Noul abonamet Digi Mobil cu minute nelimitate

3 003 vizualizări
65 răspunsuri
Andrei_M
MW Lurker
463 mesaje
din 16/05/2008
25 noiembrie 2008, 01:28:56
info 25-11-2008 01:12:44
Si crezi ca nu se pot introduce intr-o agenda mai multe numere de la un operator si mai putine de la altu ? Am trait sa o aud si pe asta.
Ba da. Tocmai asta nu a inteles prietenul tau, soimul negru.
Desi il cheama arab... se comporta ca un turc!
Publicitate
Publicitate
Raoul
MW Addicted
12435 mesaje
din 09/01/2006
16 aprecieri
40% warn
25 noiembrie 2008, 01:35:57
Blackhawk 25-11-2008 01:25:25
Cand astepti falimentul unui concurent pe piata (impotriva propriului interes firesc) si faci afirmatii de talia unui expert in domeniu, ni se pare ceva in neregula.
Nu ca-l astept,insa mi se pare inevitabil. Poate era mai corect sa ma exprim "MA astept sa dea faliment). Acum sincer,ca ma gandesc ca aveti si voi un minim de cunostinte in domeniu,stiti cat de mult costa reteaua 3G,plus licenta care a costat ceva bani,plus telefoanele care le ofera gratuit,plus tarifele extrem de mici din care ei au un profit MINIM... Care credeti ca va fi finalul?? Doar cine stie cum sa o ia toti razna si sa treaca pe Digi.Mobil,sa faca "consumatie" la ei,altfel nu vad cum s-ar putea ridica reteaua. In final cred ca o vor vinde...
autor subiect #33
info
MW Addicted
4011 mesaje
din 21/07/2006
25 noiembrie 2008, 01:38:56 • actualizat 25 noiembrie 2008, 01:40:04 (1 ori)
Eu sunt de parere ca nu va da nici un faliment, si cand vor avea acoperire serioasa vor devenii foarte tari. Si in plus de ce sa dea faliment ? Faliment sa dea toti ceilalti operatori care ne jecmanesc, si ne iau mai multi bani pentru un apel in retea, decat ei in afara retelei.

Edit: In plus orice operator folositi, existenta unui concurent in plus ar trebui sa va bucure, mai ales daca acesta are o oferta foarte buna, pentru ca asta impinge si pe ceilalti sa reduca tarifele.
Nu imi trimiteti mesaje private pe acest forum, sunt banat la cerere!!! Pot fi gasit pe djgsm.info
Raoul
MW Addicted
12435 mesaje
din 09/01/2006
16 aprecieri
40% warn
25 noiembrie 2008, 01:40:55
Pe naiba! Tu vezi ce scrii? Unde e la Cosmote apelul scump in retea?
Si mai e o intrebare: cand or sa aiba acoperire?? Peste 5-6 ani? Prea tarziu!
Andrei_M
MW Lurker
463 mesaje
din 16/05/2008
25 noiembrie 2008, 01:43:11 • actualizat 25 noiembrie 2008, 01:47:40 (1 ori)
In urma cu 2-3 ani am avut aceeasi cearta pe Softpedia Zapp vs Cosmote. Si timpul mi-a dat dreptate...
Din pacate Digi are aceleasi bube ca si Zapp-ul:

- acoperirea (macar la Zapp e nationala)
- reteaua de distributie (Orange/Voda/Cosmo au fiecare peste 17 500 puncte de vanzare prepay)
- lipsa prepay
- lipsa unei game variate de terminale de marca; romanul e fitos.
-lipsa unui "spate" financiar puternic
Raoul 25-11-2008 01:40:55
Acoperire de 95% ca cei din GSM nu vor avea nici in 100 de ani.

Note: Posts were merged
Raoul
MW Addicted
12435 mesaje
din 09/01/2006
16 aprecieri
40% warn
25 noiembrie 2008, 01:52:54
Andrei,bine punctat! Niste argumente foarte bune. Nu stiu de ce altii nu vor sa fie realisti.. :|
Eu n-am nimic cu Digi.Mobil (dimpotriva,cu Vodafone am ce am) insa nu vor putea face fata! Daca aveau prepay poate era altceva... Cosmote daca oferea doar abonamente nu cred ca acum ar fi avut mai mult de 15-250000 de utilizatori! Plus ca e o retea 3G ce nu ofera servicii 3G,ci doar GSM (si nici acelea complete). N-aveti decat sa va abonati la ei,eu deocamdata nu ma risc!
Andrei_M
MW Lurker
463 mesaje
din 16/05/2008
25 noiembrie 2008, 01:58:21
Se gasesc toti desteptii sa vorbeasca peiorativ apropo de cartelari.

Cosmo merge pe varianta Orange apropo de cartele.
Digi merge pe varianta Zapp.

Nu e greu de ghicit viitorul, ha?
autor subiect #38
info
MW Addicted
4011 mesaje
din 21/07/2006
25 noiembrie 2008, 02:53:36
Eu ma bucur ca nu au prepay, si este si unul din motivele pentru care prefer sa ma abonez la ei. Si in plus ce te face pe tine sa crezi ca operatorii traiesc din prepay ? Daca e asa de important prepay-ul, de ce la operatorii care au prepay nu sunt oferte mai bune la prepay decat la abonamente (decat in cazuri exceptionale) ? Si ce te face sa crezi ca nu pot sa introduca prepay intr-o zi si e musai sa stea fara ? Acum o vreme ai zis ca da faliment Zapp, unde a dat ca eu nu vad, din contra si-au marit capitalu si bugetul pentru publicitate, au lansat noi oferte.

Raoul 25-11-2008 01:40:55
Pe naiba! Tu vezi ce scrii? Unde e la Cosmote apelul scump in retea?
Ia zi la abonamentele mai mici cat e tariful la CosmOTE dupa depasirea minutelor incluse in retea, ca tot ziceai ca le-ai terminat. La cartele la fel. La Digi nici sa vrei si tot nu poti sa platesti atat de mult. Si acoperire chiar si in 5 ani daca ar fi tot nu e tarziu, ca pana atunci si ceilalti vor renunta la 2 G probabil si vor ramane doar cu acoperirea 3G. Oricum eu estimez ca vor avea acoperire buna chiar si peste doar 1 - 2 ani. Altii la un an de la lansare nu aveau acoperire nici jumate din cat are acum DigiMobil.

Andrei_M 25-11-2008 01:43:11
Din pacate Digi are aceleasi bube ca si Zapp-ul:

- acoperirea (macar la Zapp e nationala)
- reteaua de distributie (Orange/Voda/Cosmo au fiecare peste 17 500 puncte de vanzare prepay)
- lipsa prepay
- lipsa unei game variate de terminale de marca; romanul e fitos.
-lipsa unui "spate" financiar puternic

Acoperire de 95% ca cei din GSM nu vor avea nici in 100 de ani.
- la Zapp se lucreaza intens la acoperire, pe alocuri au mai buna decat Orange, si chiar locuri unde doar Zapp are semnal. La Digi deasemenea acoperirea se poate extinde si se va extinde. CosmOTE nu a fost o vreme cand a avut acoperirea mica ? Din cate stiu eu nici un operator nu a picat din cer cu acoperirea actuala, fiecare a extins-o treptat.
- Zapp totusi are ceva retea de distributie, nu foarte extinsa, dar are. Ce crezi ca opreste si pe DigiMobil sa isi faca una ? In plus casieriile RDS nu crezi ca repezinta o retea de distributie ?
- prepay-ul se poate introduce, toti operatorii la inceput au avut doar abonamente (poate cu exceptia Cosmorom)
- la Zapp intr-adevar e o problema nu prea usor de rezolvat, insa Digi poate oricand sa introduca o oferta buna de terminale. Plus ca se pot folosii orice telefoane cumparate si din alta parte, nu doar de la ei.
- Si firmele mici pot avea oferte bune.
Nu imi trimiteti mesaje private pe acest forum, sunt banat la cerere!!! Pot fi gasit pe djgsm.info
Andrei_M
MW Lurker
463 mesaje
din 16/05/2008
25 noiembrie 2008, 03:05:24
info 25-11-2008 02:53:36
- la Zapp se lucreaza intens la acoperire
Zapp e mort bah, trezeste-te!!! :lol:
autor subiect #40
info
MW Addicted
4011 mesaje
din 21/07/2006
25 noiembrie 2008, 04:40:19
Unde e mort ? Defapt in ochii tai e mort, stiu asta si de pe softpedia. Insa aia nu inseamna ca si e asa.
Hidralazina
MW Addicted
2028 mesaje
din 16/06/2006
25 noiembrie 2008, 07:48:28
Bai baieteilor verzi, uitati-va ce valuri sunt pe softpedia pe topicul cu Digi. La verzisori bate vantul de mult timp si cred ca asta va roade! Ca RDS iese tot timpul in fata fara macar sa-si faca reclama pe undeva...pentru ca reclama e facuta intens de clienti, din aproape in aproape!
Pe Raoul il inteleg, sufera de sindroamele "eu sunt cel mai destept" garnisit cu "ce am eu e cel mai bun", dublate de un IQ modest. Dar pe Andrei_M, pe tine nu te inteleg. Si daca ar ramane numai Cosmote pe piata ai fi fericit? Ai avea orgasm ca toti ar fi pe reteaua pe care ai ales-o tu? Nu inteleg logica fanatismului asta...si ce urmaresti de fapt? Sa ne abonam toti la Cosmote? Daca nu lucrezi la ei, crede-ma, ai probleme.
Raoul
MW Addicted
12435 mesaje
din 09/01/2006
16 aprecieri
40% warn
Windows CE
25 noiembrie 2008, 08:32:59
Andrei_M 25-11-2008 03:05:24
info 25-11-2008 02:53:36
- la Zapp se lucreaza intens la acoperire
Zapp e mort bah, trezeste-te!!! :lol:
Frte,tu de Digi vorbesti numai la viitor: ca vor face,ca vor avea,ca nu stiu ce etc. Da-i naibii! Am o cunostinta care lucreaza la ei (se ocupa de partea tehnica) si cand i-am adus cateva argumente si l-am luat si cu cateva intrebari (chestii care le-am scris si aici) credeti-ma ca dadea din umeri,nu stia ce sa mai zica.. Nu am mai insistat de rusine,omul avea o varsta mai mare ca a mea. Insa m-am lamurit.

Si revenind la Zapp,ce clienti au? Cine se aboneaza la ei? Vad ca e netul plin cu anunturi cu 'Cedez abonament Zapp'! Sunt niste hoti,nu stiu cum sa mai tina de clienti,jumatate sunt tinuti cu forta. In Tg-Jiu cand trec pe langa un magazin Zapp nu e nimic,nici o miscare,nu intra nimeni la ei. Pe cand la Cosmote si Orange e alta treaba.

PS Ce tot spuneti de Softpedia? Am auzit ca e o porcarie de site,ca sunt numai distrusi acolo. Eu nu intru si nici nu am cont.
autor subiect #43
info
MW Addicted
4011 mesaje
din 21/07/2006
25 noiembrie 2008, 08:40:30 • actualizat 25 noiembrie 2008, 08:42:19 (2 ori)
Si de Cosmorom cum vorbeai in 2002 ? Ia zi ? Si ce tarife aveau ei atunci si cati clienti, si cum e DigiMobil acum.

Iar Zapp nu are clienti multi, insa cei pe care ii are toti platesc abonament cel putin luna de luna, nu au nici un utilizator inactiv. Si nu o fi lume care sa isi ia Zapp in Targu - Jiu, nici in Valea Jiului nu e dealtfel, in Petrosani de exemplu nici nu mai exista delear/magazin Zapp, in schimb in Bucuresti e lume mereu la magazine/deleari, si sincer as prefera sa nu fie pentru ca asta se traduce in mai mult timp de asteptat la rand daca merg sa imi mai iau un accesoriu sau sa mai fac un abonament si in incarcare a retelei mai mare. Oricum bine ca macar nu au prepay, mai tine lumea la o parte. :coolup:
Raoul
MW Addicted
12435 mesaje
din 09/01/2006
16 aprecieri
40% warn
Windows CE
25 noiembrie 2008, 09:09:54
Vad ca in continuare te incapatanezi sa intelegi... Zapp si Digi.Mobil nu ofera nimic in plus fata de concurenta.
Publicitate
Publicitate
autor subiect #45
info
MW Addicted
4011 mesaje
din 21/07/2006
25 noiembrie 2008, 09:16:33 • actualizat 25 noiembrie 2008, 09:17:34 (1 ori)
Daca nu ofera nimic, ia zi cum fac la concurenta sa vorbesc vreo 3000 - 4000 de minute si in retea si catre RDS fix cu babalacii, fara sa fac nici un leu cost suplimentar si fara sa scot din buzunar mai mult de 2 euro pe luna. Si cum fac sa sun in Orange si Vodafone cu 5 centi pe minut si in CosmOTE si Zapp cu 6,5 centi (si nu cu optiuni cu un nr limitat de minute, poate vorbesc intr-o luna vreo 500 - 700 de minute nationale) ? Zi repede cum fac, ca eu in clipa asta fug si imi fac 2 abonamente nu unu (am si inceput sa ma imbrac deja, ca doar asa ai zis ca e oferta cel putin la fel de buna si trebuie sa ma grabesc in astfel de situatii).
Înapoi la RCS & RDS
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
cumpi logo
Publicitate 158x70
Inițiator acum 11 ani
info
MW Addicted
Ultimul acum 11 ani
info
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 26% ⋅ 34
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 130 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.073⋅8⋅2
Portalul tău de telefoane mobile!