/06/2007
4 aprecieri
27 iunie 2008, 22:55:28
Un "love sms" dragut:

Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte. Te iubesc! :)
morency
MW Veteran
607 mesaje
din 04/01/2007
Symbian
29 iunie 2008, 13:18:31
Ceea ce trimit eu spre tine acum nu sunt cuvinte, sunt bucati din suflet si minte . Caci Veritasaga nu se asculta, se simte . . Intinde mana si o sa-ti pun in palma , sufletul mea . . .o furtuna calma  :D lol
khidjaclouds
MW Lurker
453 mesaje
din 22/04/2006
05 august 2008, 00:16:13 • actualizat 05 august 2008, 01:10:11 (1 ori)
Credeam ca traiesc un vis,departe de realitate
Si ca intre noi avea sa fie un sentiment aparte...
Dar esti departe!Mult prea departe de mine
Sufletul meu e gol acum,...varsa lacrimi si suspine
Fara tine..e ca si cum nu as fi eu
Si asta am tupeu s-o spun chiar daca nu am fost mereu:
Printre asternuturi albe sau peste campii cu flori
Alergand ca 2 copii,dar parca ma trec fiori!
De cate ori sa mai repet?..ca pot sa te astept...
De cate ori ma uit la ceas..de atatea ori respir incet.
Simt cum se scurge-n mine ultima clipa din viata
Si-as da orice din lume sa te vad acum in fatza..
Sa te simt,sa te cuprind,sa te strang in brate
Sa te alint,sa fiu cel ce avea sa te rasfate
Sa ma joc in parul tau,sa-ti vad zambetul pe fatza
Si sa ne iubim neincetat...pana dimineatza!!!
Ai lasat in urma ta doar ganduri adolescentine!
Cand....Ai plecat din viata mea si ai separat 2 destine!
Dar.....Nu mai pot tine ascuns sufletul dupa cortine
Si......Sentimentu zace-n mine, inima tinde sa se-nchine!
Regret ca te-am lasat sa pleci acum 3 ani de zile,
Poate tu n-ai realizat, dar ai rupt sufletul in mine
M-ai facut sa devin sclav, eu te-am facut sa nu ma uitzi
M-ai facut sa devin eu, ceea ce n-au reusit multi
Si-as muta munti ca sa m-asculti spunandu-ti cateva cuvinte
As pune punti peste ocean si orice mi-as aduce aminte
As face orice compromis,..stiu de unde am plecat
Ti-as spune clar ca TE IUBESC!...dar ma scuzi ca sunt baiat
Ai ramas in mintea mea...nu te pot scoate nici sa vreau...
A ramas amintirea: 2 copii ce se iubeau...
Si credeau ca nimeni n-o sa-i desparta...cand dansau razand in ploaie
N-aveau de unde sa stie c-o relatie poate declansa razboaie,
Deaia pun pe foaie langa vers...o lacrima!
Deaia incerc sa tin intr-un cocon de piatra o inima,
Dar fiecare gand de-al meu,ce ajunge la tine-n zbor:
E ca o daltă de diamant ce sparge acest cocon..
Oamenii guralivi nu sunt de temut. De regula, vorbele mari si amenintatoare nu au decat rostul de a le ascunde frica si incapacitatea. Temeti-va de cei care tac si fac.
chester
MW Addicted
1779 mesaje
din 12/08/2007
7 aprecieri
Windows CE
05 august 2008, 00:44:33
din ce melodie sunt versurile?
"Asa e barbatii, niste porci"
Mai binele e dusmanul binelui
Oricum nimanui nu-i pasa ce elaborezi tu, da-mi place ca totusi iti dai cu parerea.
khidjaclouds
MW Lurker
453 mesaje
din 22/04/2006
05 august 2008, 13:30:55
Uneori stau inchisa in mine ca si intr-o cochilie pierduta....
Aud doar marea si soaptele tale , te simt cum te infasori in jurul meu curgandu-mi pe trup ca un bob de roua - focul ne canta cald....... Imi esti la o aruncatura capruie de trup si ma inveti sa te chem - nu mai stiu , te ating intai .... , esti aici - atat de frumos incat pari doar o inchipuire ascunsa in spatele pleopelor mele ..., din coltul ochilor imi cresc stele cu miresme umede de gutui carunte , tu musti din ele fiecare bataie de inima.
Sarutandu-ma invat sa respir.... sub un san ti ai ascuns sufletul in timp ce al meu ii doarme pe umar ......flori de cires mi se scutura din palme cuminti , iar buzele te numara impreuna .... dansam pe melodia dintre noi , in timp ce marea ne invaluie fruntile .... seara adoarme si ea intr-o scoica .In mine canta un blues si ...gandurile curg ..
Oamenii guralivi nu sunt de temut. De regula, vorbele mari si amenintatoare nu au decat rostul de a le ascunde frica si incapacitatea. Temeti-va de cei care tac si fac.
khidjaclouds
MW Lurker
453 mesaje
din 22/04/2006
05 august 2008, 14:02:13
As vrea sa pot sa exprim in cuvinte
Tot ceea ce in inima mea pentru tine simt , e..
Aceeasi bucurie in mine mereu cand zambesti
La fel ca atunci cand te-nvelesc dupa ce atipesti
Apoi plecat la treburi , parca merg mai bine toate
Incalzit de gandul ca ma-ntorc la tine , poate
N-ai observat ca nu observam ce repede trece o noapte
Dezlipindu-ne buzele , numai cateva soapte
Intinsi pe nisip , langa malul marii
Cu privile spre unde , unde se plimba norii
Soarele isi trimite razele cu lumini ce ploua
In ochii tai ca doua , picaturi de roua ,
Noua , ne-a fost dat sa ni se impleteasca drumul
Fara sa stim , tresarim cand ne simtim parfumul
Iubesc atingerea moale a mainilor tale
Cand in somn , tresar in vis si-s atins de petale
Fiindca..
agricultor
MW Veteran
720 mesaje
din 17/05/2008
3 aprecieri
05 august 2008, 14:04:35
chester 05-08-2008 00:44:33
din ce melodie sunt versurile?
bullet - a fost odata
ex angel_of_... nu spunem cuvantul ca e un cuvant al raului.
khidjaclouds
MW Lurker
453 mesaje
din 22/04/2006
05 august 2008, 14:06:52
Hai sa fugim, sa evadam ... Hai sa ne ascundem de adevar ...Hai sa mintim ca e perfect ...Hai sa fim suflet .. nu un obiect...
morency
MW Veteran
607 mesaje
din 04/01/2007
05 august 2008, 14:15:47 • actualizat 05 august 2008, 14:19:21 (1 ori)
ma gandeam ca visarea doare, dar de fapt e cava minunat care ma aduce langa sufletu tau cand esti departe . Te iubesc , dar cuvintele sunt goale fara fapte .. pt aleksa;)
khidjaclouds
MW Lurker
453 mesaje
din 22/04/2006
05 august 2008, 14:16:56
pentru iubire nu se multumeste, in consecinta n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total nepamantesc...
morency
MW Veteran
607 mesaje
din 04/01/2007
05 august 2008, 14:23:21
Iubita mea ... zambetu tau m imbata de o betie cereasca , atingerea ta e pt mine curcubeu , sarutu tau ... sfarsitu unei lumi si nasterea alteia ...
Iubita mea , esti vis . . . si . . .durere ...
khidjaclouds
MW Lurker
453 mesaje
din 22/04/2006
05 august 2008, 14:23:57
De ce in zilele senine singurul lucru care ma raneste e glasul tau? De ce de fiecare data cand te vad simt ca alunec usor?Imi e greu fara tine...incerc sa-ti arat asta..dar de fiecare data ma pierd in cuvinte fara rost... Sincer,nu te-as schimba...imi place asa cum esti...ador faptul ca esti tu si nimic nu mai conteaza....si totusi e singuru lucru care imi face rau....eu copil...tu imatur...eu un glas ascuns...tu vocea mea... Visele,ideile,gandurile mele chiar....au disparut..sau am reusit sa le ascund foarte bine?...mi-a fost frica ca o sa dispara si ele odata cu tine...dar totusi mai dau peste ele din cand in cand?De ce?Nici eu nu stiu.... Era totusi un cantec...pe care il adoram...ma regaseam totusi printre acele versuri" ai lasat in urma ta doar ganduri adolescentine...da asa este....si poate am crezut ca m-am maturizat ..si nu este asa....vreau sa raman un copil cu tendinte de incapatanare.... Acum a trecut vremea lacrimilor...s-au uscat..sunt reci..asa cum imi e si sufletul....Ma mai trezesc uneori plangand dar nu stiu de ce...chiar nu stiu.Apoi imi amintesc ce am visat...si totusi atat de real... Te simt atat de aproape si totusi atat de departe...incerc sa descifrez tacerea ta...oricat as incerca sa te iubesc...ma ignori...esti atat de departe ca o stea la care de mica incerc sa ajung...o vad cum straluceste,ma face sa zambesc...apoi cand realizez ca e prea departe de mine,ma intristez...
agricultor
MW Veteran
720 mesaje
din 17/05/2008
3 aprecieri
05 august 2008, 20:53:00
Aleksa 05-08-2008 14:23:57
De ce in zilele senine singurul lucru care ma raneste e glasul tau? De ce de fiecare data cand te vad simt ca alunec usor?Imi e greu fara tine...incerc sa-ti arat asta..dar de fiecare data ma pierd in cuvinte fara rost... Sincer,nu te-as schimba...imi place asa cum esti...ador faptul ca esti tu si nimic nu mai conteaza....si totusi e singuru lucru care imi face rau....eu copil...tu imatur...eu un glas ascuns...tu vocea mea... Visele,ideile,gandurile mele chiar....au disparut..sau am reusit sa le ascund foarte bine?...mi-a fost frica ca o sa dispara si ele odata cu tine...dar totusi mai dau peste ele din cand in cand?De ce?Nici eu nu stiu.... Era totusi un cantec...pe care il adoram...ma regaseam totusi printre acele versuri" ai lasat in urma ta doar ganduri adolescentine...da asa este....si poate am crezut ca m-am maturizat ..si nu este asa....vreau sa raman un copil cu tendinte de incapatanare.... Acum a trecut vremea lacrimilor...s-au uscat..sunt reci..asa cum imi e si sufletul....Ma mai trezesc uneori plangand dar nu stiu de ce...chiar nu stiu.Apoi imi amintesc ce am visat...si totusi atat de real... Te simt atat de aproape si totusi atat de departe...incerc sa descifrez tacerea ta...oricat as incerca sa te iubesc...ma ignori...esti atat de departe ca o stea la care de mica incerc sa ajung...o vad cum straluceste,ma face sa zambesc...apoi cand realizez ca e prea departe de mine,ma intristez...
:down: daca tu scri asea ceva in sms.. :lol:
ex angel_of_... nu spunem cuvantul ca e un cuvant al raului.
Publicitate
Publicitate
pex
MW Addicted
2280 mesaje
din 10/11/2005
Symbian
05 august 2008, 20:59:58
daca tu mai dai citat la ultimu mesaj s-ar putea sa te loveasca mishulica :))
Înapoi la Free zone
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 15 ani
mircea
MW Addicted
Ultimul acum 9 ani
david27
Acces restricționat
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 27% ⋅ 35
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 131 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.020⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!