Semnare aplicatii UIQ 3.0

948 vizualizări
5 răspunsuri
autor subiect #1
spikje
MW Lurker
357 mesaje
din 16/12/2006
12 aprilie 2008, 09:21:37 • actualizat 12 aprilie 2008, 09:21:59 (1 ori)
Cum se poate semna o aplicatie cu imei-ul telefonului? Am luat niste jocuri si primesc erori de certificat :help:
"Nu exista semnatura pentru o capacitate obligatorie" asa apare pe P1i :down:
PS: functia search nu m-a ajutat :(

Tutorial: Semnarea aplicatiilor Symbian UIQ3 by MikeMeyers

Edited by admin at 18-07-2008, 01:59
Mess with the best, and die as the rest!
Publicitate
Publicitate
#2
Claudiu21
Doctor
1461 mesaje
din 08/11/2005
6 aprecieri
50% warn
28 aprilie 2008, 20:32:38
Cititi forumul Smart things for symbian (Aplicatii Symbian) in care am explicat cum sa spargeti masurile de secutitate la platforma OS9 ,iar aici vin sa completez acel tutorial,punand aplicatiile pt UIQ (p1,w960 etc) care va vor ajuta sa instalati aplicatiile nesemnate si sa aveti acces la toate fisierele. Aici aveti HackPerms-ul (acel fisier pyton care trebuie editat cu numarul com-ului minus 1 - repet...vedeti tutorialul de pe forumul Smart things for symbian (Aplicatii Symbian) ) si aplicatia AppTRK. Iar aici aveti cele doua aplicatii capsON/OFF prin care activati si dezactivati hackul din telefon cand doriti.pentru alte lamuriri intrebati si raspund.Nu stiu in ce masura merge si pe uiq pt ca nu am posibilitatea sa testez.Cel mai in masura sa zica cred ca ar fi Kapi daca incearca sa faca asta.
#3
kapitak
MW Addicted
1933 mesaje
din 21/07/2005
03 mai 2008, 21:06:07 • actualizat 03 mai 2008, 21:11:11 (1 ori)
am mai spus.o si ma repet: personal nu sunt de acord cu astea, cine se crede mai destept decat cei care au creat sistemul de operare symbian sa se riste linistiti la greu, e problema lor, singurul meu of e ca majoritatea care se risca sfarsesc in final sa strice telefonul sau sa.i creeze tot felul de erori in sistem, dupa care arunca toata vina tot pe telefon saracul... sunt pline toate forumurile de specialitate sau nu cu cei care "se risca" si nu stiu asta... ma intreb insa de ce naiba si.au cumparat totusi telefon cu sistem de operare, pentru a se juca cu "sistemul" lui?! ...e cunoscut faptul ca putini isi cumpara telefonul in cunostiinta de cauza, majoritatea aleg un tel symbian numai pentru a instala si dezinstala la nesfarsit tot felul de mizeriii, unele mai proaste decat celelalte, multe care fac acelasi lucru, sau care fac tot felul de tampenii nefolositoare sau chiar folositoare dar neutilizabile pentru cei ce le.au instalat, etc pentru ai modifica brutal sistemul de operare, pentru schimbarea fontului, pentru marirea semnalului radio, marirea volumului, marirea contrastului, etc :(

deci cine vrea sa faca "cercetari" pe telefonul propiu sa o faca dar il rog sa nu mai dea vina pe producator pe urma :lol:

si nu va mai mirati cand va spun ca eu nu am avut niciodata probleme cu telefonul  ;)
KapitaK
#4
McMaster
MW Addicted
4227 mesaje
din 01/07/2005
Opera Mini
08 mai 2008, 14:13:52
Claudiu21 28-04-2008 20:32:38
Cititi forumul Smart things for (...) posibilitatea sa testez.Cel mai in masura sa zica cred ca ar fi Kapi daca incearca sa faca asta.
Ti-ai gresit omul.Poate eu,poate mike..dar kapi,in nici un caz :roll:

Oricum,daca am atata de muncit cat m-am chinuit cu portarea playerului de w950 pentru un amarat de joc,sau aplicatie care imi aprinde ledul noaptea,sau imi intoarce ecranul...Macar playerul cred ca a meritat.Scz de offtopic
#5
hypper
Începător
4 mesaje
din 12/05/2007
06 iunie 2008, 19:44:39
si eu as vrea niste aplicatii pentru p990i. daca se poate si un avi player de care duc lipsa.
#6
McMaster
MW Addicted
4227 mesaje
din 01/07/2005
Opera Mini
07 iunie 2008, 15:14:58
Daca foloseai functia search gaseai topicul Aplicatii symbian Uiq unde gaseai tot ce voiai,inclusiv CorePlayer, ca sa vezi .avi ,mpeg ,wmv, etc. Mult noroc.
Înapoi la Discuții tehnice UIQ
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 16 ani
spikje
MW Lurker
Ultimul acum 16 ani
McMaster
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 28% ⋅ 38
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 32
  • Laser frate! 49% ⋅ 66
Au votat 136 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.059⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!