iPAD - TabletPC de la Apple

1 616 vizualizări
107 răspunsuri
Maryus147
MW Lurker
291 mesaje
din 08/06/2009
15% warn
05 septembrie 2010, 15:17:17
Si tu ce te bagi in seama? Daca nu ai bani de ipad nu te mai lauda cu asta.
Publicitate
Publicitate
traian23
MW Addicted
2685 mesaje
din 28/02/2006
7 aprecieri
10% warn
11 septembrie 2010, 11:21:28
tare reclama :))
Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile.
Tiby
MW Addicted
1445 mesaje
din 28/04/2006
5 aprecieri
11 septembrie 2010, 11:40:41
Super.  :D
win32
MW Veteran
526 mesaje
din 25/01/2006
iPad
16 noiembrie 2010, 14:41:59
Scriu de pe iPad. surprins.1.stau in fotoliu si nu mi incalzeste sony-ul testicolele nu ca nu mi ar placea ,insa il gasesc foarte comod in special pentru unghiul dintre ecran si directia mea de vedere 2. eficient prin faptul ca e simplu de utilizat,fratele meu nu Mai este nevoit sa ma sune de fiecare data cand ii apar "continue?y/n? Etc..chiar si tata isi poate verifica emailul si ebay'ul fara ajutorul meu 3. Comod sa l porti in rucsac sau geanta .. Sunt f multe puncte cu plus vis a vis de laptop.. Timp
pt mobile wave nu am  :D
[img]http://xs206.xs.to/xs206/06361/ngage.gif[/img]You will know you have an IRC addiction when you pick up the phone and start dialling ip numbers !
Hotoman
MW Addicted
4261 mesaje
din 16/02/2009
13 aprecieri
03 martie 2011, 10:08:36
de ipad 2 nu spuneti nimic? :)
PhenNnom
MW Moderator
2436 mesaje
din 29/07/2008
44 aprecieri
03 martie 2011, 10:52:20
Ba da,am inteles ca va fi un upgrade minor la iPad 1...Asta din stiri neoficiale...Alt iPad,alt jailbreak,alte probleme care trebuiesc remediate de Geohot :down:
HP Pavilion G6 # OSX Mavericks + Windows 7
Samsung Galaxy S4 Developer Prototype
chester
MW Addicted
1779 mesaje
din 12/08/2007
7 aprecieri
03 martie 2011, 12:20:36
Din stiri neoficiale s-a lansat oficial ieri. Iar upgrade-ul nu poate fi considerat minor. Nu e nici revolutionar, dar nici minor nu e in nici un caz.

Key features

* Same 9.7" capacitive touchscreen display with a resolution of 1024 x 768 pixels
* Wi-Fi 802.11 b/g/n connectivity
* Really slim 8.8mm thick body
* Two versions - GSM and CDMA available
* 1GHz Apple A5 low-power dual-core processor
* Up to 9X faster graphics chip
* Latest iOS 4.3
* Two cameras - front and rear, capable of FaceTime calls
* Back camera shoots 720p video camera@30fps
* 16/32/64 GB options of onboard storage
* Noticeably lighter, weighing just 590 grams
* Bluetooth 2.1 + EDR connectivity
* Same 10 hours battery life and 1 month of stand-by
* 3-axis gyroscope, accelerometer and compass sensors
* Compatible with every iPhone app without any modifications
* Costs $499, the same as it’s predecessor
* Available on March 11 in Australia, Canada, France, Germany, Japan, UK, and the United States, more countries to follow.
* Apple Digital AV Adapter (a.k.a. HD dongle, purchased separately, for $39), supports 1080p output, mirrored view, rotation, and charging.
* Video player can playback 720p video @ 30fps
"Asa e barbatii, niste porci"
Mai binele e dusmanul binelui
Oricum nimanui nu-i pasa ce elaborezi tu, da-mi place ca totusi iti dai cu parerea.
PhenNnom
MW Moderator
2436 mesaje
din 29/07/2008
44 aprecieri
04 martie 2011, 00:35:33 • actualizat 04 martie 2011, 00:37:10 (1 ori)
M-am saturat pana peste cap sa vad cum ceea ce fac cei de la Apple,este ceva "genial",cum ar fi : WOOOW , apelurile video prin FaceTime,ce sa spun,si un Motorola din ala vechi de maxim 100 lei suporta apeluri video,doar ca nu printr-o aplicatie numita special "FaceTime"...Cei de la Apple se mai lauda ca iPad2 va avea un nou feature "revolutionar" :down:...Posibilitatea de a-l conecta la un televizor,ca vai domne este "HD"...Pai ma c*c in HD-ul lor,ca si telefonul prietenei mele are TV-OUT,ca sa nu mai zic de faptul ca trebuie platiti inca 40$ in plus pentru cablul de conectare

Fani Apple,va rog sa nu va ofensati,intr-adevar,as manca rahat sa neg faptul ca cei de la Apple fac produse calitative,dar doar atat ! Ia spuneti-mi si mie,cat de util este un iPad fara Jailbreak ? Eu spun ca in procentaj de 0 ... Fara un jailbreak,nu te poti bucura de sutele alea de aplicatii si jocuri diversificate...Iar daca totusi le vrei fara JB,multe din ele costa...
Ar trebui sa invete si ei ceva de la cei care au facut Android-ul

Edit : Daca primesc vreun reply,nu uitati de regula : "Atacati subiectul,nu persoana"
HP Pavilion G6 # OSX Mavericks + Windows 7
Samsung Galaxy S4 Developer Prototype
Alecs
MW Addicted
3348 mesaje
din 27/04/2007
14 aprecieri
Opera Mini
04 martie 2011, 00:48:35
Eu o vad ca pe o miscare proasta. S-au grabit cu acest iPad2, nu cred ca era nevoie de el la ora actuala.
chester
MW Addicted
1779 mesaje
din 12/08/2007
7 aprecieri
04 martie 2011, 00:56:46
Pai si eu daca nu sunt de acord cu ceea ce spui tu si contrazic parerile tale o poti considera atac la persoana ta. Ideile tale, persoana ta. Si stai linistit ca nu te ataca nimeni. Traiesti in Romania si nu poti sa cumperi aplicatii de pe market deci ceea ce spui tu nu are o relevanta foarte mare. Si asta nu e topic de versus sa stau sa explic de ce ideea ta este partial eronata. Apple reuseste sa aduca produse calitative, bine gandite in anul 2011 cand publicul vrea "colturi frumoase"(ca sa fac o legatura la ce zicea @Alecs acum ceva timp)acces rapid la functiile aparatului si intr-o masura, simplitate. Ca s-o spun mai grosolan, ceea ce faceam noi cu WM 6.X nu se mai poarta... si am observat ca prinde. Prinde si la iOS si la Android si la WP7. Apple are un cerc de restrictii bine gandite, care de afara recunosc, arata urat, dar odata intrat in acel cerc ti se par logice.

In alta ordin de idei se zvoneste ca acest iPad2 are doar 256mb de RAM. Avand in vedere acel procesor A5 extrem de competitiv, ar fi chiar pacat sa fie adevarat acest zvon. Cu exceptia acestui aspect, ce pot sa spun decat: I want one!
"Asa e barbatii, niste porci"
Mai binele e dusmanul binelui
Oricum nimanui nu-i pasa ce elaborezi tu, da-mi place ca totusi iti dai cu parerea.
vitamina
MW Luver
157 mesaje
din 28/01/2008
1 aprecieri
Opera Mini
04 martie 2011, 06:11:42
Mi se pare mie sau toate gadgeturile acestea nou aparute parca sunt facute sa nu mai gandim ?
Un wm un s60 un android parca te forteaza sa mai gandesti sa mai faci un tweak.
Parerea mea este ca apple merge pe ideea mase de oameni cu impresia ca stiu sa foloseasca un device = profit
In rest e frumoasa jucaria, comoda si relativ utila.
muhahahaha
autor subiect #72
Blandu
Art Director
6160 mesaje
din 25/08/2005
16 aprecieri
09 martie 2011, 21:03:35 • actualizat 09 martie 2011, 21:23:35 (1 ori)
Eu nu inteleg de ce va ofensati si va agitati atat? Parca v-a bagat cineva un ipad pe gat si vi l-a scos prin c*r! Atata nu mai suportati, nu mai puteti respira ca v-a bagat Apple marul in gat si nu mai puteti dormi noaptea ca e ipad-ul prea prost si ca nu va convine voua politica lor marketing. Va agitati ca un manunchi de p*zd* in fata unui monument falic de care nu se pot atinge.
Daca tot va repugna Apple in asa hal incat aveti ficatul facut zdrente, de ce mai lasati balele sa curga cand vedeti un produs ce le apartine?
Cati dintre ciufulitele vulve ce se simt agresate de Steve Jobs, au avut ocazia sa puna mana pe un ipad sau sa faca un o conferinta video cu face time? Procentul tinde morbid spre 0.
Mai intai puneti mana si apoi comentati si trageti concluzii. Faptul ca cititi niste bloguri obosite sau ceva caracteristici tehnice nu va ajuta cu nimic.
Si chiar daca ar fi mai prost decat o piatra, ce va f*t* pe voi grija de asta? V-a cerut sa il cumparati? Ce va exaltati atat? Nu sunteti in stare sa va vedeti de treaba? Sa alegeti ce credeti ca e mai bun, sa va folositi de el si sa nu mai dati inutil din clanta? Deja va comportati ca niste agitati... in p*l* mea de frustrati!
Admiteti ca va place dar nu va permiteti si lasati comentariile despre ceva ce nu cunoasteti si probabil nu o sa cunoasteti niciodata.

"Be a yardstick of quality. Some people aren't used to an environment where excellence is expected.'
Xyph3r
MW Addicted
1162 mesaje
din 09/08/2006
12 martie 2011, 02:15:37
Punct Ochit , Punct Lovit!
Hotoman
MW Addicted
4261 mesaje
din 16/02/2009
13 aprecieri
22 martie 2011, 10:44:05 • actualizat 22 martie 2011, 10:48:11 (1 ori)
in 2 luni sper sa imi iau un ipad2  :D
Publicitate
Publicitate
crixalis
MW Liker
58 mesaje
din 02/02/2009
20% warn
22 aprilie 2011, 14:15:21 • actualizat 22 aprilie 2011, 14:30:58 (2 ori)
Am si iphone si ipad, toti cei care zic ca e un rahat sa se duce la plimbare, nu inteleg de ce toti astia cu apple e un cacat, ca nu stiu ce... comenteaza dar nici nu au atins vreodata un produs apple, sunteti frustrati cu nokia 1100. Daca nu va permiteti asa ceva recunoasteti nu va mai dati in vand, mai ales "Theclaw37" omule nivelu tau de inteligenta este atat de mic incat nu-mi dau seama cum ai reusit sa-ti fac un cont pe acest site.
Ipad are multitask, si unu chiar inteligent, poti comuta intre aplicatii folosind 4 degete, faci swipe si se schimba aplicatia urmatoare din multi tasking...

Am avut foarte multe telefoane, si un exagerez, muulte telefoane, mai multe decat a visat Theclaw37. Pana am ajuns la iphone, si aici m-am oprit, iphone bate la cur absolut orice telefon de pe planeta asta. Ipad la fel "La ce dracu foloseste ipad" Iti spun eu la ce, stai linistit in pat dupa o zi de munca si faci absolut orice faci pe un laptop de 3 kile care se incinge ca toti dracii si in 2 ore e dusa bateria. Ipadul tine 10 ore fara probleme, vezi filme, nabighezi pe net, citesti un ziar, stai pe forum... "nu are flash" amatorilor, ati auzit de HTML5 ? probabil ca nu, flash este obsolate, toti se dau incet incet pe html5 care este cu 100 ani inainte la flash, flash este o prostie, se misca prost, incarca mult ram.

@Blandu Respectele mele pentru acest post, ai zis tot, chiar foarte multi frustrati obositi cu nokia 1100 si bosh. Asa sunt toti care critica apple si cand ating un iphone au orgasm. Foarte bine a zis chester, cand intri in lumea apple iti vei da seama de ce sunt restrictiile alea minore si vei rade cu curu de un nou produs de la samsung, nokia, htc sau alt produs android, te vei tavali pe jos de ras.
Înapoi la iPad
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 10 ani
Blandu
Art Director
Ultimul acum 8 ani
relu
MW Moderator
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 26% ⋅ 34
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 130 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.021⋅6⋅4
Portalul tău de telefoane mobile!