Stardock Suite and WinCustomize

188 vizualizări
0 răspunsuri
autor subiect #1
Blandu
Art Director
6160 mesaje
din 25/08/2005
16 aprecieri
16 octombrie 2008, 21:12:20 • actualizat 16 octombrie 2008, 21:12:58 (2 ori)
Stardock este o companie de software pentru PC si se bazeaza in special pe programe pentru customizarea Sistemului de Operare.
Din suita software se remarca:
WindowBlinds
ObjectDock
ObjectDock
DesktopX
IconPackager
CursorFX
Acestea sunt cateva din toate softurile oferite se Stardock din categoria Customizare PC.
Fiecare e specializat in a aduce un plus de imagine unei anumite sectiuni a PC-ului, de la skinuri pentru cursor pana la teme intregi pentru desktop, inclusiv pachete audio. Psibilitatile sunt nelimitate sau poate limitate doar de hardware.
Informatii despre fiecare software in parte gaziti pe pagina producatorului: http://stardock.com .

Un alt loc foarte important de stiut daca va hotarati sa folositi programe din aceasta suita, este http://wincustomize.com . Aici gasiti tot ce aveti nevoie pentru programele din suita, de la wallpapere pana la skinuri pentru cursor, packete de iconuri sau de sunete si teme complete. Majoritatea sunt gratuite.

Stardock nu produce doar sofware pentru customizare grafica ci are in stoc si cateva jocuri si tool-uri interesante.

Totusi, in acest topic vreau sa vorbim strict de programele ce se ocupa de GUI de la Stardock si despre cele mai bune si interesante pachete, skinuri, etc oferite de userii de pe Wincustomize.

Eu folosesc o parte dintre ele de mult timp si sunt foarte multumit! Nu strica OS-ul si nici nu consuma ram in "draci" (asta nu inseamna ca nu consuma deloc, insa e mai mult decat acceptabil din punct de vedere al resurselor).
Pe PC, momentan folosesc Objectdock, CursorFX si IconPackager. Am mai folosit Windows Blinds si DesktopX. Toate mi-au lasat o impresie buna.

Voi ati folosit asa ceva? Ce perere aveti? Ce recomandati?
(As dori sa nu se ajunga la o discutie strica su nu calculatorul sau e sau nu o prostie pentru ca mananca resurse, insa stiu ca acest lucru nu este posibil si oricat as insista, sigur o sa apara "unul" [nu ii mai pun si adjectiv] care sa isi bata joc de ideea topicului. Asa ca lasam sa vedem ce iese)

Happy posting!
Înapoi la Aplicații PC
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 12 ani
Blandu
Art Director
Ultimul acum 12 ani
Blandu
Art Director
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 27% ⋅ 35
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 131 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.013⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!