servicii avantajoase Betamax VOIP

653 vizualizări
8 răspunsuri
autor subiect #1
nonyhaha
Începător
6 mesaje
din 26/02/2008
14 noiembrie 2008, 15:08:36
buna ziua,vad ca nimeni nu a mentionat inca la capitolul voip de marele distribuitor Betamax. acesta are in subordine vreo 20 de siteuri cu diverse tarife mai peste tot pe pamant.
eu va pot indrum la o pagina cu o lista de preturi a tuturor siteurilor mai sus mentionate. eu folosesc acum poivy.com . verificati tarifele si luati ce va intereseaza. ai 1-2-5 centi pe minut cu orice retea mobila din romania. eu folosesc serviciul de pe mobil prin wifi. poate fi folosit si de pe pc, si prin metoda suni la alt numar upa care formezi numarul de care ai nevoie.
dupa cum ziceam, siteul:
http://www.backsla.sh/betamax

un mic dezavantaj, ca se cam modifica in continuu tarifele, de la 1 luna la alta. mie insa imi convine. am dat 10 euro (12.5 cu tva si taxe administrare), il am de vreo 2 luni jumate, intre timp a crescut tariful de la 2 la 3 eurocenti pe minut pe mobil. mi-a fost foarte util cand am fost plecat din tara. gaseam un hotspot, si sunam fara probleme.
Publicitate
Publicitate
Cint
好人礼服黑色
15174 mesaje
din 05/10/2005
60 aprecieri
Opera Mini
14 noiembrie 2008, 15:25:32
reclama mascata ... mai sunt n alte servicii asemanatoare
Usually I should post my phone name, PC config here... but IT'S NOT ABOUT THE HARDWARE ANYMORE. May you live in interesting times!
TIME is the greatest gift of all. "Waste" your time wisely.Don't waste your time with someone who doesn't have it to spend it with you
info
MW Addicted
4011 mesaje
din 21/07/2006
Windows CE
14 noiembrie 2008, 18:25:17
Wrong, betamax e cam cel mai tare. Mautam & Zapp insa il fac sa fie si mai tare. Unii stiu la ce ma refer
Nu imi trimiteti mesaje private pe acest forum, sunt banat la cerere!!! Pot fi gasit pe djgsm.info
autor subiect #4
nonyhaha
Începător
6 mesaje
din 26/02/2008
15 noiembrie 2008, 00:12:34
cint, aratami tu un serviciu asemanator ca preturi cu unul din cele toate de acolo, sunt 20 si ceva de siteuri diferite, sub aceeasi companie mama :)
reclama mascata?
nu! reclama pe fata, le-o fac eu moka, deoarece sunt multumit de ceea ce fac nemtii.
info
MW Addicted
4011 mesaje
din 21/07/2006
15 noiembrie 2008, 02:15:03
Nu te lua dupa el. Majoritatea platesc minutu in retea mai scump decat minutele nationale/internationale de la betamax, si cand le zici o sa zica esti tepar. Asa mi-au facut-o si mie. Bleah
Nu imi trimiteti mesaje private pe acest forum, sunt banat la cerere!!! Pot fi gasit pe djgsm.info
JohnnyD
MW Addicted
5056 mesaje
din 12/08/2005
17 aprecieri
15 noiembrie 2008, 07:59:34
Eu folosesc Webcalldirect.com si sincer, sunt multumit.
FREE - LANDLINE, iar pe mobil, cu Italia, unde sunt eu... 16 centi. Nu e foarte putin, da` in comparatie cu cat as da, dac-as suna dupa mobil...Tot ies mai bine.... :)
[img]http://img209.imageshack.us/img209/5880/7590avatar5642451vz.gif[/img]
pOwErEd bY JohnnY
vitea2005
Începător
1 mesaje
din 18/11/2008
18 noiembrie 2008, 13:55:20
Salut, eu folosesc internetvoip.com de la Betamax, sun cu 2,5 eurocenti in tara din strainatate (pe mobil).
Nu cunosc nici o companie sau program care sa poata sa ofere asa ceva. Mai nou an Luat un smartfone Nokia E 51 si am instalat acolo o aplicatie..... acu sun cu 5 eorocenti minutul international mobil-mobil (atentie nu am nevoie de internet) doar pun mina pe telefon si sun (telefonul se deviaza de pe internet mai intai la numarul meu local din acea tara si apoi la tara de destinatie) cost adaugator- 1 kb trafic .
Inainte sunam din rouming la orange in tara terta si plateam 2.5 Euro+TVA per minut. Acu sun cu 5 erocenti minutul fara TVA, eu zic ca e o mare diferenta in costuri. Sinurul dezavantaj- ai nevoie de cartela SIM locala in toate tarile unde te plimbi (ca sa nu platesti Rouming) dar la cit costa ... citeva euro deobicei nu e o problema, se amortizeaza costul in 2-3 minute.....
wwww.intervoip.com
si credetima nu am treaba cu publicitatea serviciului ca la betamax gasesti peste 20 siteuri cu diverse tarife pe diverse destinatii (de la 25 eurocenti pt directia Romania de exemplu pina la 2,5 centi la aceeasi directie) va gasiti programele care va convin, platiti cu orice card bancar Visa/mastercard si mai aveti si factura pe deasupra. Eu am scazut costurile de la 700 de euro la telefonie la 150 euro pe luna (si 95% din aceste costuri sunt pretul apelurilor de intrare pe nr meu Orange care tre sa il tin deschis cind ma suna lumea, dar le zic stai oleaca ca te sun eu inapoi... si ii apelez de pe cartela locala si ma costa f putin......
asa ca analizati si voi....
IP-XCENTRIC
MW Moderator
5214 mesaje
din 04/07/2005
18 noiembrie 2008, 21:50:06
nonyhaha 14-11-2008 15:08:36
buna ziua,vad ca nimeni nu a mentionat inca la capitolul voip de marele distribuitor Betamax. acesta are in subordine vreo 20 de siteuri cu diverse tarife mai peste tot pe pamant.
eu va pot indrum la o pagina cu o lista de preturi a tuturor siteurilor mai sus mentionate. eu folosesc acum poivy.com .
dupa cum ziceam, siteul:
http://www.backsla.sh/betamax
de betamax aminteam eu long time ago, prin 2006...  :D
http://mobilewave.ro/forum/post-193413.html :roll: :coolup:

Edited by Mishulica at 18-11-2008, 21:50
autor subiect #9
nonyhaha
Începător
6 mesaje
din 26/02/2008
28 noiembrie 2008, 12:38:48
si aunci nu a raspuns nimeni la topic? hmmm :)
oricum,... draguta firma betabax. pacat ca numarul lor de telefonie fixa in romania, cel la care poti suna daca nu vrei sa folosesti internetul, nu are legatura cu rcs-rds. drept urmare merge numai din orice retea mai putin digi.tel si digi.mobil
Înapoi la VoIP
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
cumpi logo
Publicitate 158x70
Inițiator acum 11 ani
nonyhaha
Începător
Ultimul acum 11 ani
nonyhaha
Începător
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 26% ⋅ 34
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 130 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.022⋅7⋅3
Portalul tău de telefoane mobile!