Anime Zone

1 717 vizualizări
182 răspunsuri
McMaster
MW Addicted
4227 mesaje
din 01/07/2005
SonyEricssonP990i
17 iulie 2008, 23:39:03
floppee 17-07-2008 23:29:41
Mai tine cineva minte Macron1 sau Grendizer? Se dadeau la TVR si eram foarte incantat de ele  :D
Serifii Stelari si Serifii Galactici, plus mai nou, pe Antena 1, dar tot cu cativa ani in urma..Samurai X si StarShip Trooper. Starship troopers a fost minunat,stiu ca am cautat zile intregi pe net si n-am gasit nimic.Era de la animax,superb facut
Publicitate
Publicitate
chester
MW Addicted
1779 mesaje
din 12/08/2007
7 aprecieri
Windows CE
18 iulie 2008, 00:13:12
@last1left, same thing here...
sailor moon poate fi considerat anime, dar e unul raw, ca sa zic asa.
flopee, e un grup de tineri printre care si un baiat cu un bow ce trage cu putere spirituala....dar majoritatea luptelor se bazeaza pe katana simpla.

eu nu stiu de ce nu va uitati voi la naruto...stiu, la inceput e mai pueril, dar si dragonball a fost la fel atunci cand Goku era mic...insa in Shippuuden avem de-a face cu un Naruto mult mai matur. Iar cei ce citesc manga, stiu ca dupa ce maestrul sau Jiraya(Cel de la avatarul meu) moare, acesta devine un barbat in toata puterea cuvantului. si drept dovada este faptul ca refuza celebrul ramen si nu mai auzim celebrul "ITADAKIMASU"(ceea ce inseamna pofta buna.)
din pacate doar eu si Marius ne uitam la Naruto de pe aici...pacat...
"Asa e barbatii, niste porci"
Mai binele e dusmanul binelui
Oricum nimanui nu-i pasa ce elaborezi tu, da-mi place ca totusi iti dai cu parerea.
Last1Left
MW Addicted
1992 mesaje
din 30/01/2007
10 aprecieri
27 iulie 2008, 18:45:55
chester 18-05-2008 19:48:20
manga... sunt benzi desenate...dupa manga se face animelul. iar manga intotdeauna va fi in fata animeului cu cateva episoade...in cazul animeului "Naruto Shippuuden" manga este in fata cu aproximativ 90 de episoade.
astea le ai?
http://raauulll.evolink.ro/naruto/00.jpg http://raauulll.evolink.ro/naruto/01.jpg
http://raauulll.evolink.ro/naruto/02.jpg http://raauulll.evolink.ro/naruto/03.jpg
 :D
chester
MW Addicted
1779 mesaje
din 12/08/2007
7 aprecieri
Windows CE
27 iulie 2008, 19:08:35 • actualizat 28 iulie 2008, 19:27:45 (1 ori)
last1left, ala e un capitol mai vechi din lupta dintre Sasuke si Itachi. ceea ce ai pus tu e tehnica lui Itachi, Susano'o.
secventa aceea ilustreaza moartea lui Orochimaru, atunci cand a fost scos din corpul lui Sasuke, si a fost eliberat de semnul blestemat de pe gat.
acum eu astept sa ajung la pc sa citesc capitolul 410...a aparut Jinchuriki-ul ce pastreaza pe Hachibi, sau Yamata No Orochi. este vorba de demonul cu 8 cozi... abia astept sa vad lupta dintre acesta si sasuke...
Oricum nimanui nu-i pasa ce elaborezi tu, da-mi place ca totusi iti dai cu parerea.
chester
MW Addicted
1779 mesaje
din 12/08/2007
7 aprecieri
28 iulie 2008, 19:40:45 • actualizat 28 iulie 2008, 19:41:16 (1 ori)
oh yeah!!!!!!!!!!!!
This is the wanted man
http://img45.onemanga.com/mangas/00000004/000068342/01.jpg
el e pastratorul lui Yamata no Orochi....si e mai puternic decat credea toata lumea....l-a batut pe Jugo fara nici o problema chiar si cu blestemul de nivelul 2 activat...iar sabia lui suigetsu(acea sabie mare a lui zabuza),Zanbato, sau cum ii place lui Suigetsu sa ii zica, "Executioner", nu a avut nici o sansa....dar, in urmatorul capitol intra in lupta Sasuke...hihi...presimt o lupta foarte frumoasa....
chester
MW Addicted
1779 mesaje
din 12/08/2007
7 aprecieri
Windows CE
28 iulie 2008, 23:53:53
scuzati dublul post.
last1left, am vazut ca ai pus manga in spaniola. vrei capitolele in romana??
Last1Left
MW Addicted
1992 mesaje
din 30/01/2007
10 aprecieri
29 iulie 2008, 00:38:03 • actualizat 29 iulie 2008, 01:01:17 (2 ori)
e singurul capitol care il am in spaniola.
stie cineva vreun site unde pot sa vad dragon ball z?

in 16.09.2008 apare sezonul 6 pe DVD
Having at last achieved his Perfect Form, the evil Cell's powers have soared to terrible new heights, overshadowing even the greatest of the Z-Fighters. Eager to demonstrate these newfound abilities and prove his superiority, Cell proposes a tournament. He issues an ultimatum to the people of Earth: produce a worthy opponent or die!
The day of reckoning upon them, Goku and the Z-Fighters line up to participate in Cell's twisted game, the world's best hope of defeating the monster. But they are not the only ones brave enough to accept the challenge - the reigning World Martial Arts Champion, Mr. Satan, has also stepped into the ring!
Now, with the fate of the human race hanging in the balance, one of these valiant fighters must come forward to defeat the seemingly invincible Perfect Cell - but who will it be?
chester
MW Addicted
1779 mesaje
din 12/08/2007
7 aprecieri
01 august 2008, 19:01:32
da da...exact cum ma asteptam...in cap 411 sasuke se bate cu pastratorul celui de-al 8 lea Byjuu. si nu glumeste...a oprit chidori(traducere: 1000 Birds) care trecea prin Katana lui... :wow:
a fost nevoit sa-si activeze si sharinganul...de acum incepe distractia
Un pic pt iubitori:
http://img45.onemanga.com/mangas/00000004/000069662/01.jpg
http://img45.onemanga.com/mangas/00000004/000069662/16.jpg
http://img45.onemanga.com/mangas/00000004/000069662/17.jpg]

a si sa nu uit, @last1left, uite
aici capitolul acela care il ai in spaniola...sa il poti intelege mai bine
andr3yu
MW Addicted
3110 mesaje
din 15/12/2006
40% warn
28 august 2008, 14:00:07
am o intrebare,care e epidodul ala din naruto cand sasuke se intalneste cu fratele sau si se lupta pe coridorul ala?al catelea sau cum se scheama :help:
chester
MW Addicted
1779 mesaje
din 12/08/2007
7 aprecieri
29 august 2008, 12:48:37
te referi la manga? daca da, e episodul 146 numit "Hatred"
chester
MW Addicted
1779 mesaje
din 12/08/2007
7 aprecieri
29 august 2008, 13:39:05
scuzati dublul post.
A aparut 414 si ne este desvaluita adevarata forma a lui Hachibi : un taur.
Pus intr-o situatie limita Sasuke ne arata forma sa de Amaterasu! Sa nu uitam ca acela este EMS si de aceea nu seamana cu Magenkyou Sharingan obisnuit -> #sharemobile/data/share/1746/Naruto_Manga_Ch388_Pg05_by_TheGameJC.jpg
http://img45.onemanga.com/mangas/00000004/000075362/17.jpg
floppee
MW Lurker
447 mesaje
din 27/07/2006
Symbian
21 septembrie 2008, 15:17:57
Am terminat de vazut FMA - nota 10+ Se anunta o noua serie in Aprilie :smokie:
Noi avem vreo revista de manga cum sunt in JP sau US ???
SPIDERPC
MW Moderator
4461 mesaje
din 08/05/2006
26 aprecieri
11 septembrie 2009, 01:51:50
Care e fan adevarat anime, manga sa imi zica de unde as putea lua niste scene video cu un accident (de preferat o fata lovita de autobuz sau ceva)  :D .
Zizou
MW Lurker
478 mesaje
din 06/07/2008
58% warn
11 septembrie 2009, 16:56:11
Heheee,pai cum sa uit eu de anime-uri...  :D Singurele anime-uri pe care le-am vazut cap-coada sunt Dragon Ball,Dragon Ball Z si Pokemon (nu stiu sigur daca e anime si asta),restul am mai prins cate un Inuyasha sau Sailor Moon cateva episoade.
Deci primul a fost Dragon Ball,un anime pe care in zilele de azi ma tot intreb cum de am avut rabdarea sa-l urmaresc,dar care a meritat totusi din plin,deoarece continuarea lui s-a vrut a fi legendarul DBZ. Nu pot sa zic decat ca urmaream cu o pasiune si curiozitate de nedescris aventurile lui Goku cand desenele alea rulau pe TVR2 (eram in clasele primare pe atunci,OMG ce nostalgie ma ia cand imi amintesc  :P),iar ultimele episoade intr-adevar m-au marcat si pe mine foarte tare,cand se lupta Goku cu Piccolo la turneul suprem de arte martiale,competitie pe care Goku o si castigase dupa o lupta apriga si pleca sa se casatoreasca cu ChiChi. Mi-au placut de asemenea foarte mult si luptele lui Goku cand era copil cu fiorosul rege Piccolo si supusii sai,de fapt de acolo consider eu ca DB merita cu adevarat a fi vizionat,pt ca abia dupa acele lupte reuseste Goku sa-si castige statutul de salvator si protector de seama al Planetei,statut pe care si-l va apara triumfator in DBZ.
Cat despre Dragon Ball Z,a fost pt mine un anime de-a dreptul genial care mi-a marcat copilaria si existenta (si astazi mai simt nevoia sa revad episoade din el  :D). De fapt nici nu poate fi altfel un desen animat care reprezinta continuarea a ceea ce a insemnat Dragon Ball,in care sa continua maturizarea psihica si amplificarea uluitoare a fortei lui Goku pe durata actiunilor sale,aflarea identitatii sale cum ca acesta nu era pamantean ci sayian si avea o datorie morala de a-l umili in lupta pe exterminatorul rasei sale,Freeza,datorie pe care reuseste de altfel s-o implineasca de indata ce isi descopera abilitatea de a deveni Super Sayian,ceea ce pana atunci insemna doar un mit nefondat. Transformarea sa intr-un super sayian a atras dupa sine si frustrarea si ura nemasurata a lui Vegeta,cel care nu voia sa accepte sub niciun chip ca tocmai el,print al sayianilor,sa fie surclasat de catre unul de aceeasi rasa cu el care era considerat initial net inferior (de exemplu pana sa vina Nappa si Vegeta pe pamant,Goku cand a murit in lupta cu Raditz era de vreo 20 de ori mai slab decat Vegeta). Desi Vegeta l-a invidiat multa vreme pe Goku si pana pe la luptele cu Buu voia musai sa-l vada mort,a fost nevoit sa-l ajute decisiv in multe situatii,cum ar fi cand a contribuit foarte mult la distrugerea lui Cell,acesta din urma fiind invins de fiul lui Goku,Gohan. Desi Gohan a fost atunci cel care a salvat planeta de fiorosul Cell,nu ar fi putut face acest lucru daca Goku nu si-ar fi sacrificat viata in acea lupta in dauna intregii planete,transportandu-l pe Cell pe planeta lui King Kai,pt a se autodistruge acolo.
Cat despre luptele cu Buu,a insemnat dupa cum am zis terminarea invidiei lui Vegeta asupra lui Goku,cand in sfarsit se conforma cu gandul ca Goku e mai bun,un argument bun in acest sens fiind colaborarea foarte buna a celor doi sayiani in vederea anihilarii lui Buu. Imi vor ramane pt totdeuna in memorie ultima faza din acele lupte crancene,cand cel care punea capat dominatiei lui Buu era iarasi Goku cu tehnica "spirit bomb",rostindu-i lui Buu cuvintele de adio "I hope you'll come back someday,as a better person I hope. I like that. Perhaps we'll have a little one-on-one. I'll be waiting for you,Majin Buu! Adios!".
Hehe,cam astea au fost lucrurile care mi-au placut mie cel mai tare din DBZ,acum incerc sa vad DBGT mai mult de dragul colectiei,caci din cat am vizionat pana acum din el am fost destul de dezamagit. :(
Publicitate
Publicitate
Alecs
MW Addicted
3348 mesaje
din 27/04/2007
14 aprecieri
Opera Mini
11 aprilie 2010, 09:54:37 • actualizat 11 aprilie 2010, 10:11:03 (3 ori)
Se mai uita careva seara pe Animax? eu am redescoperit postul, ca sa zic asa, si am dat de niste desene super tari. Serialul se numeste Trigun iar ca gen e un fel de SF western. Protagonistul este Vash The Stampede, un proscris pe capul caruia s-a pus o recompensa uriasa pentru ca ar fi devastat un oras (el are o amnezie si nu isi aminteste evenimentul). Tipul e in aparenta un mascarici, insa in realitate e foarte puternic si poate dobori cu usurinta orice adversar. El cutreiera lumea intr-un fel de itinerariu pacifist, doborand raufacatorii pe care ii intalneste.
Serialul e original pentru ca imbina umorul instantaneu cu actiunea de calitate.
Vi-l recomand! Eu unul n-as fi crezut ca la 24 de ani voi mai da de un anime care sa imi atraga atentia. Serialul e difuzat de luni pana vineri la orele 22:30 si la 1:00.

Trigun pe Wikipedia

#sharemobile/data/share/504/Trigun-front1.jpg
Înapoi la Free zone
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 14 ani
Marius
MW Addicted
Ultimul acum 10 ani
xperia_x2
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 27% ⋅ 35
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 131 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.060⋅6⋅4
Portalul tău de telefoane mobile!