Transofrma-ti device-ul cu Windows Mobile in WebCam

885 vizualizări
3 răspunsuri
autor subiect #1
ovidiugrig
Începător
11 mesaje
din 07/10/2009
09 octombrie 2009, 12:36:35
Salut,

E posibil ca subiectul asta sa mai fi aparut pe-aici pentru ca n-am avut timp sa verific dar mi s-a parut util pentru posesorii de device-uri cu Windows Mobile.

Daca vreti sa va folositi device/PDA/telefon-ul ca si WebCam puteti s-o faceti cu ajutorul programelului numit Webcamera Plus. Atat timp cat il puteti conecta la PC prin cablu USB, ActiveSync, Bluetooth, etc. merge perfect.

O versiune trial o puteti downloada de aici:
http://download.cnet.com/windows/3055-2094_4-10646404.html?tag=pdl-redir

Versiune full (cu bani) o gasiti aici:
http://www.ateksoft.com/files/WebCameraPlusSetup.exe
Publicitate
Publicitate
TABela
MW Addicted
3951 mesaje
din 05/08/2008
75 aprecieri
Symbian
08 februarie 2010, 02:41:59
subiectul a aparut la aplicatii,si la ateksoft este si varianta trial  :D
Dar de e subiectul descis,si i-mi place la nebunie cum filmeaza displayul,poate este cineva darnic sa ne ofere si varianta full pentru PPC (toshiba g900) m-ar interesa.
ioanesh
MW Liker
73 mesaje
din 07/06/2008
02 octombrie 2010, 03:06:51
ok.. am aplicatia full scoasa de pe ceva torenti. ..
ideea e urmatoarea: pot sa vad pe ecran ce vede telefonul rpin camera, insa computeru nu mi-l detecteaza ca si camera web si daca intru la setari la messenger de exemplu sa ii dau sursa nu ma lasa ..deci nu e prea de folos decat daca vrei sa iti faci poze cu telefonul si sa le ai in calculator in timp real.. oricum, poate merge dupa un restart la calculator deoarece nu i-am dat de cand am instalat progamul si mi-a cerut..oare asta sa fie cheia? oricum..vom vedea, sper sa va pot tine la curent  ;)
TABela
MW Addicted
3951 mesaje
din 05/08/2008
75 aprecieri
02 octombrie 2010, 10:35:47
Cum nu mai am toshiba ca l-am vandut, prea multe detalii nu pot sa dau. Mie i-mi mergea prin PC ca webcam, programul full l-am gasit pe share. Cu sincronizarea m-am chinuit un timp pina ce am reusit, dar asta poate ca se datora suitul lui Toshiba care nu ii ceva grozav. Pot sa afirm ca-i grozavie fata de alte suite  :D
Înapoi la Windows Smartphone
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 10 ani
ovidiugrig
Începător
Ultimul acum 9 ani
TABela
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 26% ⋅ 34
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 130 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.016⋅6⋅4
Portalul tău de telefoane mobile!