underclocking

115 vizualizări
1 răspunsuri
autor subiect #1
dan_me
Începător
34 mesaje
din 26/06/2012
05 septembrie 2012, 13:29:59 • actualizat 05 septembrie 2012, 13:45:12 (1 ori)
Eu iti spun ca uite incearca ca mine, adica brightness o schimb cu degetul din bara de sus de status dupa cum e soare sau nor pe'afara ca n'ai cum sa lasi pe automat si sa se vada in toate cazurile, cel putin la mine.

...si mai e setarea aia "system power saving" care la mine e unchecked, nu stiu daca are vreun efect.

...caci cica mai e metoda ailalta dar o spun sa nu se uite singura de ea, ca sa pui un kernel Hydra ca cu el poti sa scazi frequency la maxim 1000 MHz, adica sa nu urce el de 1000 cand i se face de'o viteza peste limita legala.
Cine stie cum sa instaleze o Hydra sau ce ar mai fi in locul ei ar fi binevenit cu informatii.

Am nevoie acum, cine ma poate ajuta ca nu reusesc, sa imi transfer Contacts din PC din Windows Contacts sau Windows Live, pe Android. Ce nu imi merge e vorba doar de grupuri, in rest nu am probleme, mi'am grupat cativa contacti ca e mult mai usor asa si nu as vrea sa renunt la grupuri, mai ales ca Note pare ca le gestioneaza frumos.
Publicitate
Publicitate
cory
MW Addicted
816 mesaje
din 08/11/2006
Opera Mini
05 septembrie 2012, 22:38:23 • actualizat 05 septembrie 2012, 22:45:11 (2 ori)
Nu vreau sa par rautacios(nu știu nimic despre hydra kernel!) ansa la acest rezultat eu am ajuns ceva mai simplu pe bătrânul galaxy mini al meu:am Instalat rom oficial 2.3.6(KTN...), am executat un root după care am instalat ''Godell kernel'' chiar din consola originala a rom-ului. Rezultatul:cu ajutorul utilitarul no frils cpu am un minim de122Mhz și un maxim de800.an funcție de model se găsesc solutii;timp și chef sa avem noi ca an rest...(mai exact:dacă las frecventa minima la122 și cobor maxima la122ajung exact la rezultatul dorit de tine, ansa telefonul se va mișca precum o cizma sau un bocanc.)
...femeile urate,ar trebui anpuscate,ca ne sperie..
Înapoi la Android OS
Topicuri similare
dany_547
acum 11 ani
26
883 vizualizări
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
cumpi logo
Publicitate 158x70
Inițiator acum 7 ani
dan_me
Începător
Ultimul acum 7 ani
cory
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 26% ⋅ 34
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 130 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.017⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!