Noul IPhone 3G S(speed)

2 541 vizualizări
129 răspunsuri
traian23
MW Addicted
2685 mesaje
din 28/02/2006
7 aprecieri
10% warn
11 iunie 2009, 00:47:09
ce tare :))))
Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile.
Publicitate
Publicitate
Hotoman
MW Addicted
4261 mesaje
din 16/02/2009
13 aprecieri
Symbian
11 iunie 2009, 01:05:19
Pmpl vreți să vă dea iphone-ul mure in gura normal că băieții deștepți pot pune orice pe el transfera etc sunteți la fel ca aia care își iau nokia 6600 și spun că nu are mp3 player
Hidralazina
MW Addicted
2028 mesaje
din 16/06/2006
11 iunie 2009, 09:45:05
La o simpla cautare pe Google gasesti o gramada de File Managere. Nu mai dezinformati! Mi se pare insa aberant sa numesti Toshiba firma mare pe topicul asta. Vad ca nu se mai pedepseste off-topicul la micutii salahori PRM-isti!
clau
MW Addicted
1951 mesaje
din 18/06/2007
4 aprecieri
11 iunie 2009, 10:48:05
TIN din nou sa va anunt ca merge si camera video,si MMS,si voie control,si copy/paste si tot ce vreti..+ca face mult in plus fata de celalalte telefoane.
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
11 iunie 2009, 11:27:17
Paseje dintr-o explicatie oferita de psihologi despre efectul iphone asupra anumitor persoane!

Mașina, telefonul, costumul
... Așadar "însemnele" resurselor, ale statutului, sunt purtate la vedere nu numai de oameni. Spre deosebire de animale, însă, care nu mint cu privire la aceste aspecte, oamenii mai și înșală...

... Pe de altă parte, aceste "badges of status" (semne distinctive ale statutului) pot fi cu ușurință "fentate" de cei care, de fapt, nu au cine știe ce resurse. "Uită-te într-un club de fițe. Intră bărbatul care își etalează telefonul ultimul model, iPhone-ul, aruncă pe masă cheile de la mașină, bea băutură scumpă, are lanțul de rigoare la gât, costumul luat cu bani mulți..." Însă, atenție: toate aceste "semne" pot fi înșelătoare, pentru că omul e posibil să fi mâncat cartofi fierți o lună pentru a-și cumpăra costumul, iPhone-ul...

... Masina poate fi inchiriata, costumul poate fi imprumutat sau o imitatie ieftina, telefonul poate fi doar o copie ieftina chinezeasca! ...

Luati-va iphone, fratilor! Imbracati-va la second-hand, mancati fasole si cartofi, dar esential este sa aveti ce etala in cluburi si cand mergeti cu mijloacele de transport in comun! Este o senzatie de nedescris sa detii un iphone, si sa stai cu pre-pay, pre-pay pe care-l reincarci doar cand esti in pericol de a pierde numarul, si atunci cu 1, maxim 2 euro, sa te "tarai" 1 saptamana.
E bine (pentru poze in fata gagicilor) sa detii un iphone, chiar daca TU, nu ai nici macar o chifla in stomac! :death:
wurdulak
MW Addicted
2320 mesaje
din 11/02/2006
30% warn
Symbian
11 iunie 2009, 11:52:10
a zis bine klax! Bine,nu toti fac foame pt. Iphone. Asa zic si ei de noi.  ;)
Hidralazina
MW Addicted
2028 mesaje
din 16/06/2006
11 iunie 2009, 12:10:49
Pai iPhone e mai ieftin decat majoritatea PPC-urilor cu WM. De unde le scoti? Da, la inceput costa 1000 de $, aia care l-au cumparat au fost mari idioti! Cata ura si dezinformare...
whiteboy
MW Addicted
5940 mesaje
din 01/03/2008
5 aprecieri
11 iunie 2009, 12:25:54
iPhone vs. Samsung Omnia
preturi.
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
11 iunie 2009, 12:38:37 • actualizat 11 iunie 2009, 12:39:32 (1 ori)
Hidralazina
Pai iPhone e mai ieftin decat majoritatea PPC-urilor cu WM.
Vino cu niste exemple concrete! ATENTIE: Sa fie un ppc care din punct de vedere hardware sa fie asemenator iphone-ului.

Apropo, mai am si eu cunostinte in afara - Am avut, si am ocazia sa achizitionez iphone (nu speed) cu 250 - 300 Ron (nu euro), adus direct din SUA, nou-nout (adica nu cele comercializate de Orange, care au un firmware de tot rahatul in ele).
De ce nu mi-am luat?
Uite de asta:
#sharemobile/data/share/14788/iphone.jpg
clau
MW Addicted
1951 mesaje
din 18/06/2007
4 aprecieri
11 iunie 2009, 13:16:06 • actualizat 11 iunie 2009, 13:28:05 (8 ori)
Mai bine du-te si comenteaza in topicul telefoanelor ** cu WM...Si mai abtine-te... :censored:

Ia-ti o tigaie de Wm, care raspunde la touch dupa nspe mii de ore si la care te chiorasti cand intrii pe net.

PS : Vad ca ai avut experienta sa ai un iphone in mana( 300ron ? sa fim seriosi..cea mai jeg copie chinezeasca? Poate...ca deh...unul nou de la Orange e prea scump)...si poate tu ai mancat cartofi fierti o luna sa iti iei un p3452...

Si chiar daca faci un efort sa iei un telefon nu inteleg care e problema ta ?

Some text missing.  :D

Sper sa nu supar pe nimeni...;)
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
11 iunie 2009, 13:31:20
Just another iphone fan... Mobile: iPhone 3g my love :X :* ->->The best phone :death:

Replici inteligente si chiar atac la persoana, venite din parte unei persoane inteligente care presupun ca are N facultati, masterat si doctorat la Harvard. Asta te caracterizeaza!

Traieste-ti viata pentru iphone! Observ ca ai fost singurul care s-a simtit si a luat atitudine la comentariile referitoare la cartofi fierti! :lol:

Atat stiu unele persoane ca tine: In momentul cand nu au argumente concrete asupra unui lucru, imediat duc interlocutorul in zona conflictuala (este cel mai usor lucru pe care-l poti face - cand esti depasit de situatie sa "sari" cu gura sau la bataie), cu motivatii penibile si atac la persoana!

Pana una-alta ... #sharemobile/data/share/14788/iphone.jpg

Succesuri!
Theclaw37
MW Addicted
1403 mesaje
din 29/08/2006
10% warn
11 iunie 2009, 15:25:58
Am citit destul din thread-ul asta dar acum chiar mi-a sarit tandara. "Tigaie" sa-i zici tu iPhone-ului tau bai.
1. Am avut iPhone, nu am facut foamea ca sa-mi iau unul, am muncit pt banii aia. Stiu cum e sa ai un iPhone deci vorbesc in cunostinta de cauza. Atunci era visul meu sa am un iPhone. Un prieten avea un WM. Eu nu stiam la momentul ala ce poate iPhone (stiam prea putine anyway). De ce crezi ca am trecut pe WM din moment ce aveam deja iPhone? Ca e mai de cacat? Ca sa n-am ce etala in cluburi? (pe unde am calcat 1 data sau de 2 ori dar nu mai calc intr-o cloaca din aia in viata mea).
2. Da-mi tu, asta....clau, niste exemple de ce poate iPhone comparat cu un WM in afara de multi-touch si apoi iti voi da eu cateva exemple reciproce.

Eu am ajuns la concluzia asta:
- Esti copil, iti plac jocurile, iti place sa fie foarte Eye-candy mobilul tau si sa ai ceva la moda si "cool"? Atunci alegi iPhone.
- Esti un om destul de inteligent, iti place sa umblii in telefon, sa dezvolti diferite aplicatii, iti place domeniul IT, iti place ca telefonul tau sa aiba functiile de zi cu zi (nu vreau comment-uri de genul "telefonul este defapt un aparat cu care dai telefoane, asta este important")? Atunci alegi ORICE WM.

Clau, am inteles ca-ti place asa mult iPhone-ul tau si ca-l iubesti, dar nu veni tu sa-mi spui mie ca are mai multe functii si ca stie mai multe decat ORICE WM. Cunosc domeniul IT ca in palma, stai linistit.
[img]http://i36.tinypic.com/2nkj58x.gif[/img]
[img]http://img380.imageshack.us/img380/7199/27852qb5.gif[/img]
[img]http://forum-lines.ru/rez/ab58542.gif[/img]
интересное
Ierarhia OS: ??(Motorola T190 WTF??) -> ??(Motorola C380 WTF??) -> Symbian 8.0 (Nokia N70) -> ??(Sony Ericsson V640i) -> Mac OS X (iPhone DUH!) -> Windows Mobile 6.1 (Touch Pro & Touch HD) -> Android 2.2 FroYo (LG Optimus One)
laur1989
MW Addicted
8382 mesaje
din 17/04/2007
4 aprecieri
11 iunie 2009, 15:31:43 • actualizat 11 iunie 2009, 15:35:42 (2 ori)
voi discutati de partea software nu de cea hardware :lol:, de calitatea materialelor folosite etc de ce nu discutati ? pana la urma fiecare alege ce i se potriveste  ;).
Raoul
MW Addicted
12436 mesaje
din 09/01/2006
18 aprecieri
40% warn
11 iunie 2009, 15:36:43 • actualizat 11 iunie 2009, 15:38:01 (2 ori)
Am umblat si eu destul de mult pe iPhone,a avut matusa mea si mi-l dadea si mie,insa nu m-a impresionat cine stie ce. Intr-adevar,avea si unele lucruri mai dragute (accelerometru,display mare,multi touch,youtube incorporat etc.) insa pe masura ce am inceput sa cunosc WM in totalitate am observat ca micile atuuri ale lui iPhone erau de fapt lucruri banale,nimic in plus fata de un telefon normal.
Ca o concluzie finala,mi s-a parut la iPhone mult prea simplist,meniu sarac,functii putine si multe prost gandite etc. Aici nu cred ca ma poate contrazice nimeni!

De cand am cunoscut WM si am trecut pe Toshiba G900 am observat cat de customizabil fi,cate poate face si ce inseamna cu adevarat un WM! Am cunostinte vaste (cel putin legat de G900) si nimic nu cred ca m-ar putea face sa renunt la acest OS! Ca sa nu mai zic ca actualul meu PPC e de la inceputul lui 2007,deci oarecum primitiv,dar totusi,inca inovator in functii!

Nu am nimic cu nimeni,nu vreau sa ne certam sau alte lucruri de genu. Tot ce vreau este sa nu ne aruncam cu capu ininte si fara sa judecam,precum americanii! Am nadejdea ca noi romanii suntem ceva mai descuiati,si deasemenea ca MobileWave este un forum serios,care nu promoveata doctrina iPhone,cocalarism etc. Nici macar nu trebuia sa se deschida topic nou. Era suficient un topic legat de iPhone si gata! Discutam acolo despre toate!
Publicitate
Publicitate
deleteduser2
MW Addicted
2803 mesaje
din 20/08/2005
11 iunie 2009, 15:46:41 • actualizat 11 iunie 2009, 15:57:17 (2 ori)
In general posesorii de iPhone din Romania sunt persoane exterm de inteligente, cultivate, cu un IQ foarte ridicat:
clau
Mai bine du-te si comenteaza in topicul telefoanelor ** cu WM...Si mai abtine-te... :censored:
Care au petrecut mult timp la biblioteca, au studiat, si-au insusit anumite notiuni de baza, au un libmaj elevat, un simt al esteticului foarte bine dezvoltat, se exprima cursiv:
clau
Ia-ti o tigaie de Wm, care raspunde la touch dupa nspe mii de ore si la care te chiorasti cand intrii pe net.
Sunt persoane capabile sa sustina oricand o discutie cu argumente solide, fara sa faca diferenta intre un citat si o replica proprie:
clau
Poate...ca deh...unul nou de la Orange e prea scump)...si poate tu ai mancat cartofi fierti o luna sa iti iei un p3452...
Sunt persoane care chibzuiesc mult timp inainte de a posta un mesaj pe net:
Modificat de clau, pe Azi, 13:28:05 (de 8 ori)!!!

Modificare unui mesaj, radical, dupa ce a fost postat si dupa ce a primit replica denota un caracter slab - caracterul majoritatii posesorilor de iphone din Romania, care nu au nimic (,) concret de spus dar prefera sa sara cu gura!

@clau Cand mai ai ceva de aberat: 0743.94.80.38 - te invit la o un apel video sa lamurim problema :lol: am uitat, ai iRasnita.
Nu dispera, poti sa-mi trimiti un MMS cu mai multe amanunte! ??? ... iar am uitata, ai iRasnita!

Noi sa fim sanatosi!
Înapoi la iOS
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 11 ani
dorinzanfir
Începător
Ultimul acum 8 ani
Dany_boy
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 26% ⋅ 34
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 130 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.024⋅6⋅4
Portalul tău de telefoane mobile!