Caut Adaptor.

175 vizualizări
1 răspunsuri
autor subiect #1
Cristi23
Începător
11 mesaje
din 18/12/2008
18 decembrie 2008, 21:02:16
Salutare, oameni buni am si eu nevoie de putin ajutor, caut un adaptor de casti pentru Hp 614c. Din pacate telefonul nu a venit cu mufa de casti iar castile cu care a venit el sunt jalnice. Am gasit la E price asa ceva http://www.e-price.ro/Accesorii-PDA-si-PND/adapt/Accesoriu-Adapt-ACC00504-ACC00504? dar am observat ca este pentru HTC oare o fi vreo problema de compatibilitate pentru HP? De asmenea aveti idee in afara de linkul de mai sus unde pot gasi la noi ca nimeni nu prea are respectivul adaptor pe stoc.

Multumesc frumos & sarbatori fericite.
Publicitate
Publicitate
onyx_tunings
Începător
5 mesaje
din 27/12/2008
01 ianuarie 2009, 17:15:05 • actualizat 01 ianuarie 2009, 17:17:06 (1 ori)
Nu stiu de ce te chinui... sa stii ca acest adaptor il poti face tu singur. Te duci la un magazin specializat si cumperi 2 mufe. Un jack tata micut(de preferat sa te duci cu telefonul sa probezi sa fii sigur ca se potriveste cu mufa mama de pe tel) si inca o mufa jack mama("normala".Nu te vor costa mai mult de 3lei!
Faci legaura dintre ele cu un cablu mai vechi de la niste casti, de preferat mai gros si ecranat. Iesirea audio de pe tel probabil e mono asa ca nu e mult de lipit pe mufe.N Spor la treaba, iar daca nu te descurci anunta-ma sau mergi la un service de telefoane cu mufele si rezolva baietii.
Înapoi la HP PocketPC
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 13 ani
Cristi23
Începător
Ultimul acum 13 ani
onyx_tunings
Începător
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 28% ⋅ 37
  • E frumos dar nu prea 23% ⋅ 31
  • Laser frate! 49% ⋅ 65
Au votat 133 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.014⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!