Problema Mini Opera pe telefon clasic Motorola

188 vizualizări
0 răspunsuri
autor subiect #1
helium
Începător
4 mesaje
din 22/08/2009
10 august 2012, 02:32:10 • actualizat 10 august 2012, 02:32:37 (1 ori)
Am luat de curand un Motorola WX306, telefon intermediar pentru o perioada limitata de timp si vad ca telefonul are suport pentru "Internet pe mobil"/"Java"/etc.

Eu am o cartela Vodafone cu internet inclus si am probleme in a instala Mini Opera, pentru ca browserul lui e inutilizabil, problema e ca primesc eroarea "Imposibil de conectat la internet. Verificati setarile.". Ideea e ca browser-ul lui merge si setarile s-au facut automat cand am bagat prima oara cartela, este setat Vodafone Live!.

El imi spune mereu cand incerc sa instalez Opera ca exista deja o versiune instalata dar nu stiu unde o pot accesa in meniu, ca nu-mi apare, mi-ar fi usor sa incerc apoi in Opera cateva setari care le-am gasit pe internet si teoretic ar merge.

O alta problema este faptul ca primesc mesaj Java MIDlet, am gasit pe net un update pe softpedia.com pentru a-l instala dar nu stiu cat de bun este.

Ce solutii sunt?
fara semnal...
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
cumpi logo
Publicitate 158x70
Inițiator acum 7 ani
helium
Începător
Ultimul acum 7 ani
helium
Începător
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 26% ⋅ 34
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 130 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.013⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!