apar problemele la durul motorola DEFY

2 037 vizualizări
6 răspunsuri
autor subiect #1
croba
Începător
26 mesaje
din 23/04/2008
11 aprilie 2011, 22:21:39
am si eu unu de vre-o luna luat nou de la germanos dar am o problema cu 3g la el...daca il dau din setari pe 3g am semnal full si daca ma sun de pe alt telefon imi spune ca-s in retea,cate o data mai pica definitiv semnalul 3 g si chiar daca e pe automat nu trece pe 2g,imi da doar apeluri de urgenta si dupa o perioda isi revine,nu pot sa-l folosesc doar pe 2 g ceea ce nu-mi convine la internet.am crezut ca e o problema din cartela,am bagat-o intr-un xperia x10 si merge brici,apoi am zis ca e din soft,asa ca i-am pus Official Android 2.2.1 Froyo UK Build si tot asa...mai e cineva cu problema asta?...am cartela de cosmote in el,am incercat si cu digi dar tot asa...deci?...stie cineva care e buba? :wallbesh:
Publicitate
Publicitate
autor subiect #2
croba
Începător
26 mesaje
din 23/04/2008
26 aprilie 2011, 20:19:25
revin dupa ce am mai studiat problema...am ajuns la concluzia ca e motorala totusi...nu poti sa ceri mai mult de la el ...partea cu 3 g?...e defect din fabricatie,dati o privire pe forumul oficial motorola si o sa vedeti ca o gramada se plang de acelasi lucru...parerea mea nu-l cumparati ca va tepuiti ca mine si ca multi alti,acum is curios ce o sa-mi spuna aia de la germanos cand o sa-mi vina inapoi ca e in service de o saptamana...ce pot sa recomand un xperia x10,il am de anul trecut din septembrie si am facut o gramada de experimente pe el saracu si merge brici :coolup:
autor subiect #3
croba
Începător
26 mesaje
din 23/04/2008
28 aprilie 2011, 19:31:32
am revenit...azi am luat telefonul de la germanos,surpriza...tot la fel face,de cand am bagat cartela in el no service...pana l-am mai buronat si-a revenit,a mers o perioada si iar la fel...ei cica au facut update la soft,da nu stiu ce update ca e acelasi care l-am avut,probabil l-au dat la setarile din fabrica...maine merg iara...sper sa mi-l schimbe ca de cand l-am luat deja e mai mult la ei decat la mine :lol:
roland
MW Veteran
667 mesaje
din 25/12/2008
08 mai 2011, 12:40:59
am si eu unul de la germanos dar il folosesc pe orange si nu am probleme de genul asta insa multi de pe cosmo au ca si tine. eu cred ca e ceva legat de cosmo, nu de telefon...
pune froyo 2.2.2 nordic eventual. eu asta am pus si merge brici...
redhot
MW Lurker
204 mesaje
din 03/11/2009
Symbian
08 mai 2011, 14:14:51
cred și eu că e problemă la cosmo. cu orange bateria mă tine 4 zile dacă pun cosmo doar jumătate de zi  ;)

în altă ordine de idei, astăzi l-am testat (involuntar desigur) la șocuri  :D după o cazatură de la 3 m direct pe beton,nu are nici o zgârietură
ghost7rider
Începător
6 mesaje
din 30/08/2011
30 august 2011, 15:15:15
nu mai vb aiurea probabil e o chinezarie ieftina altfel nu a-ti avea probleme cu el eu am de 1 an si merge struna dar e cumparat din spania aici nu gasesti chinezarii la companiile telefonice
bufffer
Începător
31 mesaje
din 31/08/2008
16 ianuarie 2012, 19:02:35
sal , am si eu un moto defy luat de la orange si la fel am problema cu semnalu pe ecran e semnal ful si daca sun nu se mai opreste din sunat sau daca sunt sunat zice ca sunt in afara ariei de acoperire am schimbat si cartela am intrebat si la service si un baiat mai priceput mi-a recomandat prog asta DEFY signalchange4.0.apk si acolo seteti undeva europa centrala sau europa simplu amandoua sunt la 900 si 1200 megaherti parca , zicea tipul ca nu sunt facute pt romania si deaia ar fi o problema de semnal practic nu din telefon eu am instalat chestia aia si nu mai sunt probleme acuma in rest e smecher telu
Înapoi la Android OS
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
cumpi logo
Publicitate 158x70
Inițiator acum 8 ani
croba
Începător
Ultimul acum 7 ani
bufffer
Începător
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 26% ⋅ 34
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 130 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.018⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!