Bancuri?!?!?!

52 635 vizualizări
2 721 răspunsuri
relu
MW Moderator
2381 mesaje
din 10/03/2006
164 aprecieri
06 februarie 2012, 13:52:34
Probabil e 50/50 :)
"Chiar și moartea e un început!"
Publicitate
Publicitate
bosif
MW Veteran
659 mesaje
din 18/07/2005
06 februarie 2012, 17:43:07
Vârstele bărbatului explicate prin comparația cu avionul:
Bărbatul până în 20 de ani: - Avion de hârtie, numai zboruri rapide, de scurtă distanță și foarte scurtă durată.
Bărbatul de la 20 la 30: - Avion de vânătoare, întodeauna la post, șapte zile pe saptămână. Atacă orice obiectiv. Capabil să execute diferite misiuni chiar când acestea sunt la un interval scurt de timp.
Bărbatul de la 30 la 40: - Aeronavă comercială. Menține orare regulate. Destinații destul de cunoscute și de rutină. Zborurile întodeauna ies la ora prevăzută, dar mai necesită mutări și adaptări care irită clienți.
Bărbatul de la 40 la 50: - Aeronava comercială pentru zboruri internaționale. Funcționează la orele de lux. Destinații de înalt nivel cu rare abateri. Clientela sosește cu mari speranțe, la sfârșit iese obosită, dar satisfacută.
Bărbatul de la 50 la 60: - Aeronava cargo. Pregătiri intense și multă muncă înainte de decolare. Odată în aer, manevrează lent și oferă foarte puțin confort în timpul zborului. Clientela este compusă în majoritate din valize și tot felul de vechituri. Bărbatul de la 60 la 70: - Deltaplan. Necesită condiții externe excepționale pentru a-și lua zborul, de o muncă teribilă pentru a decola iar după aceea evită manevre bruște pentru ca să nu cadă înainte de timp. După aterizare, demontează și strânge tot echipamentul.
Bărbatul de la 70 la 80: - Planor. Zboară uneori, dar numai ajutat. Repertoriul manevrelor extrem de limitat. Odată ajuns la sol are nevoie de ajutor pentru a ajunge la hangar.
Bărbatul după 80: - Aeromodel. Este doar decorativ, de funcțional nici nu se mai pune problema...
Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.
Alecsandru
MW Addicted
1684 mesaje
din 13/10/2008
2 aprecieri
16 februarie 2012, 14:44:07 • actualizat 16 februarie 2012, 14:46:46 (1 ori)
Un tigan isi cumpara Ferrari. Dupa 2 saptamani i se strica cutia de viteze si o trimite la reprezentanta. Ii repara italienii masina..i-o trimit inapoi... dupa alte 2 sapt iar i se strica cutia de viteze. Italienii ii repara cutia din nou.... si trimit un reprezentat sa mearga cu tiganul sa vada de ce se tot strica cutia. Merge tiganu pe autostrada. a 1-a, a 2-a, a 3-a... a 6-a... 350km/h si il intreaba pe reprezentant:
- Ce spui? Esti speriat?
La care reprezentantul:
- Nu sunt speriat deloc...stiu ca masina poate...
La care tiganul:
- Stai sa vezi cand bag "R" de la Racheta.

o blonda suna la politie:
-mi-au spart masina!!au luat volanu pedalele si cutia de viteze!!!
dupa 5 minute isi da cu palma peste cap si suna iar la politie:
-va rog sa ma scuzati m-am urcat in spate!!!

Dupa ce au terminat de asamblat blonda cibernetica, stateau cei care au creat-o si se minunau ei insisi ce constructie sofisticata avea...Zice unul din echipa:
- Auzi, John,ma gandesc...asta cand s-o strica, o sa avem nevoie de scule pentru ea, nu gluma !...

sursa: http://www.mioritice.com
TABela
MW Addicted
3949 mesaje
din 05/08/2008
75 aprecieri
Windows CE
13 aprilie 2012, 08:52:15
Ce face calul pe un lan de canabis?  :D
xperia_x2
MW Addicted
1739 mesaje
din 16/10/2009
5 aprecieri
Opera Mini
13 aprilie 2012, 10:11:00
paste? :lol:
a.k.a. ReMMy ThE DeMoN  :D
SHOWCASE
[img]http://mowned.com/sig/remmythedemon.jpg[/img]
voxxx
MW Addicted
2142 mesaje
din 31/03/2006
3 aprecieri
13 aprilie 2012, 10:23:22
Paste Fericit!! :))
xperia_x2
MW Addicted
1739 mesaje
din 16/10/2009
5 aprecieri
Opera Mini
13 aprilie 2012, 11:52:03
defapt da. ca de la canabis e cam high :lol:
a.k.a. ReMMy ThE DeMoN  :D
SHOWCASE
[img]http://mowned.com/sig/remmythedemon.jpg[/img]
bosif
MW Veteran
659 mesaje
din 18/07/2005
14 aprilie 2012, 17:29:58
Un aborigen care lucra la o fermă de oi din Australia intră nervos în cabana șefului său alb:
- Şefule, soția mea tocmai a născut un copil complet alb!
- Stai puțin Jackie - îl calmează șeful- astfel de lucruri se mai întâmplă. Ai văzut și tu că la fermă avem sute de oi albe, iar
câteodată mai apare câte un miel negru... este legea naturii.
Jackie se gândește câteva momente, după care spune:
- Bine șefule, nu o să-ți mai fac probleme cu pruncul alb, dar vreau ca și tu să păstrezi tăcerea în legătură cu mieii negri!
-------------------------------------------------------------------------
Dacă ajuți pe cineva, ai să vezi că își va aminti de tine și data viitoare când are nevoie de ajutor.
--------------------------------------------------------------------------
La un moment dat, bărbatul are nevoie să se ducă la baie și se tot gândește cum să procedeze ca să nu-i bea altul berea în timp ce el lipsește. Sa plece cu ea în mână, nu se face, să o lase singură și nepazită, este riscant.

Se gândește ce se gândește, și până la urmă ia un bilet și scrie: "Am scuipat în ea“.

Când se întoarce de la baie, vede scris pe bilet: "Şi noi“
Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.
PhenNnom
MW Moderator
2436 mesaje
din 29/07/2008
44 aprecieri
19 aprilie 2012, 00:02:40
Culmea casatoriei: - Sa ceri mana fetei si sa primesti piciorul tatalui!

-Ai auzit ce a scris Bula pe piatra de mormant a sotiei sale? -Ce a scris? -"Lacrimile mele nu o pot invia.De aceea plang!"

-As vrea sa te prezint sotiei mele.-De ce?-Pentru ca ea crede ca s-a maritat cu cel mai urat barbat din lume.

- Visez să fiu bogat, ca tata!- Tatăl tău e bogat?- Nu, dar și el visează!

Doi polițiști (unul mai bătrân, celălalt mai tânăr) stăteau ascunși cu radarul, când văd venind, tare, un X6. - Bă, ce tare vine asta, zise ăla mai bătrân. - Cu cât vine? întreabă ăla mai tânăr. - Cam cu 200 de euro!

Care este cea mai fierbinte zona a femeii ???? R: Palma....topeste banii cat ai clipii...
HP Pavilion G6 # OSX Mavericks + Windows 7
Samsung Galaxy S4 Developer Prototype
bosif
MW Veteran
659 mesaje
din 18/07/2005
20 aprilie 2012, 16:31:36
O vulpe se uita la un corb care stătea pe o creangă și ținea o bucată de pâine în plisc.
- Corbule, zice vulpea, ai o voce minunată! N-ai vrea să-mi cânți ceva?
Corbul pune pâinea sub aripă și zice:
- Măi, vulpeo, vii cu chestii d’astea răsuflate!
Vulpea nu știe ce să mai facă și pleacă. Peste vreo jumătate de oră, se întoarce.
- Auzi, corbule, tu stai și mesteci pâinea aia, iar în timpul ăsta corbul-corbilor, șeful tău, își face de cap cu nevastă-ta pe dealul de colo.
- Aoleu, zice corbul, și scapă pâinea din plisc.
Morală : Dacă auzi că șeful își face de cap cu nevastă-ta, nu deschide gura, că-ți pierzi pâinea.
Cred că am început să chelesc... îmi ia din ce în ce mai mult timp să mă spăl pe față dimineața..
---------------------------------------------------------------------------
Motociclistul, un om cinstit, după ce lovește din greșeală un cocoș care umbla aiurea pe șosea, se întoarce și se duce la casa din care crezuse că ieșise pasărea:
- Doamnă, mi-e teamă că v-am omorât cocoșul, însă aș dori să mă revanșez și să îl înlocuiesc.
- Cum vrei, răspunde bătrâna... mergi în spatele casei și acolo vei găsi cotețul cu găini.
Soția își așteptă soțul acasă să îi zică ca vrea să se despartă de el. Intră soțul pe uță și zice bucuros:
- Iubito, am o veste bună pentru tine.
- Eu am o veste rea. Dar, în fine, te las pe tine să zici primul.
- Vestea bună este că am câștigat la loterie 100.000 de euro,... acum spune-mi care e vestea rea?
La care soția:
- S-au ars sarmalele...
Băsescu se duce la medic cu a sa hernie.
- Domnul doctor mă cam deranjează hernia!
- Ați ridicat ceva?!
- Da! Preturile!
- Şi mai ce?
- Şi taxele!
- Aoleu, Nu trebuie să mai faceți niciun fel de efort fizic și în mod cert nu mai aveți voie să ridicați nimic!
- Păcat, chiar când vroiam să ridic și salariile!
Un puști pe stradă:
− Mamaie, matale ești cu*vă?
− Obraznicule, nesimțitule, pe cine faci tu mamaie?
x_uereb
MW Addicted
1408 mesaje
din 21/01/2007
6 aprecieri
23 mai 2012, 18:38:29
Sa mai radem si noi un pic de "forumisti "

De cati forumisti este nevoie pentru a se schimba/inlocui un bec?
-1 pentru a schimba becul
-1 pentru a posta si anunta ca becul a fost schimbat
-14 pentru a impartasi experiente similare si a arata noi modalitati de schimbare a becului
-7 pentru a avertiza asupra pericolelor ce apar la schimbarea becurilor
-27 pentru a corecta greseli gramaticale aparute in posturile despre schimbarea becurilor-
53 pentru a lua la misto pe cei ce au corectat greselile gramaticale
-[2 profesionisti in domeniu care sa atraga atentia ca termenul corect este ''lampa'
-15 care sa pretinda ca au lucrat in domeniu si termenul ''bec''este la fel de corect-
109 care spun ca forumul nu este despre becuri si discutia trebuie mutata pe un forum despre becuri
-111 care sustin ca atata timp cat toti folosim becuri, discutia este utila pe forum
-306 pentru a discuta care sunt cele mai bune metode de a schimba becuri, care sunt cele mai bune, de unde se pot cumpara si cat costa
-27 pentru a posta linkuri catre siteuri unde pot fi vazute diverse modele de becuri
-14 pentru a spune ca linkurile nu sunt corecte si a posta pe cele corecte-33 pentru a cita tot ce s-a postat pana in momentu respectiv si a raspunde ''si eu''
-6 pentru a atrage atentia sa se foloseasca functia ''cautare''
-12 pentru a posta ca ei renunta definitiv la forum din cauza divergentelor aparute pe marginea subiectului
-143 pentru a spune ''cauta intai pe google si daca nu gasesti nimic despre becuri atunci intreaba pe forum''
-16 posturi unde doi membri poarta o discutie total paralela cu subiectul
-24 posturi in care li se atrage atentia sa foloseasca mesajele private sau e-mailul
-1 moderator care sa avertizeze ca daca nu se inceteaza cu mesajele aiurea va inchide topicul
-1 membru nou al forumului care raspunde la 6 luni dupa ultimul post si totul o ia de la inceput..
Alecs
MW Addicted
3348 mesaje
din 27/04/2007
14 aprecieri
Opera Mini
24 mai 2012, 12:33:18
Prea tare :) a luat ceva lectura dar se merita.
x_uereb
MW Addicted
1408 mesaje
din 21/01/2007
6 aprecieri
01 iunie 2012, 22:12:24 • actualizat 01 iunie 2012, 22:12:38 (1 ori)
B: Curvo !
F: Stai linisit, am fost numită și mai urât.
B: Serios, cum anume ?
F: "Prietena ta" .
bosif
MW Veteran
659 mesaje
din 18/07/2005
18 iunie 2012, 22:02:51
Îi spun unei fete:
- Domnișoară, semănați cu o vedetă de la Hollywood.
- Vai, mă faceți să roșesc, dar cu cine anume?
- Cu iapa lui Zorro...
----------------------------------------------------------------------------
O tipă la dentist. Sună telefonul ei, nu răspunde nimeni. În cinci minute sună mobilul ei din nou, iarăși nu răspunde nimeni. A treia ora incepe sa sune, doctorul enervat răspunde:
− Alo? Cine este?
− Sunt soțul doamnei, tu cine ești? Unde e nevastă mea? Dă-mi-o la telefon!
− Scuze, domnule, ea nu poate vorbi acum, așteaptă câteva minute, eu termin, ea scuipă și te sună înapoi, ok?
Un tip, în Vama Veche, se uită la o blondă foarte grasă și îi zice:
- “Ia pune puțin mâna în șold... ia uite... așa arăți fix ca o halbă de bere."
90% dintre femei au recunoscut că nu le plac bărbații îmbrăcați în roz.
În mod ironic, 90% dintre bărbații îmbrăcați în roz au recunoscut că nu le plac femeile.
Publicitate
Publicitate
x_uereb
MW Addicted
1408 mesaje
din 21/01/2007
6 aprecieri
19 iunie 2012, 17:36:52 • actualizat 19 iunie 2012, 17:37:28 (1 ori)
Cateva : .Se spune că dacă bagi CD-ul de la Windows 98 în unitate și faci în așa fel încât să se învârtă în sens invers vei auzi niște acorduri muzicale satanice.
Însă ce este mai îngrijorător este că dacă se învârte în sensul normal, se instalează Windows 98.

Anunț publicitar:
Firmă serioasă, angajăm haker. Vă rugăm să plasați CV-ul pe prima pagină la microsoft.com

Era odată un tânăr care când era mic vroia să se facă un "mare" scriitor.
Când i s-a cerut să definească "mare" a spus:
"Vreau să scriu chestii pe care să le citească toată lumea, chestii la care lumea să reacționeze emoțional, lucruri care să-i facă să strige, să plângă, să urle, să se zbată de durere, disperare și mânie!"
Acum lucrează pentru Microsoft și scrie mesaje de eroare...
Înapoi la Free zone
Topicuri similare
Ing3ras
acum 6 ani
18
1 305 vizualizări
Aplicatie de Bancuri în Software iPhone  
Deschis de Ing3ras ⋅ acum 9 ani 1 2
Hotoman
acum 8 ani
1
167 vizualizări
Bancuri Ilustrate în Free zone  
Deschis de badterror ⋅ acum 8 ani
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
cumpi logo
Publicitate 158x70
Inițiator acum 15 ani
3dWARd
MW Addicted
Ultimul acum 2 ani
audculori
MW Addicted
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 26% ⋅ 34
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 31
  • Laser frate! 50% ⋅ 65
Au votat 130 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.028⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!