Pocket PC Registry Editors

166 vizualizări
2 răspunsuri
autor subiect #1
Blandu
Art Director
6160 mesaje
din 25/08/2005
16 aprecieri
Opera Mini
18 septembrie 2008, 15:26:26
Simplu!
Postati editoare de registrii pentru pocket pc-uri! Ce folositi, de ce folositi, ce ati auzit ca este bun si ce nu.
Pe langa mica descriere va rog sa postati si un link catre siteul autorului! De acolo cred ca fiecare se poate descurca pentru a intra in posesia softului.
Eu momentan folosesc plugin-ul din resco explorer (resco registry parca se numeste). Un link direct catre pagina aplicatiei imi lipseste momentan i imi cer scuze pentru asta, insa fiind de pe telefon imi e peste mana sa stau sa caut! In fine, e destul de cunoscut softul. E destul pentru nevoile normale si isi face treaba bine. Ce nu imi place este faptul ca nu prezinta incredere la partea de export de registrii. Atunci cand exporti un mic folder e ok insa daca vrei sa exporti o cantitate mare, sa zicem HKLM, cu toate ca ai confirmarea ca totul a decurs ok, la import ai neplacuta surpriza sa observi ca mai putin de jumatate din registrii au fost rescrisi corect!
Poate e cineva ce a testat un soft ce poate face un backup sigur al registrilor (doar al registrilor, nu bagam in discutie softuri gen spbBackup).
Happy posting!
Publicitate
Publicitate
EviL
MW Moderator
3089 mesaje
din 25/11/2005
181 aprecieri
18 septembrie 2008, 15:42:45
eu am sa postez un editor de registri pt pc - care are capabilitatea de a edita registul de pe un dispozitiv dotat cu windows mobile si conectat prin active sync la pc

este vorba de Registry Workshop

http://www.torchsoft.com/images/rw_screenshot.jpg

mai multe detalii pe site-ul producatorului
http://www.torchsoft.com/en/rw_information.html
.................................
ABSENT NEMOTIVAT !!!
Adevarul se afla dincolo de noi ...
autor subiect #3
Blandu
Art Director
6160 mesaje
din 25/08/2005
16 aprecieri
Opera Mini
18 septembrie 2008, 15:50:51 • actualizat 18 septembrie 2008, 15:52:09 (1 ori)
Foarte interesant! Eu zic ca intra si astea foarte bine fiind utilitare PC pentru PPC.
Cred ca este destul de comod daca esti in fata pc-ului.
Stie si export si impror de registrii? Face exportul ok?
Thx 4 sharing sau multumim pentru imparteala!  :P
Înapoi la Software PocketPC
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 13 ani
Blandu
Art Director
Ultimul acum 13 ani
Blandu
Art Director
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 27% ⋅ 35
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 131 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.014⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!