componente pc

9 630 vizualizări
827 răspunsuri
Cint
好人礼服黑色
15174 mesaje
din 05/10/2005
61 aprecieri
22 august 2014, 15:12:20
JustMee 2014-08-21 23:51:19
....si te asigur ca sunt foarte capabil sa-mi cumpar absolut tot ceeia ce imi doresc...
Oh my, ai castigat la loto? :naughty: 
Daca tot esti pus pe cumparaturi pot sa-ti sugerez niste....
   - 2x Octa-core E5-2690 (with dual cpu mobo) (2 x 2000$ + mobo)
   - 64 GB RAM
   - 2x PowerColor Deil13 dual GPU R9 290x  (2x 1500$ )
   - un SSD rapid si o sursa tzapana...

Eu asa mi-as lua azi daca as avea bani... Nu porcarii care peste un an sunt depasite.




Revenind, am sunat la emag, mda... o sa dureze 3 saptamani...cica au rulat niste teste si la ei e in conformitate :death: ... bine ca la ei e in conformitate si la mine ultima data nici POSTul nu l-a dus pana la capat....


Oare la cata lume le-au murit produsele imediat dupa iesirea din garantie? :hmm:
Usually I should post my phone name, PC config here... but IT'S NOT ABOUT THE HARDWARE ANYMORE. May you live in interesting times!
TIME is the greatest gift of all. "Waste" your time wisely.Don't waste your time with someone who doesn't have it to spend it with you
Publicitate
Publicitate
JustMee
Începător
38 mesaje
din 02/08/2014
-59 aprecieri
22 august 2014, 23:02:16 • actualizat 22 august 2014, 23:11:11 (8 ori)
@Cint ca sa dau atitia bani tre sa scot si bani pe masura cu pcul  ;)  si daca tot trebuia sa cumpar o sursa mai noua ca asta im-i este la limita mi-au zis asa baietii de mai jos: "decit sa dai bani pe o sursa cu molexuri vechi si cind faci update video ...iara alti bani alta sursa deoarece sursele noi vin cu alimentare video 6+2 PCI-E 4 "1 mufa cu 6 pini si una cu 8pini iar gtx.ul tau este cu alimentari 4+4 Pin 2 mufe de cite 4 pini fiecare. obligatoriu iti trebuie o sursa mai puternica si daca investesti intru.na compatibila cu gtx560 nu va fi compatibila cu seria 700-800 care urmeaza ...etc" si am decis ca sursa este neaparat nevoie iar placa video este MOFTUL sa zic.

momentan i7 4770k care nici nu trece de 30%  cpu load in nici un joc testat si majortatea ruleaza in  10- 18 % cred ca este destul momentan si restul care o sa le mai adaug cit de curind, zic eu ca nu e chear ultima cioarsa !!!  in cazul in care depaseste putin sau mai mult ""mid-range-gaming-pc" inafara de procesor care este cu mult peste! plus ca am preferat sa merg pe GIGABITE Z87 & CORSAIR,  dar cu SSD.ul am gafato putin, intr-un final e ok si merge :) 



                          http://www.custompcreview.com/computer-builds/best-mid-range-gaming-pc-build-under-1000-february-2014/19917/

daca stau bine si socotesc!! numai unitatea cu tot ce am ma.i pus pe ia, plus comanda care vine saptamina viitoare trece lejer de 5500 Ron doar unitatea.  

Eu cred ca e destul pt un calculator de uz casnic! tu nu crezi?  Mai ales ca acus vine si onomastica mea, vreau sa fie un cadou,  asa ca.. "de la mine pt mine"  :P

PS:  nu am cistigat la loto ci doar imi permite salariul sa ma-i fac cite o excapadra dinasta, pt ca am un salariu Flexibil ... "nu este fix". iar momentan conditiile prielnice imi permit asta.

si daca tot am reusit sa las si Tigarile care ma costau cam 450 Ron pe luna!!! cred ca pot sa-mi fac putin de cap nu?  ;)

BTW: sa stii ca de pe siteul ala de sus, am fost lamurit perfect de catre staf. eu am vrut doar o parere si nu sa fiu luat peste picior!! ma intelegi tu. am crezut ca sunt putin ma.i

                                                                                                                             RECEPTIVI

utilizatorii acestui forum CARE MI_A FOST RECOMANDAT DE CATRE UN UZER FOARTE VECHI PE AICI  si eu sunt genul de om care prefer sa ma informez cit de cit, inainte sa arunc cu banii pe prostii. am facut prea multe greseli in viata ca sa le mai repet.. eu zic ca am facut o investitie relativ buna  pret calitate si buget!    mai sus nu sunt dispus sa sar, pt ca sunt lucruri mai importante in viata.

                                       INTR-UN  FINAL, VREAU SA VA MULTUMESC FRUMOS PT INFORMATIILE, SFATURILE si ARGUMENTELE EXTRAORDINAR DE  UTILE :)

vad ca traim in continuare printre oameni gen "tre sa moara si capra vecinului" daca Xsulescu are sau isi permite ma-i multe de cit mine "da cu piatra sparge-i capu"  "prinde orbu scoate-i ochii"   si multe altele  :cry:       MI SE FACE SCIRBA.

                   PACAT DE ATARA ASTA FFRUMOASA care este PLINA DE OAMENI MESCHINI si MISTOCARI oricum "NU MOR CAII CIND VOR CIINII"  VA.M PUPAT SI MULTUMESC INCA ODATA PT INFORMATIILE care au fost destul de :death: si de :down:
1 apreciază ⋅ 3 nu apreciază
Here There Nowhere  ;)
Cint
好人礼服黑色
15174 mesaje
din 05/10/2005
61 aprecieri
26 august 2014, 18:08:58
Cint 2014-08-20 16:46:08
in cazul in care aveti de gand sa cumparati vreo componenta pc...
de 2 saptamani stau pe laptop ca atat ia la service-ul emag sa constate o sursa defecta...

Cu faza asta am terminat definitiv cu emag. Poate sa fie friday si black si rosie si alb-galbuie... NO MORE EMAG
http://blog.eana.ro/wp-content/uploads/2013/04/Say-NO-to-emag.ro_.png
Revenim la emag, DE FIECARE DATA cand am sunat sa vad daca e gata (de vreo 5 ori) mi s-a spus ca sursa e in regula am facut niste teste s-a comportat perfect merge in parametri... ca acum o ora sa primesc....

http://www19.zippyshare.com/i/52398648/18/emagUE.jpg

Pai sa nu-ti bagi ceva in el de eMAG? :wallbesh:
Usually I should post my phone name, PC config here... but IT'S NOT ABOUT THE HARDWARE ANYMORE. May you live in interesting times!
TIME is the greatest gift of all. "Waste" your time wisely.Don't waste your time with someone who doesn't have it to spend it with you
Înapoi la Hardware
Topicuri similare
vlad87
acum 11 ani
13
686 vizualizări
Componente pc - on-line în Situri diverse  
Deschis de Arrow ⋅ acum 15 ani
Arrow
acum 13 ani
64
2 722 vizualizări
De unde iti cumperi componente PC ? în Hardware  
Deschis de Prodygal ⋅ acum 17 ani 1 2 4 5
cipicric
acum 13 ani
152
5 479 vizualizări
JokerBoy
acum 14 ani
41
1 308 vizualizări
cine e aici?
Subiectul a fost creat la .
Hei! Pentru a putea interacționa cu comunitatea Mobilewave trebuie să ai un cont (care e gratuit) și să fii autentificat.
Inițiator acum 18 ani
Ady_2006
MW Liker
Ultimul acum 9 ani
Cint
好人礼服黑色
Cauta in topic
Unelte topic
Dacă vă place acest articol trimiteți mai departe!
  • Arăta mai bine înainte.. 28% ⋅ 38
  • E frumos dar nu prea 24% ⋅ 32
  • Laser frate! 49% ⋅ 66
Au votat 136 utilizatori
^
Mobilewave.ro logo
MobileWave.ro 2005-2014
© MW v1.0a PhoeniX
0.030⋅4⋅6
Portalul tău de telefoane mobile!