Care sunt cele mai bune solutii antivirus pentru android?

2 999 vizualizări
3 răspunsuri
autor subiect #1
fl234ss
Începător
1 mesaje
din 28/06/2013
28 iunie 2013, 12:28:50
Am deschis acest topic pentru a face un top al antivirusuilor sau a diverselor solutii de securitate pentru Android.

Conform celor de la AV-Test
Doar 7 dintre cele 41 de aplicatii antivirus testate au avut o rata de detectie de peste 90%, in timp ce mai bine antivirus android de jumatate dintre acestea au scos un scor sub 40%.

Mai jos sunt cele 7 aplicatii de top, cu mentiunea ca F-Secure si Kaspersky au avut cele mai mari rate de detectie, urmate de Avast.

1. Avast Mobile Security,
2. Dr. Web Anti-virus Light,
3. F-Secure Mobile Security,
4. IKARUS Mobile Security Lite,
5. Lookout Mobile Security,
6. Kaspersky Mobile Security Lite si
7. Zoner AntiVirus Free

Am gasit tot felul de informatii pe net despre antivirus pe android si daca avem nevoie de antivirusi sau este un mit

Dar as vrea sa aflu si parerea voastra.
fl234ss
Publicitate
Publicitate
LucianGL
MW Addicted
2247 mesaje
din 22/08/2006
-2 aprecieri
28 iunie 2013, 15:45:00
cei care folosesc antivirus pe android sunt fie ori limitati ( adica extrem de limitati ) , fie au prea mult timp si nu stiu ce sa mai faca , trebuie mentionat ca un antivirus in functie de ce anume e activat sau pus sa faca,poate incetinii ( aici se include baterie,ram,procesor,etc ) cu si pana la 50 % , deci ...
cel mai bun antivirus este un root si apoi un back up complet , eventual si un back up in cloud
eu am testat o parte din antivirusi si am fost doar dezamagit,complet dezamagit
Dacă am face cu toții lucrurile pe care suntem capabili să le facem,ne-am uimi pe noi inșine - set by Lucian
[img]http://img32.imageshack.us/img32/5485/sexygirlsok.jpg[/img]
sharkTM
MW Addicted
2706 mesaje
din 25/11/2006
4 aprecieri
28 iunie 2013, 15:58:02
singura chestie utila ar fi programele de genu care iti detecteaza/blocheaza telefonul daca iti e furat.
AV pe android sunt cam useless, consuma numai ram/procesor si baterie aiurea.
ionutz_joe2009
MW Addicted
809 mesaje
din 15/08/2009
Android 4.1.2
09 august 2013, 13:47:00
LucianGL 28-06-2013 15:45:00
cei care folosesc antivirus pe android sunt fie ori limitati ( adica extrem de limitati ) , fie au prea mult timp si nu stiu ce sa mai faca , trebuie mentionat ca un antivirus in functie de ce anume e activat sau pus sa faca,poate incetinii ( aici se include baterie,ram,procesor,etc ) cu si pana la 50 % , deci ...
cel mai bun antivirus este un root si apoi un back up complet , eventual si un back up in cloud
eu am testat o parte din antivirusi si am fost doar dezamagit,complet dezamagit
Depinde de ce faci cu telefonul.Daca faci niste plati,ai conturi imp logate si ti se fura date importante nu mai scapi asa usor!Daca ii faci root esti mult mai expus in fata virusilor.
Înapoi la Android OS
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
cumpi logo
Publicitate 158x70
Inițiator acum 6 ani
fl234ss
Începător
Ultimul acum 6 ani
ionutz_joe2009
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 26% ⋅ 34
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 130 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.015⋅6⋅4
Portalul tău de telefoane mobile!