Cosmote a cumparat Zapp

3 131 vizualizări
158 răspunsuri
#91
Raoul
MW Addicted
12436 mesaje
din 09/01/2006
18 aprecieri
Windows CE
26 iulie 2009, 00:25:38
Mai bine sa stie doar @info si cu mine. Tare ne amuzam cand citim ce scrieti voi :)
Publicitate
Publicitate
#92
laur1989
MW Addicted
8382 mesaje
din 17/04/2007
4 aprecieri
26 iulie 2009, 01:10:28
Raoul 25-07-2009 09:19:44
O parte din ele da,precum si unele informatii. Si cand va vad pe voi ce puteti scrie...
te pomeni ca ai acces la serverele lor :roll:, vorbiti si voi sa va aflati in treaba.
#93
Raoul
MW Addicted
12436 mesaje
din 09/01/2006
18 aprecieri
Windows CE
26 iulie 2009, 01:22:02
Lol,care-i legatura cu serverele? :| Informatiile sunt detinute in departamente: de marketing,tehnic etc.
Si mai degraba voi vorbiti ca sa va aflati in treaba :down:
#94
chrissro
MW Veteran
588 mesaje
din 19/09/2006
Opera Mini
27 iulie 2009, 07:47:47 • actualizat 27 iulie 2009, 07:48:39 (1 ori)
Si ce sa intelegem? Ca tu ai acces la informatii de la aceste departamente? Te-ai dat singur de gol... :-)
#95
Punisher
MW Addicted
4594 mesaje
din 31/07/2007
45 aprecieri
27 iulie 2009, 11:19:02
@chrissro unde vrei sa ajungi? Zici ca Raoul si cu info ar fi cei mai mari teroristi si ar detine informatii secrete... Nici macar nu sunteti on-topic
Device : Samsung Galaxy S6 Edge
Rom : Stock 7.0
#96
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
04 august 2009, 14:10:23
Concurenta despre preluarea Zapp: In principiu, e un lucru bun sa apara un competitor puternic in piata.

Consiliul Concurentei a primit recent opiniile celorlalti operatori din piata, inclusiv Orange si Vodafone, referitor la efectele preluarii Zapp de catre Cosmote si in urmatoarele saptamani va lua o decizie in acest sens, a anuntat marti Bogdan Chiritoiu, presedintele Consiliului Concurentei. Potrivit acestuia, aparitia unui competitor puternic in piata este "un lucru bun", dar autoritatea analizeaza si daca nu se formeaza o concentrare excesiva in pietele pe care activeaza cei doi operatori.

"Este o analiza in curs. Evident daca apare un competitor puternic in piata si creste concurenta e un lucru favorabil. In acelasi timp trebuie sa vedem daca toate pietele pe care opereaza aceste doua companii nu se formeaza o concentrare excesiva. Dar in principiu, e un lucru bun sa apara un competitor puternic in piata. Am primit recent opiniile celorlalti operatori din piata, Orange si Vodafone si-au spus punctele de vedere, analizam si cred ca in urmatoarele saptamani vom veni cu o decizie", a declarat marti Bogdan Chiritoiu, presedintele Consiliului Concurentei.

Autoritatea de concurenta a anuntat marti semnarea unui protocol de colaborare cu arbitrul telecom (ANCOM), in vederea asigurarii si promovarii concurentei in domeniul comunicatiilor electronice, audiovizuale si serviciilor postale.

Grupul Cosmote a semnat la sfarsitul lunii iunie a acestui an acordul de achizitie al Telemobil (Zapp), urmand sa plateasca circa 61 milioane euro pentru actiunile Zapp si aproximativ 146 milioane euro pentru obligatiile si datoriile acestui operator. Orange Romania a cerut la inceputul acestei luni ca autoritatea de reglementare si Consiliul Concurentei sa ia masuri in cazul preluarii Zapp de catre Cosmote, in conditiile in care grupul Romtelecom-Cosmote ar urma sa obtina o pozitie dominanta pe piata de acces mobil pe langa dominanta pe care o are deja pe piata de acces fix.

Sursa: hotnews.ro

P.S. Grupul Cosmote ... urmand sa plateasca ... 146 milioane euro pentru obligatiile si DATORIILE acestui operator.

Mai pe romaneste toti utilizatorii Cosmote vor plati datoriile zap. :coolup:
#97
Msu
MW Veteran
507 mesaje
din 28/02/2006
Symbian
04 august 2009, 17:05:15
probabil pe limba ta abonații cosmote si utilizatorii pre pay vor plăti datoriile zapp. . .
Grupul Cosmote a preluat zapp,nu cosmote romania.
Asta o știu de pe-aici.
#98
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
04 august 2009, 17:26:29
Si pe limba ta, Cosmote Romania este operator independent! Nu? :down:

Atunci sa plecam dracului acasa, sau invatam sa citim si sa intelegem un text!

Mai pe romaneste toti utilizatorii Cosmote vor plati datoriile zap. nu este tot una cu Toti utilizatorii Cosmote Romania vor plati datoriile zap. :idea:
#99
Andrei_M
MW Lurker
463 mesaje
din 16/05/2008
04 august 2009, 18:57:16
Asta e o aberatie maxima...

O sa imi vina pe urmatoarea factura 2 euro in plus: "Stimate abonat ciumpalak... trebuie sa ne ajuti sa platim datoriile Zapp".  :P
Desi il cheama arab... se comporta ca un turc!
chrissro
MW Veteran
588 mesaje
din 19/09/2006
04 august 2009, 19:10:54
Pai, eu cred ca nu a scos Cosmote Romania atata profit, sa plateasca obligatiile financiare , datoriile si valoarea companiei Zapp. OTE Grecia , plateste tranzactia presupun.
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
04 august 2009, 19:39:59
D'OH

Grupul Cosmote va plati acele datorii -> Din Grupul Cosmote face parte si Cosmote Romania -> Toti clientii grupului Cosmote (inclusiv clientii Cosmote Roamnia) vor suporta aceste pierderi ale operatorului zap - Care "este cel mai tare operator de telefonie mobila din Romania" ... :death: Atat de tare incat au ajuns sa cumuleze datorii de cca 146 milioane euro.

Aceste pierderi trebuie suportate de echipa manageriala zap Romania, nu de Cosmote. Datorita incompetentei lor, zap a ajuns la aceste datorii imense.
Raoul
MW Addicted
12436 mesaje
din 09/01/2006
18 aprecieri
04 august 2009, 20:36:17
@klax,tu habar n-ai nimic despre Zapp! Lol. Si da,este cel mai bun operator,sunt foarte muktumit de serviciile lor! E super sa ai totul gratis!
Msu
MW Veteran
507 mesaje
din 28/02/2006
Symbian
04 august 2009, 22:42:14 • actualizat 04 august 2009, 22:46:10 (1 ori)
ti-a venit pe vreo factură de cosmote sa plătești mai mult?sau ti-ai încărcat cartela prepay cu un credit pe care ai plătit mai mult decat înainte sa aciziționeze grupul cosmote Zapp-ul ? Nu cred.
Probabil o sa-ti vină cum spunea cineva cu o pagină înapoi.... STIMATE CLIENT!RUGĂM A NE PLĂȚII CU 2 EURO IN AVANS PT CA AM ACHIZIȚIONAT ZAPP ROMÂNIA! Mulțumim pt înțelegere.
P M P L !
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
05 august 2009, 09:23:47 • actualizat 05 august 2009, 15:33:45 (1 ori)
Of Doamne e greu, cand citesti mecanic fara sa pricepi nimic!

Ma repet, nici eu nu mai stiu pentru a cata oara pe acest forum, dar de data asta ma repet ca "sa pricepe" si locuitorii din Tzutzu, care prin natura lor "pricepe" mai greu si citesc mecanic orice text:

1 - Nu am fost, nu sunt si nu voi fi client Cosmote. (daca tot ai simtit nevoia sa te bagi in seama precum tamponul, am rugamintea sa demonsrezi, cu probe, ceea ce ai insinuat: Ca eu as fi client Cosmote: De exemplu vino cu o factura Cosmote care sa contina numele meu si adresa mea de corespondenta! Multumesc pentru intelegere si colaborare)
2 - In trecut avut zap, momentan nu sunt client zap si nici nu voi fi client zap.


Daca erai mai atent la postul in care afirmam Concurenta despre preluarea Zapp: In principiu, e un lucru bun sa apara un competitor puternic in piata , ai fi observat la sfarsit si Sursa: hotnews.ro!

In concluzie nu am afirmat faptul ca toti clientii Cosmote vor acoperi pierderile zap ... Grupul Cosmote a semnat la sfarsitul lunii iunie a acestui an acordul de achizitie al Telemobil (Zapp), urmand sa plateasca circa 61 milioane euro pentru actiunile Zapp si aproximativ 146 milioane euro pentru obligatiile si datoriile acestui operator.


Este al dracului de greu cand viata ta se rezuma doar la messenger ... STIMATE CLIENT!RUGĂM A NE PLĂȚII CU 2 EURO IN AVANS PT CA AM ACHIZIȚIONAT ZAPP ROMÂNIA! ... ajungi sa te exprimi in P M P L pe forum-uri!
Publicitate
Publicitate
Msu
MW Veteran
507 mesaje
din 28/02/2006
Symbian
05 august 2009, 15:19:58 • actualizat 05 august 2009, 15:22:41 (1 ori)
dupa câte văd,esti cam activ pe-aici. De messenger nu cred ca trebuie zici dintr-un Pmpl . De dovedit nici nu ma obosesc pt tine. De ai abonament bine,de nu e chiar si mai bine.
Si nu cred ca daca-mi consulți profilul-ceea ce ma face foarte important pt curiozitatea ta,se pare-poti sa ma iei la mișto. Te face mai matur decat consideri ca esti ? Probabil.
Toți cei care au abonament cosmote-si ma rezum doar la abonamente-nu vor plăti cumpărarea zapp-ului. E treaba celor din grupul cosmote ce fac cu banii,ca deh,ar fi chiar culmea ca grecii sa lucre in deficit. Ma refer la Grup. Si e chiar treaba lor unde-si duc banii si ce cumpăra ei.
Era sa uit. La punctul 2,al tău,chiar nu eram curios daca ai avut sau nu zapp . Daca nu ai nici cosmote,at consideră ca discuția noastră e generalizată pentru cei ce au abonamente cosmote. Evident,poate o sa ai si tu :-D .
Înapoi la Zapp
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 15 ani
Arbait
MW Luver
Ultimul acum 11 ani
marius34
MW Luver
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 28% ⋅ 38
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 32
  • Laser frate! 49% ⋅ 66
Au votat 136 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.162⋅7⋅3
Portalul tău de telefoane mobile!