Problema cu sincronizarea intre SPV C600 si Outlook 2003 (SOLVED)

231 vizualizări
3 răspunsuri
autor subiect #1
mr666wizard
Începător
2 mesaje
din 05/10/2006
05 octombrie 2006, 10:45:11
Am o problema cu sincronizarea tel SPV C600 cu computerul. Se sincronizeaza doar mediaplayer-ul si Favorites, dar nu pot sa-mi sincronizez Agenda Telefonica si restul. Imi da o eroare 85010014, iar dupa ce am facut up-grade la activsync 4.2 imi da aceeasi eroare sau 8503001f, cred ca problema e Outlook-ul. Am instalat Activsync-ul de mai multe ori pe si pe comp diferite, dar degeaba. Invatati-ma si pe mine cum sa-mi fac un profil pe Outlook care sa mearga cu SPV-ul... Am inteles ca Outlook-ul trebuie sa fie on-line si sa-ti poti citi mail-ul cu el, dar nu stiu sa-l fac sa mearga...
Help me please :wallbesh:

Edited by bunelu at 28-09-2008, 18:14
Publicitate
Publicitate
florinet4
MW Addicted
1917 mesaje
din 29/08/2006
05 octombrie 2006, 12:19:41
eu fac astfel. dupa ce instalez winxp si service pack 2, instalez microsoft office 2003 dupa instalare deschid odata outlook-ul urmezi pasii de la inceput(nu tre neaparat sa setezi contul de mail) apoi instalez activesync dau un restart si apoi conectez tel. atata tot. nu tre sa fie online outlook!

daca e cineva mai priceput sa-ti explice de ce primesti eroarea aia sper sa te ajute!

succes.
[IMG]http://www.speedtest.net/result/510584718.png[/IMG]
******HTC TOUCH PRO - MicroSDHC 6Gb / HTC TOUCH DIAMOND / HTC TOUCH DUAL******
viper
Începător
14 mesaje
din 23/09/2006
05 octombrie 2006, 12:52:45
incearca sa reinstalezi Outlook-ul.
daca nu merge .. incearca asa:
If you use ActivveSync and Windows Mobile 5, you will have no doubt have come across this error by now. Symptoms of this error are that you can move files between the desktop OS and the handheld but you hit problems as soon as you try to establish a relationship with Outlook.
After having had this problem a number of times , I can say that it seems to occur when Outlook has been upgraded or has had a number of different version installed on the same machine, especially when the last version installed was Outlook 2003.

If this applies to you then try the following. This assumes you have ActiveSync 4.1 installed.

1. Backup the Outlook data file (export to a personal folder file).
2. Completely remove Outlook from the machine. Do this from the control panel, add/remove programs rather than the office disk.
3. From the original office disk, re-install Outlook.
4. Go to Settings, Control Panel, Mail, Show Profiles, delete your old profile and create a new one.
5. Start Outlook and import the file you originally exported in step 1.
6. Start ActiveSync on the PC and select File, Delete Mobile Device.
7. Connect to your mobile device ande create a new partnership - Voila ! Problem solved !
sursa

daca nu ai reusit incearca si astea:
http://www.ppcsg.com/lofiversion/index.php/t68598.html

sau de la microsoft:
FIX: Error message when you try to synchronize a Windows Mobile 5.0-based device with a computer: "The server is busy (85010017)"
ActiveSync 4.0/4.1/4.2 USB Connection Troubleshooting Guide

spune-ne daca ai rezolvat problema si cum :smokie:
autor subiect #4
mr666wizard
Începător
2 mesaje
din 05/10/2006
06 octombrie 2006, 12:41:25 • actualizat 06 octombrie 2006, 12:43:48 (1 ori)
Am rezolvat problema. Am dezinstalat Outlook-ul din Windows (outlook express)si Outlook-ul din Office 2003 apoi am reinstalat Office-ul 2003 am deschis Outlook-ul si am urmat pasii de la inceput pentru creearea unui cont de mail, pur si simplu am dat next, next, next si finish. Si apoi am reinstalat si Activsync-ul si a mers fara probleme. Ideea e ca probabil a fost un conflict intre cele doua Outlook-uri sau setarea initiala de pe outlook nu era compatibila...
Bill Gates... :death:

Inca ceva, stiti cum sa-mi transfer in Outlook si contactele din sim ??? Pe astea nu le vede deloc... :(
Înapoi la HTC Windows Smartphone
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 15 ani
mr666wizard
Începător
Ultimul acum 15 ani
mr666wizard
Începător
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 27% ⋅ 35
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 131 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.021⋅5⋅5
Portalul tău de telefoane mobile!