Noul IPhone 3G S(speed)

2 942 vizualizări
129 răspunsuri
wurdulak
MW Addicted
2320 mesaje
din 11/02/2006
30% warn
11 iunie 2009, 16:16:14 • actualizat 11 iunie 2009, 16:17:26 (1 ori)
uite ce spunea un fan iPhone:

Claudiu21
MobileWave Addicted

Inregistrat: 08/11/05
Mobile: Nokia N82, BlackBerry Bold

Avertismente: 10%
Scris: 03-09-2008, 09:15:11
--------------------------------------------------------------------------------
".....sa va zic eu cum sta treaba.Un sfert din cei care manacati c^c@ despre acest iPhone nici macar n-ati pus mana pe el.Iar acele trei sferturi ramase, in viata voastra de cand aveti un telefon ati trecut de la 3310 la un symbian (adica e ca si cand te-ai cobori din bananier si te-ai urca in avion) si vezi doamne v-a lovit dumnezeu cu tehnologia de nu mai puteti de gesturi si experti in ale tehnologiei .Inainte sa-ti dai cu parerea despre un telefon fa-o la modul profi si intreaba-te daca ai in buzunar macar jumate din banii aia pt.ca va stiti voi care probabil aveti un symbian trimis de prin tarile calde unde aveti parinti care isi rup maduva din oase pt. 800euro si aici va dati mari besinosi dar n-aveti 20mii (rol) in buzunar in "blugii" ai B&G.
Auzi...rezolutie mica.....bai nene..da tu cat ai mah la symbian? nu 240 cu 320? Pai iPhoneul are pe latime cat ai tu pe lungime si de doua ori rezolutia ta pe latime. la un ecran de 3,5 inch.Daca stai sa te gandesti putin asta inseamna ca rezolutia lui e aproape de 2 ori mai mare la un ecran care e de 1,7 ori mai mare decat al unui symbian.Pt ca majoritatea ecranelor symbian sunt de 2,2 sau 2,4 => ca dimensiunea pixelului la iPhone e maimica decat ala un symbian => habar n-aveti ceea ce mancati ( dar mancati c^c@).O sa incerc sa ma limitez de-acum la a posta pe acest topic ca in loc sa vad lucruri constructive si informative vad tarani da-ti jos din pom care au auzit de iPhone si le fată creierul cate o tampenie numai ca sa nu taca din gura.Voi raspunde doar cand va fi cazul si doar celor care mai si gandesc sau chiar au ceva de spus. "

asta comenta el... ca sa vedeti frustrarea fanilor iPhone. :coolup:
hate-posts la greu.
vezi mai klax ca si ei zic la fel despre cei ce nu au iPhone? :lol:
Publicitate
Publicitate
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
11 iunie 2009, 16:22:09
Raoul
MW Addicted
12436 mesaje
din 09/01/2006
18 aprecieri
11 iunie 2009, 16:27:46 • actualizat 11 iunie 2009, 16:29:32 (1 ori)
wurdulak 11-06-2009 16:16:14
uite ce spunea un fan iPhone:

Claudiu21
MobileWave Addicted

"Auzi...rezolutie mica.....bai nene..da tu cat ai mah la symbian? nu 240 cu 320? Pai iPhoneul are pe latime cat ai tu pe lungime si de doua ori rezolutia ta pe latime. la un ecran de 3,5 inch.Daca stai sa te gandesti putin asta inseamna ca rezolutia lui e aproape de 2 ori mai mare la un ecran care e de 1,7 ori mai mare decat al unui symbian.Pt ca majoritatea ecranelor symbian sunt de 2,2 sau 2,4 => ca dimensiunea pixelului la iPhone e maimica decat ala un symbian => habar n-aveti ceea ce mancati"
Daca e s-o luam asa... imi pot lauda si eu telefonul! Am display de 3 inch si rezolutie 800x480! Deci tot pe iPhone se vede mai bine,nu? :))

EDIT: am pe latime cat are iPhone pe lungime!
wurdulak
MW Addicted
2320 mesaje
din 11/02/2006
30% warn
11 iunie 2009, 16:35:59
dar nu ai iPhone! nu esti cool! nu ai cazut in capcana de marketing a lui steve jobs. nu esti in randul lumii. nu esti miezul din dodoasca. esti doar invidios! :roll:
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
11 iunie 2009, 16:39:13
Theclaw37
MW Addicted
1403 mesaje
din 29/08/2006
10% warn
11 iunie 2009, 17:22:58
in alta ordine de idei constat ca iphone 3gs este un 3g cu o camera un pic m buna. Pentru atat ei scot UN NOU iphone. Foarte inteligent apple...sincer...si-au dat seama ca publicul lor se compune din oameni redusi, dar cu bani. Din acelasi motiv a avut si orange romania pretul cu nu stiu cat mai mare fata de alte tari: pentru ca si ei si-au dat seama ca publicul lor este asta...
[img]http://i36.tinypic.com/2nkj58x.gif[/img]
[img]http://img380.imageshack.us/img380/7199/27852qb5.gif[/img]
[img]http://forum-lines.ru/rez/ab58542.gif[/img]
интересное
Ierarhia OS: ??(Motorola T190 WTF??) -> ??(Motorola C380 WTF??) -> Symbian 8.0 (Nokia N70) -> ??(Sony Ericsson V640i) -> Mac OS X (iPhone DUH!) -> Windows Mobile 6.1 (Touch Pro & Touch HD) -> Android 2.2 FroYo (LG Optimus One)
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
11 iunie 2009, 18:25:50
Apropo de preturile practicate de Orange pentru iRasnita:
http://www.orange.ro/feedback/uploads/th_Capture11.JPG
Oricum se vor gasi "fanatici" care sa arunce cu banii! :death:
chester
MW Addicted
1779 mesaje
din 12/08/2007
7 aprecieri
11 iunie 2009, 18:33:48
Si cand te gandesti ca maica-mea insista sa imi cumpere iPhone. Acum ea e paralela cu tehnologia, da' ii placea cum arata. Bine ca am ales Omnia  :D
"Asa e barbatii, niste porci"
Mai binele e dusmanul binelui
Oricum nimanui nu-i pasa ce elaborezi tu, da-mi place ca totusi iti dai cu parerea.
ben
MW Liker
59 mesaje
din 03/11/2007
12 iunie 2009, 11:26:13 • actualizat 12 iunie 2009, 11:27:58 (1 ori)
Nu inteleg de ce va certati voi care e mai bun!?!! iphone sau un WM.
clau, cred ca exagerezi putin cu iphone sau poate nu ai avut un wm niciodata in mana sa vezi diferentrele.
Eu am si un WM de vreo 2 ani de care sunt super multumit si nu as renunta niciodata la wm si am si un iphone de prin februarie pe care il folosesc cu mare drag. Nu am dat pe el o "caruta" de bani ca sa nu am ce manca, vreau sa va spun ca am dat pe iphone 3G nou, in cutie adus din franta 220 euro, poate nu ma credeti.
Parerea mea e ca iPhone e un device pe care poti sa pui cam orice. Gaseti aplicatii de la cautarea taxiurilor din anumite orase pana la program care dupa ce faci o poza la o carte iti spune unde o poti gasi si la ce pret, dar din pacate nu toate se pot folosi si in Romania sau in Europa. Sunt pentru americani care sunt destul de limitati si foarte comozi. E foarte complex in aplicatii uitati-va doar de curiosi http://www.apple.com/iphone/gallery/ads/ la aceste filmulete simple si vedeti ca ce zic e adevarat.
Cred ca s-a deviat putin de la subiectul topicului si s-au cam certat baietii pe aici.

Cu ce vine nou intradevar acest iPhone 3G S este camera de 3,15 MP cu autofocus care e foarte bine lucrata, memorie interna de 16/32GB si cu HSDPA, 7.2 Mbps, in rest nu am descoperit nimica nou din ce filmulete am vazut. Vreau sa va spun ca poti pe orice iphone sa pui: copy/paste; camera video cu filmare nelimitata; MMS, bluetooth pentru transfer si orice ati mai scris voi ca nu se poate...toate le gaseti pe cydia si pe instalous. toate astea vin predefinite pe noul soft 3.0.
:smokie:
PhenNnom
MW Moderator
2437 mesaje
din 29/07/2008
47 aprecieri
12 iunie 2009, 12:57:39
O comparatie HTC Diamond / iShit:
-Camera de 3.2MP este de mult pe HTC,pe iPhone abea au bagat
-Designul "piramidos" il face de "boala copiilor" pe iPhone
-Display cu rezolutie mai buna.Multi-touch,hmm,sa zicem ca sunt multe aplicatii ce pot copia destul de bine iPhone-ul

Astea sunt doar cateva comparatii.Rog pe cineva mai priceput sa mai enumere daca mai sunt avantaje.

Deci raman la concluzia :
Vreau performanta si design la un pret acceptabil : HTC Diamond
Vreau un telefon cu o carcasa bine finisata,cu un mar muscat pe spate,si sistem de operare MAC OS Mobile,aleg iPhone  ;)
HP Pavilion G6 # OSX Mavericks + Windows 7
Samsung Galaxy S4 Developer Prototype
Hidralazina
MW Addicted
2028 mesaje
din 16/06/2006
12 iunie 2009, 13:05:53
Si daca vrei cel mai rapid browser, cel mai rapid menu si in general sa faci absolut totul extrem de usor si fara batai de cap, ce faci?
Raoul
MW Addicted
12436 mesaje
din 09/01/2006
18 aprecieri
12 iunie 2009, 13:08:34
Si daca eu sunt un biet salahor si nu am bani decat de wap unlimited,ce ma fac cu acel "cel mai rapid browser"? Sau mai bine zis,pot face ceva cu el??
DSF
zZz ツ
6921 mesaje
din 28/04/2005
281 aprecieri
12 iunie 2009, 13:09:09 • actualizat 12 iunie 2009, 13:11:13 (1 ori)
Eu chiar nu inteleg de ce atata ura fata de iPHONE?! Sa inteleg ca daca ai iphone esti un idiot?! Ce gandire pe unii..
Si ce nu mai inteleg, de ce si topicu asta a devenit unu gen 'iphone sucks', 'iphone vs wm', etc.

Deci, eu sunt fan WM dar nu pot sa neg superioritatea lui iphone in multe domenii. UI fluid, totul pare mai rapid, browserul safari superb (pacat ca nu stie download), zoom intuitiv valabil cam in orice, SUPER TOUCH FRIENDLY, etc etc. E o placere sa navighezi pe internet cu ihone..
...
daca ar avea file manager integrat (=> browser cu suport upload/download, incarca muzica in player din ORICE director vreau eu, muta aplicatia unde vreau - din pacate urmeaza tiparul lui ipod, isi face un database atat pt muzica, jocuri, etc) as alege iphone in favoarea WM. Aplicatiile pt iPhone se inmultesc pe zi ce trece (daca zice careva ca multe aplicatii sunt aberatii, atunci sa se uite si la aplicatiile WM ca de ex: fartmaker, beer, etc)

@Phenomen hai ca ai dat cu bata in balta.. daca vrei performanta alage orice altceva decat rahaturile alea de htc-uri cu procesor qualcomm.
vorbesc eu care am un touch pro.

Asa ca va rog lasati mesajele rautaciose.. daca ai iPhone nu esti idiot si daca ai WM nu esti superior.

.. si sa discutam despre iPhone 3G S.

Sunt curios daca are un procesor mai puternic.
Raoul, merge wap unlimited pe iphone. Asa se intampla cand vorbesti fara sa stii ce si cum. Sorry..

Note: Posts were merged

Vrei si tu o semnatura asemanatoare? Vezi topicul de creare timeline telefoane mobile.
Raoul
MW Addicted
12436 mesaje
din 09/01/2006
18 aprecieri
12 iunie 2009, 13:15:39
DSF 12-06-2009 13:09:09
Raoul, merge wap unlimited pe iphone. Asa se intampla cand vorbesti fara sa stii ce si cum. Sorry..
O merge,insa eu am incercat pe un iPhone simplu si nu am reusit sa-l fac de nici o culoare. Insa ideea era alta,faza cu wapu mi-a venit pe moment. Nu ai ce face cu browserul mult laudat pt ca nu stie download,upload etc. Multi tab are macar?
Publicitate
Publicitate
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
12 iunie 2009, 13:20:17
@DSF Uite de asta:
clau
Mai bine du-te si comenteaza in topicul telefoanelor ** cu WM...Si mai abtine-te... :censored:

Ia-ti o tigaie de Wm, care raspunde la touch dupa nspe mii de ore si la care te chiorasti cand intrii pe net.

PS : Vad ca ai avut experienta sa ai un iphone in mana( 300ron ? sa fim seriosi..cea mai jeg copie chinezeasca? Poate...ca deh...unul nou de la Orange e prea scump)...si poate tu ai mancat cartofi fierti o luna sa iti iei un p3452...
Pentru ca, in general, asa-numitii fani iRasnita, nu sunt in stare sa vina cu o explicatie concreta, care sa sutina acest telefon. Exceptand poezia cu multi-touch si browser, altceva nu am auzit.

Pentru ca fanii iRasnita in lipsa unor dovezi clare si concludente, care sa vina in sprijinul acestui "telefon" mai au putin si sar la bataie, ducand interlocutorul in zona conflictuala, apeland inclusiv la "atacuri la persoana" :down:
Înapoi la iOS
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 13 ani
dorinzanfir
Începător
Ultimul acum 10 ani
Dany_boy
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 28% ⋅ 37
  • E frumos dar nu prea 23% ⋅ 31
  • Laser frate! 49% ⋅ 65
Au votat 133 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.022⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!