MOBIFONE.RO - portal de informare si divertisment

7 257 vizualizări
372 răspunsuri
lauryx.21
MW Lurker
239 mesaje
din 18/06/2007
Opera Mini
16 martie 2008, 19:33:36
Nu vreau sa fiu carcotas,doar sa semnalez niste erori:
1. www.mobifone.ro da "eroare 403 forbidden",fara www merge
2.La partea program tv(unde ma intereseaza),dau erori urmeazalatv.php,acum la tv(asta mai rar,oricum cred ca ar trebui sa fie toate programele,nu doar tvr1+2)
3. La programul kanal D,persista eroarea aia cu "substring..Php ads..Etc",ca in screenshotul postat anterior
Cam atat am gasit,daca mai vad ceva anunt.Nu o fac decat in scopul imbunatatirii site-ului,imi place mult ideea,succes in continuare
zic si eu
Publicitate
Publicitate
autor subiect #47
Adrian Coroian
MW Lurker
367 mesaje
din 21/09/2007
16 martie 2008, 21:10:31 • actualizat 16 martie 2008, 21:11:33 (1 ori)
Spre norocul meu, stiu sa faca diferenta intre o remarca (sugestie obiectiva) si o rautate nefondata.
Apreciez interesul acordat serviciilor acestui site si promit ca zilele viitoare voi remedia toate problemele semnalata si ca bonusare cateva servicii noi adaugate in ramura tv.

Nu sunt neaparat erori din nestiinta administratorului doar niste chestii nefacute la timp, care s-au adunat intr-o perioada in care primavara si-a facut simtita prezenta si ne face sa mai iesim din casa si sa mai lasam calculatorul si alte ocupatii deoparte.

Dar cum am mai spus in maxim 2 zile imi voi face timp si pentru aceasta sectiune.
userdeleted3
Acces restricționat
665 mesaje
din 11/07/2005
99% warn
Symbian
17 martie 2008, 09:51:42
tiest0 16-03-2008 21:10:31
Spre norocul meu, stiu sa faca diferenta intre o remarca (sugestie obiectiva) si o rautate nefondata.
Apreciez interesul acordat serviciilor acestui site si promit ca zilele viitoare voi remedia toate problemele semnalata si ca bonusare cateva servicii noi adaugate in ramura tv.

Nu sunt neaparat erori din nestiinta administratorului doar niste chestii nefacute la timp, care s-au adunat intr-o perioada in care primavara si-a facut simtita prezenta si ne face sa mai iesim din casa si sa mai lasam calculatorul si alte ocupatii deoparte.

Dar cum am mai spus in maxim 2 zile imi voi face timp si pentru aceasta sectiune.
Offtopic care mergeti weekendul viitor la un picnic ca vreau sa ies din casa am devenit dependent de mobifone.A by the way m-am inregistrat pe forum care de fapt e tot fostul myxlive.net cu chat si toate cele continuarea lavalair pe ro-chat.biz  ;) Va multumesc pt atentia acordata.
Arrow
MW Addicted
9475 mesaje
din 30/07/2005
29 aprecieri
Symbian
17 martie 2008, 10:39:25
Kiss eu nu am inteles nimic din off replyul tau.Ce forum?!Unde vezi forum pe site?!Am impresia ca esti prea "inteligent",dar o sugestie etaleaza inteligenta pe laviare,acolo te crede multa lume.Ori postezi ceva util,ori stai si lasa pe altii.Nu e topic sa nu inbini "utilul cu batjocura"....
autor subiect #50
Adrian Coroian
MW Lurker
367 mesaje
din 21/09/2007
17 martie 2008, 11:25:25 • actualizat 17 martie 2008, 11:35:13 (3 ori)
deja sunt satul de descoperirile astea tip Jandarmeria Romana.

Ca sa fiu scurt si sa nu plictisesc lumea: "Domnule kiss ramai tu cu vorbele si eu cu faptele".

Si apropo daca tot pretinzi ca esti asa iscusit in arta php-ului, ti-as sugera sa scoti erorile alea de tip parse de pe hifi-lavalair.ro.. domnule "webmaster".
In alta ordine de idei daca vrei sa faci ceva pentru wap nu mai cersi bani la lume pentru ca iti expira tie hostul. Invata mai intai sa oferi ceva inainte sa ceri.
Oricum ma asteptam sa revii la fostele naravuri proaste.

Scuze de offtopic
morency
MW Veteran
607 mesaje
din 04/01/2007
Nokia2760
17 martie 2008, 11:33:20
http://mobifone.ro/forum d'oh :-@
autor subiect #52
Adrian Coroian
MW Lurker
367 mesaje
din 21/09/2007
17 martie 2008, 11:36:35 • actualizat 17 martie 2008, 12:03:23 (1 ori)
morency 17-03-2008 11:33:20
http://mobifone.ro/forum d'oh :-@
Hmmm eu nu vad nici un forum, unde le tot gasiti voi

Si ca sa revinim la ale noastre mobifone.ro v-a pregatit o noua surpriza !!!
In ramura TV ai cele mai bune recomandari tv pentru astazi. ENJOY
userdeleted3
Acces restricționat
665 mesaje
din 11/07/2005
99% warn
Symbian
17 martie 2008, 15:02:53 • actualizat 17 martie 2008, 15:32:04 (3 ori)
adresa era http://forum.mobifone.ro dar se pare ca m-am trezit dupa picnic si am modificat linkul :roll: trebuia sa fac screenshot poate asa dl Tiesto nu uita de unde a plecat si ca cineva ca mine la ajutat cindva cu anumite lucruri.Deci imi pare rau dar parerea mea este aceasi atita timp cit folosesti lavalair si pui surse dupa alte siteuri web(ups  :D) poti sa sari in sus cit vrei nu e nimic nou si interesant,google rules  ;)
P.S. Jandarmeria Romana sa inregistrat pe forumul tau fantoma cu id: 13  ;) si pe asa zisul forum care nu avea nimic deosebit cu atita galceava pe care o faci decit foste topicuri myx erau erori mysql iar in prim se lauda o tipa: Mobifone.ro cel mai tare chat :roll: A si la inregistrare ai adaugat numel,prenume si imagine cod pt orbi  ;) deci cine minte poporul cu televizorul dle?Apropo http://mobifone.ro/infolive/stiri/revista-presei.php?svw=x astazi este 17martie2008 sursa dvs e cam veche :-) Voi revenii..
alliin
MW Addicted
4901 mesaje
din 07/07/2007
Nokia6080
17 martie 2008, 15:03:35
Chiar unde vedeți forum? Ca acel link, nu este bun! Daca exista forum anunță tiesto.  ;)
sters - nu respecta regulamentul
autor subiect #55
Adrian Coroian
MW Lurker
367 mesaje
din 21/09/2007
17 martie 2008, 18:45:51 • actualizat 17 martie 2008, 18:49:53 (2 ori)
mda se pare ca nu te mai baga regele in seama pe MW si te-ai gandit tu cu mintea ta sa te iei de mine acum.

Buuuun. Daca m-ai ajutat acum aproape un an la un rating made by kiss asta inseamna ca va trebui sa iti fiu recunoscator toata viata...

In legatura cu mobifone care foloseste surse de pe site-uri web.. Cine dintre voi credea ca sta un admin sa modifice manual tot ce e acum la tv sau sta cu foaia si creionul pe teletext sa modifice toate rezultatele la fotbal ???
Pana si unul care nu stie sa faca un site pe wen isi dadea seama ca informatiile sunt preluate de undeva.
Atata timp cat nu exista nici un alt site similar care are acelasi continut cu mobifone nu vad unde ar fi problema.
In orice caz inca o descoperire marca Jandrameria Romana, nume de cod 13 (ai pus surse de pe alte site-uri web). Felicitari !!!
Daca o s-o tii in ritmul asta cu siguranta vei descoperi si pe Elodia tastand de zor pe un chat lavalair cu vreun amant secret.

Mult succes in continuare iti doresc.
userdeleted3
Acces restricționat
665 mesaje
din 11/07/2005
99% warn
Symbian
17 martie 2008, 20:20:30
Adevarul ustura dar Elodia e ascunsa cum a disparut imitatia de forum de ieri  ;)daca o dam in mistouri o tinem asa mult si bine,totusi oare siteurile astea de le preiei (furi) sursa se editeaza singure?  :D Succes cu mobifonul tau in 3 culori LAVALAIRICE in care ai pus link catre mw sa nu-ti inchida cineva topicul desi pe aici pe undeva scrie ca nu se promoveaza scriptul asta  ;) Apropo scriptul asta cit costa? http://alexwap.org pt ca pe el scrie myx plus ca semana cu forumul tau de ieri  :D Have a good day...JANDARMERIA APARA SI VEGHEAZA :roll:
Ciprian
MW Veteran
682 mesaje
din 09/07/2007
SGH-Z300 SHP
17 martie 2008, 23:27:27 • actualizat 17 martie 2008, 23:31:38 (1 ori)
Acuma trag si eu o concluzie: ba kissule tu esti obsedat dupa laviar sau ce dracu ai ma? Stii php, fa naibii si tu ceva unic si bagati naibii p++a in laviar decat sa o faci pe-a desteptul tot timpul. Scuze de offtopic si de limbaj dar ma dispera omul asta cu laviarul lui cu tot.!!// imi place la site foarte mult designul la bordurile tabelului. Si daca tot iei din pagini rezultate, chestii... Fa si cu smiley generatorul ala sa para propiu... Ca asa dai dovada de copil in arta php-ului. Si inca o chestie: ce reprezinta variabila prin get ?svw=x ?? Nu o inteleg ??? Mai bine ai face o pagina index.php?svw=stiri de exemplu.... Tot stai sa te chinui cu foldere, pagini noi...
Bafta in continuare  ;) // si ca sa poti face mai mult text la bancuri fa la campul cu bancul din tabel sa fie varchar 500 sau daca nu sa fie text si gata. Si pune si un nl2br($text); ca sa apara break-ul la fiecare rand nou scris intr-un banc.

Note: Posts were merged
Arrow
MW Addicted
9475 mesaje
din 30/07/2005
29 aprecieri
Symbian
17 martie 2008, 23:37:51
Kiss-ule cred ca ar fi timpul sa pui "frana",inteleg ca porti ciuda pe cei ce vin din urma,dar lasai in pace,ca fura sau alte minuni nu e treaba ta sau nu esti tu ala care sa dai lectii,asa ai fost si tu.Si cu laviarul daca vedeai un link pe site era altceva,dar odata ce nu e oficial link de acces pe site nu inteleg rostul postariilor tale pe topic
autor subiect #59
Adrian Coroian
MW Lurker
367 mesaje
din 21/09/2007
18 martie 2008, 00:08:01 • actualizat 18 martie 2008, 00:09:04 (1 ori)
Multumesc ciprian pentru cele cateva ponturi, chiar le voi pune in aplicare cat de curand posibil.
Referitor la variabila ?svw era de fapt un switch pentru a schimba versiunea din xhtml in wml dar deja am renuntat la wml si in curand nu vei mai gasi aceea variabila.
Mersi inca o data..

Apropo kiss nu am nici o legatura cu alexwap. Intreaba-l pe wapavo2007 (webadv) el stie mai multe.
Publicitate
Publicitate
userdeleted3
Acces restricționat
665 mesaje
din 11/07/2005
99% warn
Symbian
18 martie 2008, 08:36:26 • actualizat 18 martie 2008, 08:46:32 (3 ori)
Calmati-va baieti va rog exista psihologi pt asta nu trebuie sa ne descoperim atentia aici,puteti face texte,bancuri si variabile la doctor  ;) In concluzie dl Tiesto stie foarte bine ce spun eu aici asa ca totusi din respect ma voi oprii cu critica cred ca e de ajuns desi rezultatul l-ati vazut singuri si urmeaza sa-l terminati prin a va plictisii.Toate cele bune si succes cu mobifone sau ce o fi :)
Apropo copii WAP inseamna wml 1.0 nu html 2.0 si culori css  :D la revedere.
Înapoi la Portaluri WAP/Web
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 13 ani
Adrian Coroian
MW Lurker
Ultimul acum 11 ani
Adrian Coroian
MW Lurker
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 27% ⋅ 35
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 131 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.033⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!