Ce parere aveti despre MyVodafone?

2 011 vizualizări
12 răspunsuri
autor subiect #1
cora_dumbrava
Începător
4 mesaje
din 11/03/2009
18 martie 2009, 16:03:52
Sunt utilizator MyVodafone si pot sa zic ca am gasit atat parti care-mi plac la aplicatia asta, cat si parti care m-au dezamagit.

Hai sa incep cu partile bune. Mi se pare super tare faptul pot face platile catre Vodafone din fata computerului, ca nu mai pierd timpul cu statul la cozi prin magazinele lor. E foarte bine ca pot schimba anumite optiuni legate de abonament (activare roaming, modificare plan tarifar etc) fara a suna la *142#. Ma bucur ca am scapat de facturile primite prin posta fiindca erau inutile (zaceau prin posta nedeschise). Cu promotiile din perioada asta ies putin mai ieftin daca folosesc MyVodafone.

Insa MyVodafone are si parti slabe. Aplicatia are un meniu alambicat, greu de folosit. Pentru platile/reincarcarile facute prin MyVodafone nu primesti factura, macar electronica, utila in contabilitate. Fratele meu are un abonament pe PJ si nu mai foloseste MyVodafone tocmai din aceasta cauza. De probleme astea m-am lovit personal. Cred ca mai sunt si altele pe care le-ati putea scrie aici.

Topicul asta se vrea un review al aplicatiei. Poate il citesc si cei de la Vodafone pentru a repara ceea ce nu functioneaza cum trebuie.
Publicitate
Publicitate
#2
NFS
MW Addicted
4477 mesaje
din 09/08/2007
20 aprecieri
Nokia3250
18 martie 2009, 16:36:05
si eu mi-am făcut săptămâna trecuta cont pe MyVodafone pentru reîncărcari online.
Este util pentru reîncărcari si plata facturilor, plus ca mai ai si unele discount-uri.
Un minus ar mai fi ca nu iti poți accesa contul de pe un proxy gen freedom, opera mimi, bolt browser, si alte browsere sau programe care sunt considerate proxy. daca nu ești la pc nu poți accesa contul :|
Ati vazut ca cei de la www.emag.ro au si carti de vanzare?
Carti - Te fac neprost!
#3
Ryan
MW Lurker
482 mesaje
din 22/05/2005
18 martie 2009, 16:52:30
E dezastru MyVodafone. Nu pot sa activez nici sa dezactivez vreo optiune. Imi tot da eroare ca trebuie sa apelez serviciul clienti pentru abonamentul meu. Plus ca, mari facilitati nu-ti ofera! :down:
#4
Cint
好人礼服黑色
15174 mesaje
din 05/10/2005
61 aprecieri
18 martie 2009, 18:03:31
nu am voda,dar sa inteleg ca asta e un fel de webcare mai nereusit ce au lansat ei? :hmm:
Usually I should post my phone name, PC config here... but IT'S NOT ABOUT THE HARDWARE ANYMORE. May you live in interesting times!
TIME is the greatest gift of all. "Waste" your time wisely.Don't waste your time with someone who doesn't have it to spend it with you
#5
NFS
MW Addicted
4477 mesaje
din 09/08/2007
20 aprecieri
18 martie 2009, 18:13:25
da, dar e de ceva vreme lansat  :D
Ati vazut ca cei de la www.emag.ro au si carti de vanzare?
Carti - Te fac neprost!
#6
dan82
Începător
4 mesaje
din 20/03/2009
20 martie 2009, 16:09:15 • actualizat 20 martie 2009, 16:11:27 (1 ori)
@Ryan: de ce zici ca MyVodafone nu-ti ofera mari facilitati? Hai sa-ti spun eu una care face cat toate celelalte. Faptul ca am acces la lista detaliata a apelurilor efectuate si a SMS-urilor trimise, cu data, ora si durata convorbirilor, mi se pare cea mai tare chestie. Gandeste-te ca factura detaliata in format fizic costa atat la VOdafone, cat si la Orange, in jur de un euro. Pe MyVodafone o am gratuit. Daca am vreo banuiala ca mi-au umflat factura, verific pe contul de MyVodafone ce convorbiri sunt in lista. Asta e putin lucru? Daca zici ca nu-ti merge nici asta, inseamna ca trebuie sa schimbi calculatorul, ca la mine merge unsa. Cu schimbarea optiunilor (roaming, plan tarifar etc), nu cunosc, pentru ca nu am incercat sa le schimb pana acum. De fapt, eu am cartela si chiar ies mai ieftin daca reincarc prin MyVodafone, vezi aici .
#7
Marius
MW Addicted
6998 mesaje
din 05/06/2005
20 martie 2009, 16:14:38
Am folosit si eu MyVodafone. Tare!
1.E mai ieftin.
2.E mai usor, mai la indemana...decat sa te duci sa-ti cumperi cartela de reincarcare.
3.Ai multe facilitati. :)
#8
camelya
Începător
8 mesaje
din 11/03/2009
23 martie 2009, 12:49:54 • actualizat 23 martie 2009, 12:54:18 (1 ori)
Normal ca reincarcarile sunt mai ieftine pe myvodafone, fiindca au o promotie pe cursul valutar. Iti calculeaza 1 euro = 3,96 RON, adica mult mai bine decat la orice banca sau bancomat.
#9
BPM
MW Addicted
1310 mesaje
din 25/09/2005
23 martie 2009, 13:24:19
Clar ca putem vorbi numai de bine, iti faci abonament daca doresti, iti vine pachetu cel tarziu a doua zi, daca prinzi ceva oferte speciale specific online shop-ului e si mai bine, spre exemplu, acum 2 saptamani au fost niste preturi la lichidari de stoc...de te speriai...nu stiai cum sa iti faci mai repede abonament, un exemplu super tare a fost N82 la 119 EUR TVA inclus, pret atat la orice abonament nou, chiar si pe un an cat si la prelungire.
Iar daca nu aveai cont pe myvoda, te uitai la telefoane si la cei care isi frecau mainile de bucurie ca luau un tel la super-pret.
E drept ca in prima zi de lichidare a fost cam aglomerat site-ul dar cu putina rabdare, prindeai un loc langa un N81, N82 sau 8800 Arte.
#10
alexis-alex
Începător
4 mesaje
din 29/06/2009
02 septembrie 2009, 18:11:58
Salut,
Are cineva idee cum pot sa-mi reactivez factura pe hartie la Vodafone? M-au anuntat ca urmeaza sa primesc factura numai online, pe MyVodafone, insa eu nu obisnuiesc sa fac plati online si, de lene, n-am chef sa incep acum. Daca nu e complicata setarea, prefer sa primesc factura tot pe hartie.
Merci
#11
NFS
MW Addicted
4477 mesaje
din 09/08/2007
20 aprecieri
03 septembrie 2009, 13:27:56
si eu am primit azi mail ca mi s-a activat automat factura electronica ...
uite ce scrie la sfarsitul mail-ului:
aca doresti sa primesti in continuare si factura tiparita prin posta, parcurge urmatorii pasi in contul tau MyVodafone: Factura si Servicii > Facturi, plati si reincarcari > Sumar Factura > Vreau factura tiparita/se bifeaza.
bine, la ultima parte nu e cu vreau factura tiparita, e cu dezactivare factura electronica, dupa click pe cereti factura tiparita
Ati vazut ca cei de la www.emag.ro au si carti de vanzare?
Carti - Te fac neprost!
#12
alexis-alex
Începător
4 mesaje
din 29/06/2009
03 septembrie 2009, 15:06:51
Ok, deci e simplu. Totusi, ce sa inteleg, ca daca bifez "Vreau factura tiparita" nu mai am posibilitatea de a o plati online pentru ca nu-mi va mai fi transmisa online?
#13
NFS
MW Addicted
4477 mesaje
din 09/08/2007
20 aprecieri
03 septembrie 2009, 17:05:22
nu va mai fi transmisa online, de platit banuiesc ca o poti plati online  :D
Ati vazut ca cei de la www.emag.ro au si carti de vanzare?
Carti - Te fac neprost!
Înapoi la Vodafone
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 15 ani
cora_dumbrava
Începător
Ultimul acum 14 ani
NFS
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 28% ⋅ 38
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 32
  • Laser frate! 49% ⋅ 66
Au votat 136 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.037⋅7⋅3
Portalul tău de telefoane mobile!