Se merita sa iei carcasa sau display swap?

3 176 vizualizări
23 răspunsuri
autor subiect #1
ovidew86
Începător
4 mesaje
din 14/06/2010
05 octombrie 2010, 14:50:03
Se merita produsele swap? la magazine online unde am gasit in descriere scrie ca sunt impecabile fara nici o zgarietura. pretul este atragator dar imi e cam frica mai ales ca fac comanda online si nu vad produsul cum arata. A luat cineva asa ceva ? daca da cum sunt produsele? Ms anticipat
Publicitate
Publicitate
Tiby
MW Addicted
1445 mesaje
din 28/04/2006
5 aprecieri
05 octombrie 2010, 16:02:11 • actualizat 05 octombrie 2010, 16:02:39 (1 ori)
Nu stiu daca topicul va ramanea, dar scriu din experienta mea. Am cumparat de mai multe ori acumulatoare Nokia swap de pe gsmnet.ro, si intotdeauna au fost ok. Magazinul gsmnet precizeaza intotdeauna daca un produs swap are un anumit defect, deci ma gandesc ca ar fi ok si la displayuri sau carcase.
autor subiect #3
ovidew86
Începător
4 mesaje
din 14/06/2010
07 octombrie 2010, 16:18:57
Am comandat pana la urma astept sa vad cum sunt eu nu de acolo ci de la www.xgsm.ro revin cu comentarii dp ce primesc coletul
aL3xUtZu
MW Addicted
1735 mesaje
din 14/11/2005
10% warn
Opera Mini
08 octombrie 2010, 00:07:39
O porcarie site-ul ala ... Mai bine comandai de pe gsmnet ... De cativa ani fac comenzi la ei si nu am avut probleme ...

Si in general piesele swap vin de pe telefoane noi cu defecte de fabricatie, sau de pe telefoane second defecte ... Se recupereaza ce se poate si e bun, iar dupa se pune la vanzare ...
SPV SUX :| NOKIA SUX :| SONY ERICSSON SUX :| MOTOROLA SUX :| SAMSUNG SUX :| LG SUX :|
:coolup: PC RULZ :coolup:

[IMG]http://www.danasoft.com/sig/Kulshit.jpg[/IMG]
Teyaxgsm
Începător
3 mesaje
din 08/10/2010
08 octombrie 2010, 11:41:47
aL3xUtZu imi spui si mie de ce este xgsm o porcarie? vrei sa cumperi de gsmnet, e problema ta.Nu ai decat. Vrei sa-i lauzi, lafel. Dar spune-mi si mie de ce este xgsm.ro o porcarie? Ai cumparat de la xgsm si ti-am dat porcarii? Mie mi se pare ca te cam plateste gsmnet pentru reclama, sau.... Si apropos, daca nu te descurci pe xgsm.ro vezi ca exista si www.xgsm.eu poate iti este mai familiar si nu vei mai acorda astfel de calificative.

Respect tuturor.
aL3xUtZu
MW Addicted
1735 mesaje
din 14/11/2005
10% warn
08 octombrie 2010, 12:09:00 • actualizat 08 octombrie 2010, 12:25:16 (10 ori)
Alo, domnu de mai sus, nu ma plateste nimeni pt nici o reclama, stai linistit. Doar mi-am prezentat parerea personala.

Hai sa ti dau si niste argumente. Poate ai sa intelegi.

In primul rand: site-ul www.xgsm.ro e o porcarie. Pare facut de un copil de clasa a 10 a in webpagemaker deluxe, iar din cauza asta nu prea imi inspira incredere. Sincer.

Daca zici ca si xgsm.eu e tot al vostru, de ce nu faceti un redirect de pe xgsm.ro pe xgsm.eu ?

In al 2 lea rand: pe www.xgsm.ro trebuie sa iti faci neaparat cont ca sa vezi preturile, ceea ce mi se pare de rahat. o politica idioata de a avea cat mai multi useri ( " Pret disponibil doar utilizatorilor autentificati " )

In al 3 lea rand: aveti niste preturi de te doare capu'.

Si uite ca iar fac reclama concurentei!

Un cablu tv out pt N82 la concurenta e 12 ron, pe cand la voi e 38 ron.  :P hmm? nu prea ma decid de unde sa comand ...

Un incarcator NOKIA AC-5E la voi e 59 de lei, la concurenta e doar 12  :P

Vroiam sa pun o comanda la concurenta pt astea, si am cautat doar din curioziate ... Poate poate o fi mai ieftin la voi!

Sincer, chiar sunt curios de ce raspuns o sa primesc ...
SPV SUX :| NOKIA SUX :| SONY ERICSSON SUX :| MOTOROLA SUX :| SAMSUNG SUX :| LG SUX :|

Teyaxgsm
Începător
3 mesaje
din 08/10/2010
08 octombrie 2010, 15:09:29
Buna ziua din nou.
Nu sunt domn, sunt doamna (asta ca o paranteza) pentru ca am avut curajul sa-mi postez numele adevarat.
In primul rand multumesc pentru trafic si la noi si la gsmnet.
In al doilea rand.Referitor la faptul ca preturile sunt ascunse.Fiecare are politica lui. Cine nu intelege, critica.
In al treilea rand daca te indoiesti de xgsm.eu este numai problema ta. Surpriza, este tot al nostru.
In al patrulea rand, pretul produselor este stabilit de mai multi factori printre care, pe primul rand, dupa cum bine stim cu totii, este calitatea. Nu-i critic pe cei la gsmnet. Sunt sigura ca produsele lor sunt la calitatea solicitata de cei care cumpara la acest pret. Este un site frumos cu diversitate. Fiecare are politica lui.
Doar ca, sigur nu avem aceiasi clienti si dupa cum se vede nici pe tine.Deci inca o data, nu-i consideram concurenti (cum spui tu)ci doar cu acelasi domeniu de activitate si intamplator din acelasi oras.

Cred ca argumentele pe care mi le-ai specificat mai devreme sunt doar pentru ca nu intelegi anumite aspecte, nu pentru ca site-ul xgsm ar fi o porcarie. Asa ca dupa cum ti-am zis, nu-ti place xgsm.ro poti sa accesezi xgsm.eu
Acum astept raspunsul tau sa vad daca iti dai seama de ce acolo preturile sunt vizibile fara inregistrare.

Respect.
aL3xUtZu
MW Addicted
1735 mesaje
din 14/11/2005
10% warn
08 octombrie 2010, 17:19:31 • actualizat 08 octombrie 2010, 22:16:44 (3 ori)
Doamna sau domnisoara Teya.
Sa incep cu inceputul:

"Referitor la faptul ca preturile sunt ascunse.Fiecare are politica lui. Cine nu intelege, critica."
Preturile sunt ascunse? Dar de ce? Niciodata n-am inteles aceasta politica. Pur si simplu mi se pare ca "user-ul" este obligat prin aceasta metoda sa-si faca cont, doar pt a vedea un anumit pret. Si majoritatea nu cred ca stiu si de cealalta varianta ( xgsm.eu ) pe care sunt afisate si preturile. Nu am observat nicaieri link spre celalalt site.

"In al treilea rand daca te indoiesti de xgsm.eu este numai problema ta. Surpriza, este tot al nostru."
Surpriza! Am zis ca ma indoiesc de xgsm.ro, care pare facut intr-un webpage maker ieftin, de cineva care era plictisit rau in momentul ala :) xgsm.eu este destul de ok :) desi ar mai merge cateva mici "ajustari" pe ici pe colo ( daca vreti, pot sa vi le scriu intr-un pm, mail ceva ... poate ajuta pe viitor ) :)

In al patrulea rand, pretul produselor este stabilit de mai multi factori printre care, pe primul rand, dupa cum bine stim cu totii, este calitatea. Fiecare are politica lui.
Bun, inteleg si treaba asta ... Am lucrat putin timp in marketing, dar am observat ca romanul are tendinta sa cumpere de unde este mai iefin, chiar daca unele produse pot avea o calitate indoielnica :) Nu judec calitatea produselor dvs. dar nu cred ca daca le cumpar de la x, y, z ,q, p, cel de la x o sa fie peste toate celelalte desi este identic cu celelalte.

De exemplu, nu pot sa mi imaginez care este diferenta dintre un incarcator de la dvs de pe site care costa 59 lei, si cel care costa 12 lei. Amebele au aceleasi caracterisitici si sunt fabricate de catre Nokia. Este normal ca o persoana neinformata, care nu este la curent cu preturile, si care nu cauta indeajuns de mult pt a si face o opinie si o medie a preturilor, il va cumpara pe cel cu 59 de lei daca este primul "care ii sare in fata" :)

Asa ca dupa cum ti-am zis, nu-ti place xgsm.ro poti sa accesezi xgsm.eu
Daca nu as fi citit aici, oare de unde ar fi trebuit sa stiu ca mai exista si xgsm.eu? cand pe pagina .ro nu apare nimic despre cea .eu ?

Acum astept raspunsul tau sa vad daca iti dai seama de ce acolo preturile sunt vizibile fara inregistrare.
Tot nu mi dau seama ... si as dori daca se poate si o "mica" explicate. Poate asa voi reusi sa inteleg si eu, si poate si restul userilor care citesc sau vor citi acest topic.

Respect.
Respect si dvs.

autor subiect #9
ovidew86
Începător
4 mesaje
din 14/06/2010
11 octombrie 2010, 11:06:44
Am promis ca revin cu comentariu dupa ce primesc coletul. Ei bine am primit coletul iar carcasa a fost peste asteptari nu poti face diferenta intre una neswap si una swap.
daca vrea cineva poza cu carcasa ii pot da
whiteboy
MW Addicted
5940 mesaje
din 01/03/2008
6 aprecieri
Opera Mini
11 octombrie 2010, 11:54:33
pune pentru toti, si eu vreau sa cumpar cateva pt o coaja de telefon.
realasx
MW Lurker
232 mesaje
din 05/01/2007
11 octombrie 2010, 22:51:18
Am o intrebare la care goagal nu ma ajuta.
Exista un site din china de piese gsm OEM.
WWW.CNN.CN am citit pe forumurile straine ca au mai luat strainii. Aluat cineva din RO de la ei? Care sunt taxele ma intereseaza, pentru ca ei specifica faptul ca le vor inscrie cu "GIFT", dar alte taxe?

- aceasi intrebare si pentru ebay.co.uk sau .com
sa zicem livrari din Hong Kong, Anglia, sau US
Nu exista telefon perfect nici femeie perfecta  ;)
autor subiect #12
ovidew86
Începător
4 mesaje
din 14/06/2010
12 octombrie 2010, 09:39:48
uitati poza la carcasa

http://img524.imageshack.us/img524/9696/imgp5189y.jpg

Uploaded with ImageShack.us

iar in legatura cu site-ul ala CNN preturile mi se par foarte mari
mai ales ca dp ce adaugi taxele de transport tva si vama dc se plateste se dubleaza cred pretul
Teyaxgsm
Începător
3 mesaje
din 08/10/2010
12 octombrie 2010, 13:05:46
aL3xUtZu 08-10-2010 17:19:31
Doamna sau domnisoara Teya.
Sa incep cu inceputul:

"Referitor la faptul ca preturile sunt ascunse.Fiecare are politica lui. Cine nu intelege, critica."
Preturile sunt ascunse? Dar de ce? Niciodata n-am inteles aceasta politica. Pur si simplu mi se pare ca "user-ul" este obligat prin aceasta metoda sa-si faca cont, doar pt a vedea un anumit pret. Si majoritatea nu cred ca stiu si de cealalta varianta ( xgsm.eu ) pe care sunt afisate si preturile. Nu am observat nicaieri link spre celalalt site.

"In al treilea rand daca te indoiesti de xgsm.eu este numai problema ta. Surpriza, este tot al nostru."
Surpriza! Am zis ca ma indoiesc de xgsm.ro, care pare facut intr-un webpage maker ieftin, de cineva care era plictisit rau in momentul ala :) xgsm.eu este destul de ok :) desi ar mai merge cateva mici "ajustari" pe ici pe colo ( daca vreti, pot sa vi le scriu intr-un pm, mail ceva ... poate ajuta pe viitor ) :)

In al patrulea rand, pretul produselor este stabilit de mai multi factori printre care, pe primul rand, dupa cum bine stim cu totii, este calitatea. Fiecare are politica lui.
Bun, inteleg si treaba asta ... Am lucrat putin timp in marketing, dar am observat ca romanul are tendinta sa cumpere de unde este mai iefin, chiar daca unele produse pot avea o calitate indoielnica :) Nu judec calitatea produselor dvs. dar nu cred ca daca le cumpar de la x, y, z ,q, p, cel de la x o sa fie peste toate celelalte desi este identic cu celelalte.

De exemplu, nu pot sa mi imaginez care este diferenta dintre un incarcator de la dvs de pe site care costa 59 lei, si cel care costa 12 lei. Amebele au aceleasi caracterisitici si sunt fabricate de catre Nokia. Este normal ca o persoana neinformata, care nu este la curent cu preturile, si care nu cauta indeajuns de mult pt a si face o opinie si o medie a preturilor, il va cumpara pe cel cu 59 de lei daca este primul "care ii sare in fata" :)

Asa ca dupa cum ti-am zis, nu-ti place xgsm.ro poti sa accesezi xgsm.eu
Daca nu as fi citit aici, oare de unde ar fi trebuit sa stiu ca mai exista si xgsm.eu? cand pe pagina .ro nu apare nimic despre cea .eu ?

Tot nu mi dau seama ... si as dori daca se poate si o "mica" explicate. Poate asa voi reusi sa inteleg si eu, si poate si restul userilor care citesc sau vor citi acest topic.

Respect.
Respect si dvs.
Buna ziua din nou,

Voi puncta trei aspecte, pentru ca oricum discutia cu siguranta poate fi mai ampla dar nu stiu daca si dvs si eu as avea timpul necesar. Oricum, scz ca nu am raspuns pana acum, pur si simplu nu am amvut timp.

Referitor la " nu stiu care este diferenta dintre doua produse identice si cu aceleasi caracteristici la preturi diferite" : va dau un simplu exemplu la marca adidas - spuneti-mi dvs diferenta de pret de pe piata caci pe toate scrie adidas. Si credeti-ma ca si in cazul lui nokia este lafel.

Referitor la faptul ca nu am pus link din www.xgsm.ro in www.xgsm.eu aici va inselati, cititi index-ul lui www.xgsm.ro De ce nu am facut-o mai vizibil? Este pentru faptul ca daca va ganditi macar putin din punct de vedere SEO, acest lucru se face la un anumit moment si nu de la inceput. Oricum www.xgsm.eu apare pe Google acolo unde trebuie fara bani irositi la Google si fara ajutorul lui Xgsm.ro Cand va fi momentul, din toate punctele de vedere (marketing si SEO) se va face legatura intre cele doua site-uri.Oricum cine vrea sa gaseasca XGSM il gaseste, oricum se cauta destul pe Google tocmai pentru seriozitatea de care a dat dovada de 8 ani pe piata online.

Referitor la faptul ca pe xgsm.eu preturile sunt vizibile, este foarte simplu. Nu mai este casul sa se logheze. Sa zicem ca este vorba de un privilegiu pentru clientii nostri fideli. ( este vorba tot de SEO, dar mai mult ....cred ca deja am specificat prea multe, in cazul in care primesc o adresa de email pot va sfatuiesc in cazul in care va intereseaza acest domeniu).

Nu in ultimul ma bucur pentru clientul care a achizitionat de la XGSM carcasa swap de telefon si este multumit. Inca o data se dovedeste faptul ca Xgsm nu minte.

Respect
Cataljn
MW Addicted
1092 mesaje
din 25/08/2007
3 aprecieri
-10% warn
12 octombrie 2010, 13:26:09
Eu cumpar numai de pe gsmnet.ro ... si noi si swap originale  ;)
cel ce va fi prins cu stromeleagul invartosat primrejurul partilor fatatoare ale muerii,i se va taia scarbavnicul madular spre vesnica lui nefolosire
Publicitate
Publicitate
realasx
MW Lurker
232 mesaje
din 05/01/2007
12 octombrie 2010, 15:24:29
Teyaxgsm 08-10-2010 11:41:47
aL3xUtZu imi spui si mie de ce este xgsm o porcarie? vrei sa cumperi de gsmnet, e problema ta.Nu ai decat. Vrei sa-i lauzi, lafel. Dar spune-mi si mie de ce este xgsm.ro o porcarie? Ai cumparat de la xgsm si ti-am dat porcarii? Mie mi se pare ca te cam plateste gsmnet pentru reclama, sau.... Si apropos, daca nu te descurci pe xgsm.ro vezi ca exista si www.xgsm.eu poate iti este mai familiar si nu vei mai acorda astfel de calificative.

Respect tuturor.
Cand aduceti carcasa de xperia x1? Dar folie banda flex?
Oferta dvs. e foarte redusa din pacate. :|
Nu exista telefon perfect nici femeie perfecta  ;)
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
cumpi logo
Publicitate 158x70
Inițiator acum 7 ani
ovidew86
Începător
Ultimul acum 15 zile
relu
TechSupport
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 27% ⋅ 34
  • E frumos dar nu prea 22% ⋅ 27
  • Laser frate! 51% ⋅ 64
Au votat 125 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.036⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!