wm2003 file protection

195 vizualizări
2 răspunsuri
autor subiect #1
flopyro
Începător
8 mesaje
din 22/03/2007
22 martie 2007, 12:11:28
salut !
am o problema .. recent am resoftat un SDA de la T-mobile cu un rom de la Qteq ... shi clar ca nu m-am gandit ca nu o sa-mi mearga joysticku de la SDA dupa resoftare ..
am cautat pe mai multe forumuri cum sa rezolv problema .. dar .. nu i-am dat de cap (nu prea shtiu Perl)
acuma ce vreau eu de fapt: sa scriu un fishier in directorul "Windows" de pe tel, si dupa ce-i dau restart sa-mi ramana fishieru acolo ... deci sa-i dau cumva disable la windows file protection .. sau cum s-o numi protectia...
este vorba de fishierul "keybddr.dll" ... vreau sa-l schimb cu un "keybddr.dll" de la un rom de SDA... sa-mi mearga tastatura de la SDA...
sau daca nu : sa schimb valoarea string-ului din HKLM\HARDWARE\DEVICEMAP\KEYBD\DriverName\"keybddr.dll" in
HKLM\HARDWARE\DEVICEMAP\KEYBD\DriverName\"\Storage\keybddr.dll"
ptr ca nu ma lasa, imi zice: "unable to perform this operation"

practic vreau sa schimb driveru' de la keyboard
:help:
Publicitate
Publicitate
#2
moalesipufos
MW Addicted
1760 mesaje
din 08/02/2007
22 martie 2007, 16:52:15
flopyro 22-03-2007 12:11:28
salut !
am o problema .. recent am resoftat un SDA de la T-mobile cu un rom de la Qteq ... shi clar ca nu m-am gandit ca nu o sa-mi mearga joysticku de la SDA dupa resoftare ..
Cred ca problema ta se poate rezolva daca rogi pe cineva care are SDA cu Rom-ul original sa-ti puna pe site fisierul .dll,iar tu sa-l copii peste acela pe care il ai acum!
Poate te mai ajuta cineva de pe forum cu mai multa experienta,frike,dsf,blade...! :)
#3
DSF
zZz ツ
6921 mesaje
din 28/04/2005
281 aprecieri
23 martie 2007, 23:28:54
vezi sa fie decertificat complet
eu am incercat pe un spv c600 sa modif cheia aia cu Resco Registry (plugin al Resco Explorer) si nu mi-a dat nici o eroare. Nu i-am dat restart pt ca nu vroiam sa risk sa nu-mi mai mearga tastatura si sa trebuiasca sa-i dau un hard reset,,

Vrei si tu o semnatura asemanatoare? Vezi topicul de creare timeline telefoane mobile.
Înapoi la Windows Smartphone
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 17 ani
flopyro
Începător
Ultimul acum 17 ani
DSF
zZz ツ
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 28% ⋅ 38
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 32
  • Laser frate! 49% ⋅ 66
Au votat 136 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.019⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!