Samsung Galaxy I9010 Giorgio Armani Gingerbread

197 vizualizări
0 răspunsuri
autor subiect #1
erycx
Începător
49 mesaje
din 30/12/2008
15 decembrie 2011, 22:23:13
Am o problema cu softul telefonului, in sensul ca memoria ram disponibila este de doar 302 mb. Precizez ca am avut si Galaxy Tab, care are acelasi hardware, dar la care memoria ram libera este de 440 mb. Tab-ul se misca mult mai bine in comparatie cu modelul meu, deci clar e o problema de firmware. De fapt telefonul este identic ca hardware si cu Galaxy S I9000 si I897 Captivate (versiunea americana). Am ramas uimit de lentoarea lui si faptul ca Tab-ul imi rula fara probleme fisiere 720p si chiar unele 1080i, pe cand acesta are o desincronizare a sunetului fata de imagine chiar si la fisiere 480p, dar nu numai asta, ci si felul in care se misca in general. Cei cu S1 imi puteti spune cat ram aveti disponibil dupa o bootare? Problema este ca nu am gasit pentru el o versiune de Gingerbread, iar Kies imi spune ca am softul la zi. Ma gandesc ca un rom de Galaxy S I9000 sau I897 Captivate nu este compatibil. Am cautat pe xda si pe samfirmware si nu am gasit vreo solutie. Aveti vreo idee care m-ar putea ajuta? Multumesc anticipat.
Înapoi la Samsung Galaxy S
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
cumpi logo
Publicitate 158x70
Inițiator acum 8 ani
erycx
Începător
Ultimul acum 8 ani
erycx
Începător
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 26% ⋅ 34
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 130 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.014⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!