Go-Widgets.com

255 vizualizări
4 răspunsuri
autor subiect #1
mrobert
MW Luver
133 mesaje
din 25/07/2006
22 septembrie 2006, 10:19:09
Buna ziua,

(Sper sa fi ales bine sectiunea)
Doresc sa va anunt lansarea serviciului Go-Widgets.

http://www.go-widgets.com

Go-Widgets, permite crearea unui desktop (pagini) personalizate cu widget-uri. Widget-urile sunt mici aplicatii web care ofera diverse functionalitati si informatii.
Indiferent ca este vorba de prognoza meteo, stiri, curs valutar, etc, va puteti construi propria pagina, accesibila de pe orice dispozitiv mobil (sau calculator) conectat la internet.
Publicitate
Publicitate
Dicocodino
MW Addicted
1151 mesaje
din 16/07/2005
22 septembrie 2006, 22:18:13 • actualizat 22 septembrie 2006, 22:23:43 (1 ori)
Mi-am facut si eu un cont. E destul de interesant. :) (mai ales camera foto din Cluj  :P )

Dar, am observat ca pentru a vedea pagina (exemplu: http://www.go-widgets.com/Utilizator.desktop ) utilizatorul trebuie sa se autentifice. Mi-ar place ca, in cazul adresei de genul http://www.go-widgets.com/Utilizator.desktop sa se ceara o alta parola decat a utilizatorului, astfel incat sa putem arata pagina-desktop amicilor, prietenilor.. :)

Nu e usor, dar nici greu, cel putin in php.

Si.. e doar o idee. :)
autor subiect #3
mrobert
MW Luver
133 mesaje
din 25/07/2006
23 septembrie 2006, 10:38:50
@Dicocodino : Chestia cu aratatul paginii la prietenii un ii o idee rea si nici una dificil de implementat (o pot face in 2 secunde)... dar asa oricine va putea folosi accesa pagina ta, si nu cred ca ar fi un lucru de dorit ... mai ales ca prietenii isi pot face un cont oricand :)
Dicocodino
MW Addicted
1151 mesaje
din 16/07/2005
Symbian
23 septembrie 2006, 11:39:00
Nu, nu sa scoti parola, ci sa folosesti o parola separata de cea a utilizatorului. :)

De exemplu, utilizatorul Alladin se autentifica pentru a schimba date din contul sau cu parola portocala , iar pentru a vedea Alladin.desktop sa se autentifice cu parola lamaie. Astfel contul i-ar fi in siguranta, iar pagina Alladin.desktop ar putea-o arata si altora. :)

Eu am vazut doar o afisare html a site-ului, nu si una wml, asa ca nu isi poate face chiar oricine cont. :)
autor subiect #5
mrobert
MW Luver
133 mesaje
din 25/07/2006
23 septembrie 2006, 15:56:39
O sa incerc sa ma gandesc la o solutie, dar sincer nu ii vad relevanta (la aceasta facilitate).

Pagina poate contine anumite informatii cu caracter personal.
Înapoi la Aplicații PC
Topicuri similare
IP-XCENTRIC
acum 14 ani
7
413 vizualizări
WIDGETS - Opera în Aplicații PC  
Deschis de MARU ⋅ acum 15 ani
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 15 ani
mrobert
MW Luver
Ultimul acum 15 ani
mrobert
MW Luver
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 27% ⋅ 35
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 131 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.014⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!